Skocz do zawartości

Marka Albione - opinie


piozac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam serdeczną proośbę o wszelkie informacje, doświadczenia, opinie w kontekście marki Albione (i jej produktów). Mierzyłem tam wczoraj garnitur, leżał najlepiej ze wszytkich, które próbowałem. Nie znam natomiast w ogóle marki, opinie o niej, jeśli już są, to dość zróżnicowane.

 

Czy ktoś mógłby z szanownych forumowiczów może możliwie pilnie podzielić się swoją opinią?

 

Serdecznie dziękuję

P.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klapouch: właśnie wg informacji na metkach ten jest ze 100% czystej wełny, skręt 140. Niestety nie wiem od jakiego dostawcy, tego już nie podano.

 

Garnitur wyjściowo miał kosztować 2000, kupiłem go w outlecie za 1400.

 

bardzo mocno zastanawiam się czy to był dobry krok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest 100% wełny i podszewka naturalna, a oprócz tego dobrze leży to nie masz się czym martwić. Ja dzisiaj za podobne pieniądze kupiłbym SS. Byłem w jednym z ich sklepów i przekonałem się, że materiał jest dobry, a dopasowanie do mojej sylwetki bliskie idealnemu. W Twoim przypadku niekoniecznie musi tak być. Ogólnej estetyce Albione trudno coś zarzucić (porównując z Bytomiem, czy Prochnikiem), więc jeśli leży dobrze to jest to dobry wybór. Jeśli chcesz masz możliwość oddaj Albione do sklepu, następnie zamów coś z SS i sprawdź jak leży. Jak nie będziesz zadowolony z SS, to wrócisz do outletu i kupisz ponownie (zakładam, że 1400 pln to nie żadna wielka promocja, tylko regularna cena w tym miejscu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję Albione ma swoje sklepy tylko w outletach i te "2000 zł przecenione na 1400 zł" to normalna cena. 

W sierpniu kupowałem "granatowy garnitur z wieszaka w budżecie ok 1000 zł" i pomimo przymierzenia kilku modeli Albione, z których byłem mniej więcej zadowolony zdecydowałem się kupić garnitur Oscara Jacobson. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jeszcze regularne sklepy w Manufakturze w Łodzi i w warszawskim Klifie. Chyba też w Poznaniu coś.

 

Podszewka, jak pamiętam (bo garnitur jest teraz u krawca - zwężam lekko nogawki) to mieszanka wiskozy (chyba 60%) z poliestrem pewnie.

 

Oddać nie mogę, pytałem...

 

Całe szczęście, leży naprawdę nieźle (wg mojej opinii). Tylko firma krzak i strach jest:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jeszcze regularne sklepy w Manufakturze w Łodzi i w warszawskim Klifie. Chyba też w Poznaniu coś.

 

Podszewka, jak pamiętam (bo garnitur jest teraz u krawca - zwężam lekko nogawki) to mieszanka wiskozy (chyba 60%) z poliestrem pewnie.

 

Oddać nie mogę, pytałem...

 

Całe szczęście, leży naprawdę nieźle (wg mojej opinii). Tylko firma krzak i strach jest:|

Przed czym ten strach? Nie bardzo rozumiem czego możesz się bać w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam napisałeś, że nie możesz garnituru zwrócić. To po co się martwisz na zapas? Jedyne, co teraz możesz robić to użytkować garnitur i samemu się przekonać co się z nim stanie. Nikt tu nie posiada kryształowej kuli i Ci nie odpowie na pytanie, czy garnitur Ci się odbarwi czy nie. Używaj go zatem i niech Ci dobrze służy :) A jakby się okazało, że coś jest nie tak, to napisz tutaj ku przestrodze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 96 roku, albo i dłużej, nigduy nie sfilcowały mi się spodnie ani nie odbarwił materiał po deszczu a jak przypomnę sobie moje pierwsze garnitury i ich "jakość", ręce nadal mi opadają. Zaryzykuję więc twierdzenie, że nie są to zjawiska częste.

 

Jeśli to Cię nie uspokoiło:

1. Zalóż garnitur i użytkuj go cały dzień.

2. Wyjdź na deszcz.

3. Z braku deszczu oblej się wodą, może być z prysznica.

 

Jeśli po wykonaniu punktów 1-3 spodnie sie nie sfilcowały ani nie odbarwił się materiał, powinno to uspokoić Twoje skołatane nerwy.  

W przeciwnym wypadku, pamiętaj, że kupiłeś nowy produkt z gwarancją i możesz złożyć reklamację.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 garnitury od nich, od jakichś 3 lat. Obydwa 100% wełna od Puro Tessuto i 100% wiskoza na podszewce. Half-canvas, funkcjonalne guziki. Noszą się bardzo dobrze, materiał nie wyciera się, nie filcuje itp. Rozmiarówkę mają najbardziej dopasowaną, spośród dostępnych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze widzieć, że oprócz fachowej wiedzy i rozległego doświadczenia można otrzymać tu w prezencie sporą dawkę humoru (trochę ironicznego ale lepszy taki, niż żaden:))

Co prawda zadałem konkretne pytanie w pierwszym poście, ale widzę, że dyskusja wyewoluowała już w zupełnie innym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.