Skocz do zawartości

[POZNAŃ] Dobry szewc? Zna ktoś?


Agniecha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pilnie szukam naprawdę oddanego swojej pracy szewca, który naprawi mi zdartą skórę na obcasach. Do tej pory albo rozkładali ręce, albo (hit!) chcieli zamalować...Lubie te buty, trochę kosztowały i wolałabym naprawić, a nie żegnać się z nimi po pół roku :) Czekam na adresy fachowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań, ulica Rolna, niedaleko sklepu Żabka, zwie się "Poznański szewc".

 

Nigdy w życiu!

 

Zaniosłem do nich raz buty do podzelowania (moje pierwsze GYW). Tak szlifowali zelówkę, że "wyrównali" żłobienia boku podeszwy, a dla cholewki skończyło się tym:

 

post-4282-0-10003400-1417210310_thumb.jp

 

Od tego czasu odwiedzam tylko Pana Bernarda: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/560-poznań-szewc-jakubowski-bernard/?hl=%2Bszewc+%2Bpozna%C5%84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań, ulica Rolna, niedaleko sklepu Żabka, zwie się "Poznański szewc".

"Poznański szewc" rok temu skopiował zdjęcia z mojej strony internetowej i zamieszczał jako swoje realizacje. Po interwencji zostały usunięte. Oczywiście piszę to w pełni świadomie, dysponując odpowiednią dokumentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam/znałem się dobrze z tą młodszą osobą pracującą na Rolnej - tylko jemu oddawałem moje buty.

 

U mnie trzy razy wymieniał fleki, raz zelował. Raz przy wymianie fleków i mi i jemu nie podobał się efekt końcowy. W trybie pilnym zostało to poprawione od początku.

 

Dodawałem zawsze komentarz, że mi się nie spieszy, ważne by robota była zrobiona poprawnie skutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu!

 

Zaniosłem do nich raz buty do podzelowania (moje pierwsze GYW). Tak szlifowali zelówkę, że "wyrównali" żłobienia boku podeszwy, a dla cholewki skończyło się tym:

 

attachicon.gif20141128_222350.jpg

 

Jak się skończyła sprawa ? Wezwałeś zakład do usunięcia wadliwej naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja młodszego z Panów na moje pytanie "co tu się stało?" była mniej więcej w rodzaju "echhh a jednak zauważył..."

Po tym jak chciał to naprawić wcierając wosk szewski do podeszw w kolorze bardzo ciemnego brązu, zabrałem buty żeby je ratować i wyszedłem. To była moja pierwsza wizyta u tego szewca, więc po prostu po takiej prezentacji niekompetencji, nie zamierzałem im powierzać "dalszej naprawy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Dzień dobry,

chciałabym odświeżyć temat. Czy znajdę w Poznaniu szewca wykonującego buty na miarę, a także projektanta/konstruktora obuwia? Kogoś, z kim mogłabym porozmawiać o butach, rzemiośle, tworzeniu obuwia? Jeśli tak, to kto, gdzie? Będę wdzięczna za szybkie odpowiedzi, temat jest dość pilny :)  Jeśli mam zamieścić pytanie w innym miejscu, to proszę o wskazówkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.