Skocz do zawartości

Kamizelka - dyskusje i porady


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

W zestawach koordynowanych możesz robić to co chcesz, ale ja odradzałbym stosowanie kamizelki wieczorowej do czegokolwiek innego niż strój wieczorowy. Widziałem co prawda przykłady tak nisko wyciętych kamizelek w garniturach, ale to raczej miało niewiele wspólnego z klasyką. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smokingu z kołnierzem szalowym nie nosi się kamizelki, tylko pas smokingowy.

Niekoniecznie, aczkolwiek jest to opcja polecana w dzisiejszych czasach ze względu na "pasowanie do siebie" krzywizn kołnierza i pasa. W założeniu kamizelki do smokingu z kołnierzem szalowym nie ma nic zdrożnego, a nawet, powiedziałbym, był to pierwotny i najwcześniejszy sposób noszenia noszenia tego stroju.

Do strollera pasuje kamizelka czarna, ale nie wieczorowa, tylko "garniturowa", zwykła, wyżej zapinana.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawach koordynowanych możesz robić to co chcesz, ale ja odradzałbym stosowanie kamizelki wieczorowej do czegokolwiek innego niż strój wieczorowy. Widziałem co prawda przykłady tak nisko wyciętych kamizelek w garniturach, ale to raczej miało niewiele wspólnego z klasyką. ;)

Pozdrawiam, Dr

Ja mam taką klasyczną. Pomyślę i kiedyś może pokażę w CMDNS, to mnie skrytykujecie ;) Przyznam jednak, że nie trafiłem w internecie na przykłady stylizacji z taką kamizelką w zestawach koordynowanych, a kurcze podoba mi się jej krój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W zestawach koordynowanych możesz robić to co chcesz, ale ja odradzałbym stosowanie kamizelki wieczorowej do czegokolwiek innego niż strój wieczorowy. Widziałem co prawda przykłady tak nisko wyciętych kamizelek w garniturach, ale to raczej miało niewiele wspólnego z klasyką. ;)

Pozdrawiam, Dr

Ja mam taką klasyczną. Pomyślę i kiedyś może pokażę w CMDNS, to mnie skrytykujecie ;) Przyznam jednak, że nie trafiłem w internecie na przykłady stylizacji z taką kamizelką w zestawach koordynowanych, a kurcze podoba mi się jej krój ;)
Też mam taką czarną wieczorową i dotychczas na wieszaku. Ciekawe kto będzie pierwszy. Smokingu nie mam, a żadna z posiadanych marynarek, ani garniturów (też mam :lol: ) mi nie przypasowały, chociaż ortodoksem nie jestem :mrgreen:

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować, ale krawatem chyba średnio to by wyglądało, z muchą, wydaje mi się, lepiej, tylko nie czarną, aby uniknąć smokingowatości. ;)

Pozdrawiam, Dr

Też tak mi się wydaje lub fontaź czarny albo aksamitka jakaś. Ale to zależy od pomysłu. Jam ma dwie takie kamizelki (druga dwurzędowa). Też wiszą w szafie i też myślę... że nadejdzie ich czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie krawat do niej raczej nie pasuje, a much nie mam, więc u mnie w szafie również poczeka.

No właśnie. Nigdy nie tworzę zestawów na pokaz dla potrzeb bloga lub forum. CMDNS jest zawsze realny i w publicznym użyciu. Mam kilka kolorowych much, w tym jedna wiązana. Szaliczków i fularów cały stos, jednak jakoś ta kamizelka z niczym mi się nie zgrywa tak do końca, chyba jest zbyt oficjalna i nie bardzo wiem, jak to w zestawie koordynowanym przełamać.

Natomiast inne kamizelki używam bardzo często.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jakoś ta kamizelka z niczym mi się nie zgrywa tak do końca, chyba jest zbyt oficjalna i nie bardzo wiem, jak to w zestawie koordynowanym przełamać.

Ten sam problem. Widziałem kiedyś w TK Maxx nawet marynarkę, która by do niej (nich) mi pasowała, ale była w jakimś rozmiarze dla olbrzymów. Rodzi mi się pewien pomysł... ale chyba musi jeszcze się porodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.