Skocz do zawartości

Kamizelka - dyskusje i porady


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jak sadziłem, ale dalej pozostaje kwestia kamizelki do spodni noszonych nisko (dłuzszej), załozonej do spodni z wysokim stanem. Czy nic tam sie nie wybrzusza, nie cisnie? Pytam, bo przymierzam sie do spodni z wysokim stanem - jeszcze zadnych nie mam.

Dzieki za odpowiedzi.

Przy typowym dla spodni z wyższym stanem użyciu szelek - nie powinno być żadnego problemu. Chociaż namawiałbym na krótszą kamizelkę, to naprawdę działa.

Zresztą efekt użycia różnej długości kamizelek można przetestować z cienkim i obcisłym wełnianym kardiganem. 5 centymetrów czasami robi olbrzymią równicę w ogólnym wyglądzie sylwetki.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, kamizelki według mnie są przeznaczone tylko do noszenia ze spodniami z wysokim stanem. ;)

Pozdrawiam, Dr

Powiedziałbym, że w dzisiejszych czasach również średni, chociaż w dalszym ciągu raczej szelki.

Wysoki wygląda korzystniej, a niski "no comment"

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie na pewno się da, ale ja takiego przykładu nie widziałem i nie znalazłem w necie. Taka marynarka musiałaby być szyta na miarę, bo wymagałaby umieszczenia niższego guzika w takim położeniu, żeby wyznaczał on środek ciężkości marynarki. Jeśli kiedykolwiek zobaczę na żywo przykład takiej marynarki to dam znać i postaram się sfotografować.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak sadziłem, ale dalej pozostaje kwestia kamizelki do spodni noszonych nisko (dłuzszej), załozonej do spodni z wysokim stanem. Czy nic tam sie nie wybrzusza, nie cisnie? Pytam, bo przymierzam sie do spodni z wysokim stanem - jeszcze zadnych nie mam.

Dzieki za odpowiedzi.

Przy typowym dla spodni z wyższym stanem użyciu szelek - nie powinno być żadnego problemu. Chociaż namawiałbym na krótszą kamizelkę, to naprawdę działa.

Zresztą efekt użycia różnej długości kamizelek można przetestować z cienkim i obcisłym wełnianym kardiganem. 5 centymetrów czasami robi olbrzymią równicę w ogólnym wyglądzie sylwetki.

pozdr.Vslv

Jeszcze raz przetestowałem różne długości kamizelek do spodni z wysokim stanem. Zdecydowanie doradzam odpowiednio krótką i dopasowaną do linii "paska" - wygląda dużo lepiej podkreślając kontur sylwetki.

Dłuższa układa się poprawnie, jednak to już nie ten efekt.

Poza tym, kamizelki według mnie są przeznaczone tylko do noszenia ze spodniami z wysokim stanem. ;)Pozdrawiam, Dr

Dr - masz rację :idea: jak zwykle zresztą.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Co do guzików i kieszonek to kwestia wyboru właściciela.

Są dwa typy kamizelek. Jedne nie posiadają podszewki z tyłu i przeznaczone są do noszenia jej bez marynarki. Są mniej formalne, wystarczy po prostu wyobrazić sobie sytuację w której nie nosi się marynarki. Drugi typ, czyli typowo garniturowy posiada podszewkę z tyłu, dzięki której materiał może łatwo pracować na plecach i z zasady powinno się nosić je z marynarką. W biurze można ją nosić samą, ale nie powinno się np. na ulicy i publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zauważyć, że dobrze dopasowane spodnie od krawca, powinny bez problemu być noszone również bez paska, więc tutaj nie ma potrzeby zamawiania spodni na szelki, jeżeli ktoś za nimi nie przepada.

Pod warunkiem, że się nie ma brzucha, tylko talię. W innym wypadku żaden krawiec nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem wystarczającym jest posiadanie talii. Jeśli ktoś ma brzuch i lubi nośić spodnie wysoko to też bez problemu bo u góry znowu zaczyna się zwężać ;)

Jeśli ktoś ma większy brzuch to albo mieści go w spodniach i ma szelki, ew. ciągle podciąga spodnie, albo nosi je na biodrach a brzuch wychodzi mu nad paskiem. Dzieje się tak zwyczajnie dlatego, że talia nie jest najwęższym miejscem a najszerszym.

Chodziło mi tylko o to, żeby zaznaczyć, że nie zawsze jest to możliwe.

Poza tym jest jeszcze jedna możliwość: spodnie z regulacją, albo dopasowanie szerokości u krawca - w obu przypadkach pasek okazuje się zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Naprawdę, garnitur z kamizelką i paskiem wygląda okropnie.

Pozdrawiam, Dr

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest to istotne skoro kamizelka z założenia zakrywa pasek.

Kamizelka z założenia nie zakrywa paska, tylko linię talii spodni. Pasek wybrzusza kamizelkę szpetnie i poza tym jest to nietradycyjne.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Naprawdę, garnitur z kamizelką i paskiem wygląda okropnie.

Pozdrawiam, Dr

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest to istotne skoro kamizelka z założenia zakrywa pasek.

Kamizelka z założenia nie zakrywa paska, tylko linię talii spodni. Pasek wybrzusza kamizelkę szpetnie i poza tym jest to nietradycyjne.

Pozdrawiam, Dr

Z doświadczenia praktycznego to nie ma żadnego znaczenia. I nic się nie wybrzusza, jeśli są rzeczy dobrze dopasowane. A koszula pod kamizelką układa się lepiej jak masz pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odnoszę wrażenie, że na kamizelkę brakuje miejsca w codzienności dzisiejszego mężczyzny. "Można" spokojnie paradować z rozpiętą marynarką z rozwianym na wietrze krawatem. A ja - na przekór - swój pierwszy garnitur obstaluję trzyczęściowy. Jak uważacie - jest sens? Nosicie kamizelki? Jeśli tak, to jakie?

Jakiego materiału powinna być kamizelka i w stosunku do materiału której innej części ubioru? Są jakieś zasady regulujące dobór koloru kamizelki do reszty zestawu? Łatwo jest dobrać krawat do garnituru trzyczęściowego, ale prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy koordynujemy inną marynarkę, inną kamizelkę, inne spodnie, a do tego trzeba jeszcze dobrać krawat i wzór koszuli :o

W kwestii arcypoprawności liczę na Doktora ;) oraz na innych - wrzucajcie zdjęcia!

W serialu Mad Men Lane Pryce prezentuje ciekawe zestawy z koordynowaną kamizelką:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Garniturowa:

Dołączona grafika

Ups... Oh dear, Mr. Pryce! :shock:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam do większości garniturów jesienno/zimowych kamizelkę. W moim przypadku używam ich tylko w zimniejszych miesiącach, ponieważ jest mi w nich zwyczajnie o wiele cieplej niż w zwykłym zestawie dwuczęściowym. Dla mnie garnitur trzyczęściowy jest o wiele bardziej elegancki od dwuczęściowego, chociaż jak można zobaczyć na przykładzie zestawów prezentowanych przez Sartoria Partenopea, dzięki kamizelkom o innych kolorach w zestawach sportowych można uzyskać bardzo interesujące nieformalne zestawy.

PS Jeżeli mamy na sobie kamizelkę z rozpiętą marynarką, to myślę, że krawat i tak będzie na miejscu bez względu na wiatr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że zniknęła, może trochę przesadziłeś :). Kamizelka, chociaż stosowana coraz rzadziej, całkowicie moim zdaniem nie zaniknie nigdy.

Sam kamizelek raczej nie noszę (być może jestem na nie jeszcze za młody :D ?), chociaż nie mam nic przeciwko nim. Nie lubię jedynie widoku mężczyzny w samej kamizelce, bez marynarki, bo kojarzy mi się troszkę z kelnerem (żeby nie było, nie mam uprzedzeń względem kelnerów :D).

Zatem jeśli miałbym założyć kamizelkę (czemu nie?), to pod ręką musi być zawsze marynarka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.