Skocz do zawartości

[Polska] Bytom


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎24 o 23:16, Miro napisał:

A w Bytomiu się trafiają całkiem dobre płaszcze, ostatnio nabyłem wiosenny - miękka tkanina z Como (bawełna z poliamidem), miękkie ramiona, półpodszewka z wiskozy, dobrze wykończone szwy (tylko w tali krój słaby), szyty w Polsce. Część wiosennych płaszczy na szczęście nie ma tak spapranych fasonu i konstrukcji jak marynarki.

Niestety strona internetowa nie podaje producenta tkaniny ani nie informuje, czy dany produkt jest uszyty w Polsce.

Masz racje, potwierdzam, ja nabyłem model Mazurek i jestem zadowolony (bawełna z nylonem + wiskoza) a myślałem jeszcze od trenczu (perkoz) ale się rozmiary skończyły. Jak odkryłeś producenta tkaniny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś sprawdzał, jak się mają kroje Bytomia w ostatniej kolekcji? Parę lat temu wyszczuplone kroje miały strasznie zaburzony bilans między ramionami i talią (ramiona bardzo szerokie w stosunku do talii). Poza tym ramiona były nazbyt wypchane poduszkami.

Na stronie na zdjęciach jakby trochę inaczej i niektóre opisy sugerują bardziej włoski krój. Sprawdzał ktoś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przymierzałem kilka marynarek o "włoskim" kroju z nowej kolekcji. Jestem bardzo szczupły i względnie nieźle leżą na mnie marynarki z Vistuli w sylwetce Super Slim (konieczne delikatne poprawki). Niestety te z Bytomia, choć faktycznie mają o wiele "szczuplejszą" konstrukcję, leżą na mnie po prostu źle. Jest coś nie tak w okolicy ramion i pleców na wysokości łopatek. Nawet nie to, że są zbyt tęgie. Po prostu źle się układają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je mierzyłem (stronę wcześniej masz zdjęcia) i o ile faktycznie zmienili poduchy na poduszki to jednak nie jest to lekke włoska konstrukcja i na mnie niestety też źle się układały właśnie w okolicach ramion a ja dla odmiany nie jestem szczupły więc nie wiem na jaką sylwetkę one pasują i na kim dobrze się układają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka modeli, które chyba nie mają praktycznie żadnego (albo minimalne którego nie wyczuwam) wypełnienia w ramionach. Ja kupiłem ten model z mieszanki lnu i wełny:

https://www.bytom.com.pl/marynarka-bg1-02-21a

W ramionach leży dobrze, w talii musiałem ją niestety poszerzyć, a i tak jest na styk. Chyba pora na jakąś dietę 8-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 28.05.2017 o 13:17, FONos napisał:

Masz racje, potwierdzam, ja nabyłem model Mazurek i jestem zadowolony (bawełna z nylonem + wiskoza) a myślałem jeszcze od trenczu (perkoz) ale się rozmiary skończyły. Jak odkryłeś producenta tkaniny?

Teraz zauważyłem dopiero Twoje pytanie.

Metka producenta tkaniny wszyta wewnątrz płaszcza. Kupując go przez net, nie wiedziałem, jaka to tkanina. Model to KOS.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja może przekaże kilka własnych doświadczeń z produktami - nienajlepszymi.

Kurtka pikowana po sezonie przecierają się nici pikowania do wyrzucenia.

Kurtka pikowana z wypełnieniem puchowo jakimś tam - kiepska jakość wypełnienia przebija tkaninę wierzchnią robiąc normalne dziury - tkanina wierzchnia jest bardzo cienka nie pamiętam modelu.

Kurtka "a ka wojskowa" przy pierwszym deszczu całkowicie mokry, obszycie dziurek guzików "rozłazi" się w palcach.

Płaszcz "wełniany" stracił po dwóch sezonach formę tzn kształty, nie wiem jak to nazwać ale wyglądał po dwóch sezonach jak filcowa ściera - już jest w koszu.

Właściwie z zakupów z ostatnich 3 lat nie mam już nic. 

Bytom wg. mnie ma najlepsze wzory poszetek w PL. Proste, stonowane printy bez żadnych dzików i wymysłów do lasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doświadczenia mam nieco inne.

Pikowanka nosi się już trzeci rok i zachowuje się niewiele gorzej niż Barbour. Nic się nie rozpruło, nic się nie przetarło. 

Płaszcz (80% wełna) też trzyma fason, aczkolwiek nie jest nazbyt mocno eksploatowany - czarny, zdecydowanie elegancki, więc nie jest płaszczem codziennego użytku. Niemniej jednak po 3 latach wygląda całkiem nieźle. 

Kurtka długa (nazwy modelu nie pamiętam), po odebraniu z pralni chemicznej była cała w kropki - pralnia przysłała mi opinię rzeczoznawcy, mówiącą, że winny jest "niewłaściwe przymocowanie fizeliny do płaszcza". Bytom przyjął reklamację i wymienił towar na nowy.

W tym roku kupiłem kolejną kurtkę Bytomia - model Andrew. Ostatnie dni jednak dopieściły nas słoneczną pogodą, więc nie było jeszcze okazji żeby ją przetestować. 

Poszetkę kupiłem u nich tylko raz - białą na ślub przyjaciela, ale faktycznie po przejrzeniu oferty na stronie, wygląda to całkiem nieźle, szczególnie na tle konkurencji krajowej.

W Bytomiu kupiłem też jeden garnitur i po drobnych poprawkach krawieckich, jestem z niego bardzo zadowolony. W tym roku zrezygnowali z ładowania poduszek w ramiona wszystkich marynarek, co wyszło im na dobre wg mnie i można znaleźć kilka fajnych modeli. 

Żeby nie wyszła całkiem laurka - w większości salonów firmowych  w Warszawie obsługa klienta mocno kuleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeden z tegorocznych płaszczy Bytomia jest całkiem ok. Model Bentley (wełna 75, poliamid 25, wiskoza, bez ocieplenia). Taki "gangsterski" brąz (gorzka czekolada z nutą  szarości - blisko stylu "Zakazanego imperium" - mówię o kolorze). Nieduże wypełnienie ramion i klatki, dobrze się układa, klapy mogłyby być 1-2 cm szersze, no i troszkę krótki - 87 bez kołnierza w rozmiarze 46. Ale całkiem proporcjonalny. Rękawy za długie ok. 2 cm, ale troszkę krótsze niż bywały 2-3 lata temu.

Ale głównym plusem jest ten kolor - przyjemny, stonowany melanż, bardzo uniwersalny kolor, nawet na półoficjalne okazje wg mnie. W dziennym świetle wygląda lepiej niż na zdjęciach sklepu. Tkanina średniej grubości, z leciutką fakturą, nie wygląda biednie/siecówkowo:

https://www.bytom.com.pl/plaszcz-bentley

Zanim go kupiłem za 520 zł przed świętami, to obadałem na żywo większość tegorocznej kolekcji płaszczy Bytomia. I np. modele Bladen, Baracka czy Boris mają wyraźnie słabsze tkaniny i wyglądają taniawo.

https://www.bytom.com.pl/plaszcz-bladen-4

https://www.bytom.com.pl/plaszcz-barack

https://www.bytom.com.pl/plaszcz-boris

Ciężko, bo ciężko, ale da się coś ciekawego znaleźć w Bytomiu. Ale dopiero w końcówce wyprzedaży się wg mnie opłaca.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kabza00, też pierwotnie myślałem o Borisie, ale na żywo nie zrobił na mnie dobrego wrażenia - jest bez charakteru, a kolor nieco się kojarzy z uczniowskim mundurkiem - taki schematyczny - jakby "aspirujący" do miana klasycznej dyplomatki, ale za słaba jakość tkaniny, za krótki, za mało wyraziste klapy itd. Bentley jest  - że tak to ujmę - spójny i wyrazistszy pod względem faktury i koloru tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 03/01/2018 o 20:38, Miro napisał:

@kabza00, też pierwotnie myślałem o Borisie, ale na żywo nie zrobił na mnie dobrego wrażenia - jest bez charakteru, a kolor nieco się kojarzy z uczniowskim mundurkiem - taki schematyczny - jakby "aspirujący" do miana klasycznej dyplomatki, ale za słaba jakość tkaniny, za krótki, za mało wyraziste klapy itd. Bentley jest  - że tak to ujmę - spójny i wyrazistszy pod względem faktury i koloru tkaniny.

Jaki rozmiar Bentleya zamówiłeś? Niestety w Łodzi nie ma już w ogóle tego modelu. Faktycznie płaszcze "Boris" wyglądają tragicznie. Jak drapak dla kotów. Bentley na zdjęciach wygląda bardzo fajnie. Niestety obecnie w Bytomiu nie ma ani jednego płaszcza w r. 46-48. Strzelam, że noszę 48 i z tych rozmiarów mi bliskich jedynie ten jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.