Skocz do zawartości

[Polska] Bytom


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Skusiłem się w sklepie stacjonarnym na chinosy w wyrazistym brązie i jestem zadowolony. Bardzo solidny materiał i wykonanie.
Przyjrzałem się dostępnym (Wrocław, Aleja Bielany) marynarkom i ta mnie się podoba :)
http://bytom.com.pl/marynarki,marynarka-seia-299-k-4520-23322-p
Przy okazji "lepszej" ceny z pewnością ją kupię. Ładnie wyglądają również zapinane na guziki sweterki, choć L obliczona jest z pewnością na mężczyznę o wzroście przynajmniej 182 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pijesz" do SuSu? ;)

Jak na szanującą się firmę do manekinowy start nowej kolekcji jest cokolwiek żenujący. "Żywe manekiny" na Wólczance promują bardzo przekonująco nową kolekcje.

 

 

Akurat modele na stronie Suitsupply prezentują garnitury bardzo dobrze. A kampanie mają utrzymane w tym stylu od paru sezonów, mi to osobiście nie przeszkadza.

Prezentacja ubrań Vistuli/Wólczanki jest na dużo niższym poziomie, choć i tak trochę się poprawiła w ostatniej kolekcji.

 

 

W Bytomiu już od dawna prezentacja na manekinach. Kwestia przyzwyczajenia.

Ja wolę zdecydowanie te prezentacje na manekinach, bo przynajmniej dobrze to wygląda. Co komu po tych modelach jak zdjęcia są po prostu brzydkie (abstrahując od ubrań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Bytomiu widziałem i macałem chinosy z promocji 2 pary za 249, zdecydowanie nie polecam, nieciekawy materiał.

 

 

Przy poprzedniej kolekcji kupiłem 2 pary w sklepie stacjonarnym, jedną sprezentowałem ojcu i zamówiłem takie same w sklepie internetowym (ten sam model, kolor, rozmiar), moim błędem było to, ze nie przyjrzałem sie blizej jak otrzymałem przesyłkę. W kolorze różnica odcienia i materiał w dotyku nie przypominający pierwszej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

To mój pierwszy post na forum w związku z tym witam wszystkich i jednocześnie chciałbym prosić o pomoc. Zainteresował mnie jeden z garniturów marki Bytom i przyznam, że chętnie bym go zamówił ale napotkałem na dwa problemy a mianowicie:

- kwestia rozmiarówki, w sumie zdaje sobie sprawę z tego, że nikt mi nie powie w ciemno czy garnitur będzie idealnie leżał (wiem, że nie będzie, więc bez kpin proszę ;) ) apeluję jedynie o jakąś sugestię. Moje wymiary 181cm wzrostu, klatka 96cm, pas 85cm, planuje zamówić w rozmiarze 176/96/84 wyszczuplona. Z tego co czytam z konstrukcją marynarek w Bytomiu bywa różnie ale czy ktoś o podobnych wymiarach zamawiał może podobny rozmiar?

- druga kwestia bardziej mnie interesująca: jak wygląda dokładnie procedura zwrotu? Czytam tak sobie ten regulamin i czytam do tej pory nie wiedząc co mają na myśli. Towar mogę zwrócić w sklepie - tu sprawa jest jasna. Czy sam zwrot towaru równa się odstąpieniu od umowy czy konieczne jest wypełnienie formularza zwrotu na stronie?

"Wykonując prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży Klient może skorzystać z formularza oświadczenia o odstąpieniu od umowy zamieszczonego na stronie E-sklepu" - następujący cytat nakazuje mi wierzyć, że wystarczy sam zwrot ale dalsza część regulaminu jest napisana moim zdaniem nieco...pokrętnie, w związku z tym chce mieć jasność pytając osoby które miały już do czynienia z e-sklepem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wymiary jeśli mówiąc pas masz na myśli biodra a nie talię.

Jeśli tak to odpuść sobie Bytom. 

Mierzyłem najmniejszy możliwy właśnie w tym rozmiarze i był workowaty. Ramiona za duże. W klatce mnóstwo luzu. Jeśli nie masz możliwości przymierzyć ja bym odpuścił skoro nie chcesz się bawić w zwroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Czy ten garnitur z kolekcji Bytomia jest warty choćby minimalnej uwagi? http://bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-milano-2-124-k-801-5490-p
Kuszą mnie wcale nie wąskie klapy, wrażenie, że guzik nie jest tak wysoko jak w większości innych modeli tej firmy. Do tego w opisie informacja o sztywniku z końskiego włosia. Pośród elastanu, który widziałem w Próchniku, to ten model wydaje się być godny choćby minimalnej uwagi.
Jako, że z SuSu w zastraszającym tempie zniknęły mi dwa rozmiary York'a i nie mam pojęcia, czy będą go znów mieli na stanie, muszę skierować swoją uwagę w stronę innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszyn, sprawdź model Athletic w SS. To to samo co York tylko nieco bardziej slimowany. Tkanina wydaje się ta sama, nawet zdjęcia chyba te same. Może będzie pasował?

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-g%C5%82adki/P2529A.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Trendy-Athletic

 

Mój ma dotrzeć jutro i zdam relację jak wygląda.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do e-sklepów, to ostatnio przychodzą do mnie zamówienia z Vistuli (6 par spodni, marynarka) i musiałem ich poganiać mailowo, bo termin 7 dni traktują bardzo elastycznie. Jedyna firma która wysyłała w 24 godziny to Wilsoor. Gdyby poziom obsługi korespondował z jakością towaru byłby fanem tej marki ...
Czy ktoś jeszcze "przymierzał" coś z nowej kolekcji Bytomia w sklepach stacjonarnych? Podczas mojej bytności we Wrocławiu, były tylko bodaj 2-3 marynarki z nowej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Czy ten garnitur z kolekcji Bytomia jest warty choćby minimalnej uwagi? http://bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-milano-2-124-k-801-5490-p

Kuszą mnie wcale nie wąskie klapy, wrażenie, że guzik nie jest tak wysoko jak w większości innych modeli tej firmy. Do tego w opisie informacja o sztywniku z końskiego włosia. Pośród elastanu, który widziałem w Próchniku, to ten model wydaje się być godny choćby minimalnej uwagi.

Jako, że z SuSu w zastraszającym tempie zniknęły mi dwa rozmiary York'a i nie mam pojęcia, czy będą go znów mieli na stanie, muszę skierować swoją uwagę w stronę innych producentów.

Kupiłem ten garnitur i nie jestem zadowolony. 

Mam wrażenie że rekawy są źle wszyte. Kiedy podnoszę w tej marynarce ręce choćby na wysokość klatki piersiowej rękaw zwija się bardzo wysoko i cała marynarka podchodzi do góry. Barki są baardzo mocno wypełnione a ogólny krój na nieistniejącą sylwetkę - bardzo szerokie barki, mocno wytaliowany. Dodatkowo spodnie w tym komplecie (z szerokimi ramionami w marynarce) jakby na modela rozmiar mniejszego.

Na plus trzeba zaliczyć piękny odcień tej wełny, chociaż i tutaj jest pewien problem... oddałem garnitur do pracowni Dziekońskiego w Gdańsku do poprawek. Na miejscu powiedziano mi, że chociaż garnitur oznaczono w Bytom jako 100% wełna, to na pewno musi mieć on domieszkę poliestru. W odpowiedzi sklep twierdzi że wszywka producenta wełny w marynarce świadczy o oryginalności i 100% wełny a pracownię Dziekońskiego oskarża o nieprofesjonalizm.

Dzisiaj wymieniam garnitur na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten garnitur i nie jestem zadowolony. 

Mam wrażenie że rekawy są źle wszyte. Kiedy podnoszę w tej marynarce ręce choćby na wysokość klatki piersiowej rękaw zwija się bardzo wysoko i cała marynarka podchodzi do góry. Barki są baardzo mocno wypełnione a ogólny krój na nieistniejącą sylwetkę - bardzo szerokie barki, mocno wytaliowany. Dodatkowo spodnie w tym komplecie (z szerokimi ramionami w marynarce) jakby na modela rozmiar mniejszego.

Na plus trzeba zaliczyć piękny odcień tej wełny, chociaż i tutaj jest pewien problem... oddałem garnitur do pracowni Dziekońskiego w Gdańsku do poprawek. Na miejscu powiedziano mi, że chociaż garnitur oznaczono w Bytom jako 100% wełna, to na pewno musi mieć on domieszkę poliestru. W odpowiedzi sklep twierdzi że wszywka producenta wełny w marynarce świadczy o oryginalności i 100% wełny a pracownię Dziekońskiego oskarża o nieprofesjonalizm.

Dzisiaj wymieniam garnitur na inny model.

 

Co do rekawow: Wydaje Ci sie. To co opisujesz to glebokie pachy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi się wydawać bo nie mam dość wiedzy żeby stwierdzić jednoznacznie :) Fakt jest jednak taki, że o ile marynarka całkiem nieźle leży jak stoi sie na baczność, to przy jakimkolwiek naturalnym ruchu cała aż chodzi na barkach w górę i w dół. Garnitur na wieszaku wygląda zjawiskowo, po ubraniu cały czar niestety pryska.

Zobaczymy jak pójdzie z wymianą. Jestem dobrej myśli bo Panie pracujące w tym salonie są nastawione bardzo pozytywnie do klienta, więc nie powinno być problemu.


edit.

Wymiana bez najmniejszego problemu. Obsługa klienta na wysokim poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi się wydawać bo nie mam dość wiedzy żeby stwierdzić jednoznacznie :) Fakt jest jednak taki, że o ile marynarka całkiem nieźle leży jak stoi sie na baczność, to przy jakimkolwiek naturalnym ruchu cała aż chodzi na barkach w górę i w dół. Garnitur na wieszaku wygląda zjawiskowo, po ubraniu cały czar niestety pryska.

Zobaczymy jak pójdzie z wymianą. Jestem dobrej myśli bo Panie pracujące w tym salonie są nastawione bardzo pozytywnie do klienta, więc nie powinno być problemu.

edit.

Wymiana bez najmniejszego problemu. Obsługa klienta na wysokim poziomie :)

 

 

To się nazywa klejona marynarka. Jeśli chcesz naturalnie pracującą, to musisz iść w half-canvas. Tylko Suit Supply, ewentualnie Lantier (który i tak trochę podkleja). Praktycznie wszędzie indziej uświadczysz kleju, chyba że otworzysz bardziej portfel (a i na to gwarancji nie ma, bo w galeriach sprzedaje się klejone garnitury nawet po 3 tysiące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku SuSu. Druga opcja to garnitur w raczej mało znanym sklepie "Albione" w gdańskim Fashion House (może ktoś z forumowiczów miał doświadczenia?). Znalazłem tam 100 procentową wełnę navy blue o skrętności 130's, wykonany bez żadnej klejonki. Jestem w lekkim szoku że w takim niszowym sklepie znalazłem garnitur który tak świetnie na mnie leży. Cena jak na taki materiał i wykonanie bardzo atrakcyjna - 1200zł.

W Bytomiu niestety rozmiarówka jakoś kompletnie nie przystaje do moich niestandardowych wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :) to nawet widać na zdjęciu, a praktyka pokazuje, że marynarki Bytomia w realu są dużo ciemniejsze. Zresztą piszą, że to brąz. Osobiście szukam coś jasno beżowego.

Mam odmienne zdanie, posiadam m.in. marynarki z ostatniej kolekcji:

http://www.bytom.com.pl/marynarki,marynarka-logan-249-k-3953-20472-p

http://www.bytom.com.pl/marynarki,marynarka-roff-299-k-3346-16844-p

w naturze sporo jaśniejsze niż na zdjęciu, dużo zależy też od ustawień monitora, sprawdzałem na dwóch i u mnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.