Skocz do zawartości

Buty Meka


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.03.2017 o 22:26, damiance napisał:

NORD ma ewidentnie niewykorzystany potencjał. I na tym może się niestety zakończyć.

Trochę niezłych butów w najwyższej serii, ale trochę, ewidentnie zaburzone proporcje butów w niższej serii (Elite, ha ha), w serii Dobermann mieszanka całkiem znośnych projektów i bazarowego śmiecia, ogólnie brak oznaczenia tęgości (mimo że Dobermanny w znacznej mierze to tegość przynajmniej G). Ogólnie biorąc nie jestem w stanie zainteresować się produktami firmy, która sama nie wie co chce produkować i równocześnie usiłuje wciskać niezłe buty za dość już europejską cenę oraz kompletny wzorniczy szajs w cenie przyzwoitych butów angielskich na przecenach. Mnie od patrzenia na ich ofertę boli szyszynka. Poza tym mają chyba problem z klasycznymi czarnymi oksfordami (albo gówniane zdjęcia). A co mi po firmie, w której nie mogę dostać najbardziej podstawowych butów? Słowo daję, królewski Herb ma lepszy katalog modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
On 9.03.2017 at 10:31 PM, damiance said:

fakt, ale te są już całkiem ok, szkoda, ze na gumie.

http://nord-shoes.com/trzewiki_meskie_4869,602.html

nord.thumb.jpg.94c8e7f39daa47cddae63ac3c7ea3e74.jpg

Czy to, że są na gumie oznacza, że na pewno są klejone?

Oraz -- jak wypada jakość skóry w Nordach? Czy dałoby się ją uklasyfikować pomiędzy czymś, co jest ogólnie znane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dzisiaj Pan Meka miał małe show w pewnym sklepie w Gdańsku.

Trochę informacji: Indywidualne projekty - koszt poziom 1500 PLN w górę za standardowe materiały. Własne kopytko - koszt jednorazowy 500 PLN. Temat do ogarnięcia w fabryce po umówieniu terminu.

Na życzenie pyton, krokodyl i kto co tam lubi. Kuń też jest ale tak jak pisałem na życzenie.

Pokazane były prototypy i wzory nowych projektów.

Pytałem o te „ciekawe” projekty wzornicze i uzyskałem informacje że są podstawą obrotu firmy w exporcie. Podobno stosunek ceny/jakości/ ciekawego wzoru odniósł sukces poza kręgami purystów i stanowi większość producji marki Meka. Sklepy blisko współpracujące w kraju są dwa - Gdańsk i Kraków. Podobno przybędzie Warszawa, zostaje jeszcze sklep firmowy.

Wizyta pozytywna ze względu na podane bliższe szczegóły kuchni.

Wpadły sztyblety na początek.

6b7138568aee3f1c62244fea4edf062f.jpg&key=a182e3a333ed34eb9b3e7ee451e84e298448ce4fa326bd91fb14d80a23ad98a8

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dla mnie ten producent (i mowie o najwyższej linii Meka) jak żaden inny miesza najgorszy badziew stylistyczny (ponoć na eksport do krajów z nadwyżka nowobogackich, może tez dlatego wyjściowe ceny sa mało atrakcyjne)  z bardzo udanymi modelami. Mam czekoladowe brogsy, które bardzo lubię, ale kupione za pol ceny (wyjściowe 1200-1400 zł to dla mnie przesada). Poluje na inne modele, oczywiście na wyprzedażach, ale te praktycznie się nie zdarzają, co pewnie świadczy o tym, ze przy poziomie cen, które ustalili sa w stanie znaleźć zbyt na swój towar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2017 o 14:08, artb napisał:

Proces idzie nieco szybciej niz z woda, moze dlatego, ze zmiekczacz nanosze wedle instrukcji obustronnie. Po prostu bylem ciekaw jak zadziala. Oboje z zona mamy szerokie stopy i po zakupie kilku par butow podszedlem do sprawy bezkompromisowo. 

Owszem, Saphir Shoe ez jest dość skutecznym środkiem. Ale, stosując go na zewnętrzną stronę cholewki, trzeba uważać. Zawarty w nim alkohol może rozpuszczac apreture i doprowadzić do miejscowego rozjasnienia cholewki. Jedyna rada to późniejsze delikatne  podfarbowanie takiego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Byłem w sobotę po południu w okolicach Słupska i przy okazji wizyty w Dolinie Chartlotty udało się nam wpaść dosłownie na chwilę do outletu przy samej fabryce.
Dla siebie w outlecie ze starszej linii Meka nic ciekawego nie znalazłem - styl mi nie odpowiadał. Ceny 1500 PLN zjechane na 500-600 PLN - kilkadziesiąt par do wyboru.
Natomiast druga połówka w ciągu 15 minut trafiła dwie pary więc jak dla niej to rekord. Wybór damskich modeli był bardzo duży.
Reklam Meki w okolicach Słupska zatrzęsienie a i w kilku okolicznych hotelach mają swoje gablotki.

Reasumując - jak komuś wypadnie trasa przez Słupsk to warto. Jest na trasie Słupsk Ustka salon sprzedaży ale czasu na niego zabrakło.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kanapa napisał:

Byłem w sobotę po południu w okolicach Słupska i przy okazji wizyty w Dolinie Chartlotty udało się nam wpaść dosłownie na chwilę do outletu przy samej fabryce.
Dla siebie w outlecie ze starszej linii Meka nic ciekawego nie znalazłem - styl mi nie odpowiadał. Ceny 1500 PLN zjechane na 500-600 PLN - kilkadziesiąt par do wyboru.
Natomiast druga połówka w ciągu 15 minut trafiła dwie pary więc jak dla niej to rekordemoji81.png. Wybór damskich modeli był bardzo duży.
Reklam Meki w okolicach Słupska zatrzęsienie a i w kilku okolicznych hotelach mają swoje gablotki.

Reasumując - jak komuś wypadnie trasa przez Słupsk to warto. Jest na trasie Słupsk Ustka salon sprzedaży ale czasu na niego zabrakło.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Byłem tam dokładnie rok temu (początek października) i też te kilka km z Charlotty pokonałem z nadzieją na jakiś zakup. Byłem zarówno w przyfabrycznym outlecie, jak i salonie firmowym przy głównej drodze do Ustki. Nic nie kupiłem, żona podobnie (chociaż ona w ogóle nie nastawiała się na zakupy w tym sklepie). Natomiast kupiliśmy buty dla syna. Skórzane, wizualnie na lata... Rozwaliły się po 2-3 m-cach. Żona podsumowała: tak krótko to jeszcze żadne buty nie nosiły naszego syna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 31.10.2021 o 20:46, Gocławianin napisał:

Natomiast kupiliśmy buty dla syna. Skórzane, wizualnie na lata... Rozwaliły się po 2-3 m-cach. Żona podsumowała: tak krótko to jeszcze żadne buty nie nosiły naszego syna :)

Z jakiej serii te buty?

Przeglądam ich ofertę i ceno wypadają między Yanko a TLB (o tych przeczytałem cały wątek i raczej nie natrafiłem na negatywne komentarze w przeciwieństwie do butów MEKA).

https://meka-shoes.pl/produkt/polbuty-oksford-g111c1/ - 1400 zł
https://meka-shoes.pl/produkt/polbuty-oksford-g111v991/ - 1400 zł
https://meka-shoes.pl/produkt/polbuty-lotniki-5115j010/ - 1450 zł

Czy poniższego typu skóry nadają się do garnituru ślubnego? Moim zdaniem obniżają one formalność. Chociaż na zdjęciach wyglądają ciekawie bo przełamują klasykę w tego typu obuwiu.

 

370-g111v991isxc901b-alt3.png

 

80-5115j010sb8301b-alt3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tryhp3 napisał:

Z jakiej serii te buty?

Buty syna? Nie wiem, już dawno temu wylądowały w koszu na śmieci.

Godzinę temu, tryhp3 napisał:

Czy poniższego typu skóry nadają się garnituru ślubnego? Moim zdaniem obniżają one formalność. Chociaż na zdjęciach wyglądają ciekawie bo przełamują klasykę w tego typu obuwiu.

IMO nadają się, szczególnie te lotniki, chociaż ja bym celował w garnitury trochę mniej formalne (krata, pepitka).

Edit: do garnituru ślubnego NIE.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 11.11.2021 o 19:55, tryhp3 napisał:

Przejdę się do ich salonu w Krakowie, to wyrobię sobie zdanie. Niby w opiniach Google pozytywy. 

Traktowałem te markę jako ciekawostkę ale od soboty jestem ich posiadaczem - Półbuty lotniki – G011C1 – Meka Shoes (meka-shoes.pl), lotniki tęgość G. Miały być wiedeńki z noskami ale jakoś lotniki bardziej przykuły uwagę. Pewnie dlatego, że są raczej rzadko spotykane. W sumie myślałem, że lotniki to takie wiedeńki bez przeszyć ale różnic jest więcej - z tego co zauważyłem mają na ogół nieco niższą cholewką i bardziej dynamiczne kopyta.
Cena na stronie to 1500 zł. Kupiłem z okazji black wyprzedaży za 1050 zł. Co do jakości to przyczepię się do wkładek. Wyglądają jakby były wycięta nożyczkami i na brzegach jest klej. 
Buty tej marki są na ogół nieco udziwnione, ale w przypadku tego modelu dostajemy tylko niestandardowe sznurówki które mi się spodobały (foto poniżej). 

image.png.9be456456c0aaa2a4e0b57e523aa87e3.png

IMG_20211202_191626.thumb.jpg.9d4b123331ed41b54b9997caed7899f3.jpg

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Od dawna postrzegam tę markę jako skłaniającą się w kierunku przesadnie udziwnionych wzorów, ale przyznać trzeba, że modele prezentowane przez Jana Adamskiego na blogu są całkiem przyzwoite, a ostatnio widziałem jeden ich projekt, który jest tak szalony, że aż w tym szaleństwie jest metoda... Jeśli ktoś nie widział to polecam zobaczyć coś co chyba miało być skrzyżowaniem butterfly loafers z monkami: Mokasyny męskie - G59PC2 - Meka Shoes (meka-shoes.pl) 

 

W tym przypadku... nosiłbym :) Choć w sumie nie wiem dlaczego :D

5272-g598c2xxsxn802b-alt1.webp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Godzinę temu, SeraFinn napisał:

@checkeredstripedhawk ciekawe, zastanawiałem się właśnie nad butami od firmy Meka (zwłaszcza że koło mnie jest sklep, który sprzedaje je w cenie jak za berwicki po 500-900 zł, oczywiście nie najnowsze modele a takie z 2021-22). Więc można zaryzykować, zwłaszcza że relatywnie tanio wychodzą.

Tak dla pewności: sprzedają najwyższą linię w takiej cenie? Podzielisz się informacją co to za sklep? Meka praktycznie nie ma przecen, a wyjściowe ceny (ok 1500 zł) są wg mnie mocno zawyżone (choć za 900 zł chętnie bym kupił). Mam jedną parę brogsów od nich i bardzo ją lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 08:24, checkeredstripedhawk napisał:

Zauważyłem ostatnio w jednym ze starych wpisów p. Jana Adamskiego informację, że nasze rodzime buty Meka są szyte tradycyjną metodą goodyear tzn. bez tzw. "gemming" . Jeśli to w istocie prawda (a potwierdził mi to p. Jan, który odwiedził fabrykę kilka lat temu i widział proces produkcyjny) to mamy tutaj światowej klasy konstrukcję (!!!), oczywiście zderzoną z wzornictwem typu Loake Design, ale jednak. 

Na Floriańskiej w Krakowie jest kila sztuk rozciętych, można oglądnąć.

Meka ma raczej szerokie kopyta dobre na moją nogę. Pan Jan niedawno pisał, że teraz będzie wchodziło smuklejsze kopyto które bardziej się mu podoba. Coś tam na blogu przy okazji jakiegoś wpisu pokazywał.

Pytanie czy te buty za 500-900 zł to nie z drobnymi defektami - ktoś chyba w tym wątku pisał, że gdzieś takie można kupić w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tryhp3 napisał:

Pytanie czy te buty za 500-900 zł to nie z drobnymi defektami - ktoś chyba w tym wątku pisał, że gdzieś takie można kupić w dobrych pieniądzach.

Jest sklep przyfabryczny - 

Nord Shoes Studio
Salon Fabryczny

Włynkowo 55 k/Słupska
(trasa Słupsk - Ustka)

Tam zawsze mieli jakieś bardzo tanie buty typu "seconds". Drobne wady fabryczne itp. Mocno przecenione.

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w KB, na ul. Kobielskiej można znaleźć buty Meka - właśnie w tym co pisałem.

Natomiast jak rozmawiałem z właścicielem, to oni kupują je bezpośrednio z sklepu firmowego, a potem odsprzedają dalej, lecz nie wnikałem powodu dlaczego są takie tanie (możliwe że końcówka serii, buty wystawowe etc.), a jak pisałem problemów widocznych w bucie nie zobaczyłem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak Meka wypada w porównaniu jakościowym z Berwickami? 

Ze względu na małą stopę nie mam za dużego wyboru i waham się między 
Berwickami 3488 a Meka G111C

Berwicki miałem okazje przymierzać w KB i mógłby być mniejsze. Meki nie mieli dostępnej na Powiślu a jest dostępna jeszcze w mniejszych rozmiarach. 

Cenowa różnica jest spora, pytanie czy warto dopłacić..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.