Jump to content
macaroni

Pytania do administratora

Recommended Posts

Po co stowarzyszeniu strona butwbutonierce.pl skoro ostatni wpis sprzed dwóch lat,szata graficzna sprzed dekady?Umarło śmiercią naturalną?

Czy silnik forum daje możliwość dodania oprócz serduszka i strzałki jakiejś ironicznej mordki?

• Like 2
  • Upvote 1

11 minut temu, xkoziol napisał:

Czy silnik forum daje możliwość dodania oprócz serduszka i strzałki jakiejś ironicznej mordki?

Chciałbyś - serduszko od Ciebie to jak ironiczna mordka. Kto dostał, ten wie...

• Like 1

7 minut temu, xkoziol napisał:

Czy na forum są jeszcze aktywni jacykolwiek moderatorzy? 

Musisz im zgłosić konkretną wypowiedź (np. moją ;) ) i wtedy reagują szybko. Inaczej nie ruszają tyłka znad grilla.

1 godzinę temu, xkoziol napisał:

Kolego @xkoziol pisanie donosów do moderacji to moim zdaniem kiepski pomysł.Pomimo kilku ciętych sarkastycznych wypowiedzi, według mnie jesteś jednym z najwartościowszych użytkowników forum .Doceniam Twój sarkazm i moim zdaniem wynika on bardziej z nietolerancji dla głupoty, niż ze złośliwości.Jak zaczniesz pisać skargi do moderacji to będziesz tylko zwykłym palantem

Godzinę temu, xkoziol napisał:

Tak.

37 minut temu, mayor napisał:

Kolego @xkoziol pisanie donosów do moderacji to moim zdaniem kiepski pomysł.Pomimo kilku ciętych sarkastycznych wypowiedzi, według mnie jesteś jednym z najwartościowszych użytkowników forum .Doceniam Twój sarkazm i moim zdaniem wynika on bardziej z nietolerancji dla głupoty, niż ze złośliwości.Jak zaczniesz pisać skargi do moderacji to będziesz tylko zwykłym palantem

Dziękuję :-) Nie zamierzam, poza tym dnia by nie starczyło żeby zgłosić cały ten syf powstały ostatnio w sali klubowej.

Niemożliwe, że jakiś administrator dba o jakość forum. Już kilkanaście razy zgłaszałem obraźliwe posty i stwierdzenia, a ten post cały czas jest nas forum.

@mosze sprawdź zgłaszane posty.

Pytanie do administra-,  modera- albo doświadczonego ama-tora: Czy włączenie ignorowania konkretnej osoby na forum jest przez tę osobę rozpoznawalne? 

Mam problem z logowaniem się na forum.

Poprawnie wpisuję swój login i hasło i zawsze dostaję komunikat - "Wpisane hasło jest niepoprawne. Proszę spróbować ponownie (upewnij się, że klawisz Caps Lock nie jest włączony).". Za każdym razem muszę resetować hasło i wtedy przy zmianie następuje automatyczne logowanie. Czy ktoś ma/miał taki problem?

• Like 1

Jeśli wyżej opisany problem pojawia się gdy w polu "login" podajesz swój adres email, spróbuj tym razem przez podanie nicka, czyli Piotr.L. Ja w ogóle nie mogę zalogować się przez adres email (resetowanie hasła działa jednak prawidłowo, więc email podaję prawidłowy - w Twoim przypadku może jest podobnie, skoro również udaje Ci się to zrobić). Jakiś czas temu pisałem o tym do administratora, ale w międzyczasie zorientowałem się, że logowanie przez nick działa w porządku.

@Łukasz85
Przez podanie nicka raz też próbowałem się logować i skończyło się niepowodzeniem. Spróbowałem teraz jeszcze raz i rzeczywiście działa. Widocznie wcześniej źle hasło akurat wpisałem.
Dziękuję!

@velahrn, jesteś żenujący kasując co i raz moje posty, które nie naruszają regulaminu, a tylko Ci się subiektywnie nie podobają. Chcesz sobie coś ze mną wyjaśnić zapraszam na priv albo nawet live. Panowie, jak się domyślam - do zobaczenia za miesiąc, może kwartał...

cenzura.jpg

• Like 1

14 godzin temu, xkoziol napisał:

@velahrn, jesteś żenujący kasując co i raz moje posty, które nie naruszają regulaminu, a tylko Ci się subiektywnie nie podobają. Chcesz sobie coś ze mną wyjaśnić zapraszam na priv albo nawet live. Panowie, jak się domyślam - do zobaczenia za miesiąc, może kwartał...

Cześć

Usunąłem Twój post (pojedynczy) z racji off-topicowania i ciągnięcia tematów politycznych w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Co do spotkania live - bardzo chętnie poznam Cię osobiście, zwłaszcza, że nie byłeś na żadnym spotkaniu forumowym/Stowarzyszeniowym od lat ;).

1 minutę temu, Velahrn napisał:

Cześć

Usunąłem Twój post (pojedynczy) z racji off-topicowania i ciągnięcia tematów politycznych w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Co do spotkania live - bardzo chętnie poznam Cię osobiście, zwłaszcza, że nie byłeś na żadnym spotkaniu forumowym/Stowarzyszeniowym od lat ;).

Może zatem z równą gorliwością (bo o szybkości reakcji nie ma mowy) przejrzysz oba wątki historyczne w Sali Klubowej?

• Like 1
  • Upvote 1

33 minuty temu, xkoziol napisał:

Może zatem z równą gorliwością (bo o szybkości reakcji nie ma mowy) przejrzysz oba wątki historyczne w Sali Klubowej?

Oba "tematy historyczne" jeśli mówimy o tym samym, zostały zamknięte, a główny winowajca, który zakładał nowe - skutecznie zdyscyplinowany. Na pewno jeden z tematów zamknąłem osobiście. Jako moderacja obserwowaliśmy sytuację  i zareagowaliśmy w momencie, kiedy stwierdziliśmy, że dalsza dyskusja staje się nieakceptowalna.

Przykro mi, że mnie obrażasz i uważasz, że uwziąłem się na Ciebie. Tak nie jest. Po prostu nie moderuję jednocześnie wszystkich tematów 24h dobę, jako, że tę funkcję pełnie społecznie i nie jestem zawsze obecny na forum.

Przypominam również, że właśnie się pożegnałeś z forum - czyżbyś już wrócił ;) ?

Szefowie, Właściciele Forum, @damiance, @roland + nie wiem kto dzisiaj jeszcze. Od pewnego czasu odnoszę (nie tylko ja) wrażenie, że Moderatorzy @mosze i @Velahrn  są bardzo przeciążeni robotą. Kiedyś, w czasach początków forum i Stowarzyszenia moderatorów było znacznie więcej. Proponuję, jeżeli się na to zgodzicie  zrobić konkurs/losowanie/itepe itede na kolejnych, nowych moderatorów. Jako forumowicz aktywny praktycznie od pierwszego dnia i były członek, założyciel Stowarzyszenia BwB pozwoliłem sobie na prywatne konsultacje i jeżeli pozwolicie zaproponuję kilka godnych kandydatur.

Co Panowie na to???

• Like 4
  • Upvote 4

OK, dobre propozycje warto rozpatrzyć. Prawdą jest że moderacyjny zapał opadł, tu i tam wszak jest to praca pro publico, i moderatorów mamy niedostatek. Prawdopodobnie w tym roku będzie nowy, młodszy zarząd, czego sobie i forum życzę bo zmiany są potrzebne.

• Upvote 2

Od jakiegoś czasu nie wyświetla się przy wybranych wpisach informacja o czasie ich dodania, przez co nie można też bezpośrednio do niego przejść. Czy to jest znany powszechny błąd? A może problem leży po stronie mojej przeglądarki?

• Like 1
  • Upvote 1

Zachowanie jednego z moderatorów woła o pomstę do nieba.Nie mam zamiaru pisać skarg, roztrząsać publicznie g. widłami ani używać epitetów w niedziele.Arogancja, dyktatura,podwójne standardy,uprawianie osobistej wendety. Młody człowieku powinieneś się wstydzić spojrzeć w lustro.

• Upvote 1

Co Panowie na to???

Pytanie brzmi - co Pan ostatecznie na to?:-) Coś wyszło z tego castingu?

Nie chodzi o votum nieufności w stosunku do @mosze i @Velahrn. Sprawy o której teraz pisze @mayor nie znam i nie oceniam. W pracę moderatora wpisane jest narażanie się niektórym, tym częstsze im moderator ma więcej pracy. Na forum o takim ruchu dwóch moderatorów to o pięciu za mało. Dodatkowo - zasady bazarku są bardziej restrykcyjne niż zasady sprzedaży reglamentowanej w czasach mojej młodości, każdy wpis w dziale Humor wywołuje niestrawną dyskusję egzystencjalną, nietrafienie z zestawem w wątek casual lub nie casual budzi święte oburzenie, no i jeszcze do tego te zbyt krótkie marynarki, przecież tego nie wolno tolerować! Każdy ma trochę za uszami - sam marudzę gdy ktoś jest za wysoki i wstawia zdjęcia butów z poziomu nosa.

To jest trudna i niewdzięczna praca pro bono; mnie (i nie tylko) była proponowana - odmówiłem.

Edit: nie wiem czy stosuje się rozwiązanie, które nazwałbym peer moderation. Forum jest darmowe i otwarte; każdy może odnieść korzyść materialną, socjalną, wizerunkową lub poznawczą. Niech w zamian za to będzie obowiązek weryfikacji treści - nieprawidłowości zgłaszamy wszyscy. Jeśli przekona się użytkowników, że to nie donosicielstwo a crowdsourcing, może moderator właściwy będzie miał mniej pracy; wystarczy że odniesie się do zgłoszeń, a resztę przejrzy zamiast czytać od deski. Tym sposobem nikt nie powinien już pytać „gdzie jest moderator” - moderator jest w lustrze.

Odpowiadając na pytanie "kto będzie weryfikował ten obowiązek" - nikt; tu same dżentelmeny, wystarczy gentlemen's agreement.

W praktyce grono kilkudziesięciu osób, które siedzą tu codziennie, mogłoby podzielić się kluczowymi wątkami. Np. udzielasz się w wątku CMDNS, wiesz co tam powinno być, wiesz na co ludzie zwracają uwagę - napisz z innym udzielającym się kolegą krótkie zasady, niech administracja da Ci możliwość wklejenia tego przed pierwszym postem. Przeglądasz potem wątek, widzisz coś wbrew zasadom, zgłaszasz. Każdy inny - widzisz coś nie tak, patrzysz na pierwszy post, zgłaszasz. Dwaj moderatorzy powinni jeszcze raz, uwzględniając uwagi, zweryfikować zasady bazarku, a ktoś powinien wziąć na siebie rolę tropienia różnych karyn18578, wstawiających pięć minut po rejestracji link do super sklepu. Zasada jest prosta: pierwszy post, nazwa sklepu innego niż forumowy Partner, najpierw strzelasz, potem zadajesz pytania: usuwasz post, ewentualnie pozwalasz się później wytłumaczyć. Nie chodzi o coś takiego jak teraz "wrzucę żarcika, dostanę plusika", tylko o grubą kreskę.

Może rozwiązaniem jest ścisła integracja wewnątrz triady Partnerzy - Stowarzyszenie - forum. Konkursu ani licytacji nie było od miesięcy (pewnie nie ma komu zorganizować), a Partnerzy prowadzą swoje konta forumowe aktywnie jak dotąd. Nic w tym złego, ale jeśli w ramach obowiązujących przepisów i dotychczasowych ustaleń Partner mógłby, choćby symbolicznie, wynagradzać moderatora, może byliby chętni do tej pracy. Wynagrodzenie może przecież mieć formę naprawdę atrakcyjnej zniżki na poziomie dumpingowym, np. 50%. Na to każdy jest łasy, vide kultowa wręcz popularność wątku zakupów w AS. Ewentualnie Stowarzyszenie mogłoby podnieść stawki członkowskie (a forum traktować jako ściśle stowarzyszeniowe) i mieć środki na pracę moderatorów; w zamian członkowie (np. na różnych poziomach - platynowy, złoty, srebrny; na gwiazdki na pagonach też każdy jest łasy) mieliby dostęp do bardzo atrakcyjnych zniżek Partnerów.

Przy okazji pytanie: w zakładce Ranking jest takie coś:

"Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 20.09.2019 uwzględniając wszystkie działy."

Najbardziej popularna zawartość uzyskała w ciągu ostatniego miesiąca... 3 (słownie: trzy) plusy. Trzy plusy niektóre posty na forum zdobywają w ciągu trzech minut; o co tu chodzi?

Dobra, ulało mi się przy niedzieli - idę pobiegać

• Upvote 3