Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Można np. wprowadzic jakieś profity dla dodających zdjęcia które dodatkowo zdobywają największe uznanie forumowiczów choć nie mam pomysłu jakie .... a może np robić wybór zdjęcia miesiąca w danej kategorii i tylko takie zdjęcia będą publikowane na fb czy insta ... pozwoli to po pierwsze uniknąć publikacji w tych miejscach slabych zdjęć będących subiektywnym wyborem administracji i wtedy byłaby automatyczna zgoda w regulaminie ze najlepsze zdjęcie miesiaca  laduje w innych mediach jako promocja forum ale (jeśli będzie taka wola autora) także jego samego  Można ustalić ze będą to tylko zdjęcia publikowane w określonych działach forum a głosowanie poprzez punkty reputacji. 
Imo to słaby pomysł, bo przecież w momencie wrzucania zdjęcia nie będzie wiadomo czy zostanie ono zdjęciem miesiąca. Jeżeli ktoś nie życzy sobie wykorzystywania swojego zdjęcia gdzie indziej to taki zapis jedynie zniechęci go do wrzucania tutaj, bo jest możliwość że jego zdjęcie zostanie zdjęciem miesiąca i tak czy siak zostanie wykorzystane na FB czy insta. To oznacza że autor i tak nie ma nic do gadania :)
Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest po prostu zapytać autora poprzez forum czy nie ma nic przeciwko i czy chciałby być oznaczony w Facebookiem czy instagramowym poście.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawel_S napisał:

Imo to słaby pomysł, bo przecież w momencie wrzucania zdjęcia nie będzie wiadomo czy zostanie ono zdjęciem miesiąca. Jeżeli ktoś nie życzy sobie wykorzystywania swojego zdjęcia gdzie indziej to taki zapis jedynie zniechęci go do wrzucania tutaj, bo jest możliwość że jego zdjęcie zostanie zdjęciem miesiąca i tak czy siak zostanie wykorzystane na FB czy insta. To oznacza że autor i tak nie ma nic do gadania :)
Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest po prostu zapytać autora poprzez forum czy nie ma nic przeciwko i czy chciałby być oznaczony w Facebookiem czy instagramowym poście.

Jeżeli ustalimy że tylko zdjęcia umieszczane w konkretnych działach będą mogły być wykorzystywane (np. z CMDNS czy JBMDNS) to będzie wiadomo, że trzeba się liczyć z taką ewentualnością a równocześnie można będzie swobodnie publikować zdjęcia w innych działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FONos napisał:

Jeżeli ustalimy że tylko zdjęcia umieszczane w konkretnych działach będą mogły być wykorzystywane (np. z CMDNS czy JBMDNS) to będzie wiadomo, że trzeba się liczyć z taką ewentualnością a równocześnie można będzie swobodnie publikować zdjęcia w innych działach.

Ewentualnie powinno się dać dodać pole w profilu, coś w stylu "Zgoda na użycie zdjęć w socialmedia" albo coś krótszego. Każdy sobie na profilu oznaczy tak/nie i się będzie pokazywało pod Lokalizacją.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy @Xune oraz @Krzysztof G mój komentarz do tematu jest taki:

co do zasady stowarzyszenie nie komentuje publicznie spraw dotyczących współpracy z firmami funkcjonującymi aktualnie lub w przeszłości na forum

Proszę nie pisać o "zganianiu" bo to daleko idąca interpretacja. Proszę również o zrobienie porządku w powyższym wpisie, z linkiem włącznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w porządku, wspominałeś wcześniej natomiast że będzie jakieś wyjaśnienie oraz że nie znasz pewnych zwrotów w swoim słowniku - stąd dociekliwość.

Edycję postu zostawię koledze, moje powyższe dotyczą tylko kwestii zdjęć i drobnego pomysłu ze zgodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad kwestią zgód prace trwają. Zobaczymy jakie będą propozycje. Zastanawiałem się nad zaproponowanym przez Ciebie polem "zgoda na użycie zdjęcia w social media" - istotna ułomność tego rozwiązania jest taka, że użytkownik zawsze mógłby to pole usunąć i wówczas nie wiadomo od kiedy do kiedy taka zgoda była udzielona.

Jest duża szansa, że temat się wyjaśni w tym miesiącu.

Natomiast co do samego wątku CMDNS to zastanawiam się nad wdrożeniem konkurs typu "kreacja kwartału / półrocza" - bez uzależnia bądź powiązania tego przedsięwzięcia ze sprawą publikacja na FB / Instagramie.

Lustrzany konkurs mógłby dotyczyć butów. Kto miał możliwość wzięcia udziału w 90 urodzinach TJ mógł zobaczyć statuetkę odwzorowującą kopyto wyrzeźbione przez mistrza.

Kopia tej statuetki mogłaby być nagrodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień czasu zbierać się na taką odpowiedź to kpina, nie mój cyrk nie moje małpy. Nie będę drążył skoro administracja sama nie wie jak kogoś traktuje 

W dniu 17.02.2018 o 21:02, Velahrn napisał:

Szewc24 pisał tu i wysyłał wiadomości jako prywatna osoba, na takiej zasadzie, jak każdy z nas (...)

Co do porządku we wcześniejszym wpisie proszę o wypunktowanie co jest do poprawy bo ja widzę tylko link. Link zostanie usunięty skoro tak bardzo przeszkadza ale tylko po tym jak zostanie przywrócona mi skrzynka PW (która została zablokowana po wcześniej wspomnianym wpisie).

Oraz po tak zdawkowej i zbywającej odpowiedzi wnioskuję o dopisanie do regulaminu punktu o brzmieniu,administracja zastrzega sobie prawo do usuwanie postów i banowaniu użytkowników bez podawania przyczyny (co miało już miejsce).

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

w najbliższym czasie wchodzi w życie regulacja zwana RODO - już pracujemy nad dostosowaniem regulaminu forum / innych zasad korzystania z forum do wymagań RODO.

Co do usuwania postów albo możliwości udostępniania wpisów, pamiętajcie proszę, że chociaż forum jest swoistą przestrzenią publiczną, to nie jest jednak Hyde Parkiem. Nadto nawet w Hyde Parku obowiązują jakieś zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Też mi się ta brzytwa Ockhama nie podobała, ale przetłumaczyłem sobie tak: daję „oceniam pozytywnie” gdy ktoś włożył nie lada wysiłek w porównanie poszetki A i B, przy czym ja poszetek nie noszę; daję „like” gdy ktoś wrzucił niestosowny, ale śmieszny żarcik:-)

No i ten moment, gdy wrzucę AS i dostanę 13 like i 18 upvote, a kto inny zaraz wrzuci Vassy i dostanie 9 like i 21 upvote - szybkie liczenie, kto ma lepsze buty;-);-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.