Jump to content
Adriano

Cygara przyjemność smaku i aromatu

Recommended Posts

W dniu 13.09.2018 o 11:10, omsosnicki napisał:

Gratuluję! Bardzo ciekawe sticki!

Dzięki! Na pierwszy ogień Oliva O - teraz rozumiem, czemu to cygaro jest tak polecane początkującym. Bardzo gładkie i migdałowe, perfekcyjnie równe spalanie, nie przytłacza mocą. Dla mnie rewelacja.

IMG_5526.thumb.jpg.ae6b3d503c5ca28d2e4d4e1971e75eb8.jpg

• Upvote 2

Ja szukam coraz mniejszych rozmiarów i łagodniejszych smaków, bo skoczyłem na dość głęboką wodę tym ostatnim Patronem (świetny smak, ale b.duża moc). Raz na tydzień będę powtarzał eksperyment :)

IMG_20180915_210831918.jpg

Ciekawy film ukazał się dziś na kanale Kirby'ego:

Dwie ciekawostki, które wydestylowałem z niego to:

1) Cygara smakują wg autorów lepiej z alkoholami słodszymi (koniak, wzmacniane wino) niż z takimi, które mają w swojej palecie smaków aromaty dymne (np. whisky z Islay)

2) Cygara lepiej palić będąc dobrze najedzonym, a nie mocno podpitym, bo zmniejsza się ryzyko nieprzyjemnych doznań typu mdłości.

• Upvote 1

Witam, chciałbym zapytać czy takie cygara są szkodliwe?
Jak to palony tytoń. Z tym, że tu bardziej na raka narażona jest krtań, język i policzki, płuca w mniejszym stopniu, chyba że dla biernie palacego towarzystwa. Z drugiej strony dowiedziono, że obcowanie z pięknem przedłuża życie. Ogólnie życie jest szkodliwe, tylko jaka przyjemność z umierania zdrowym?
  • Like 1
  • Upvote 1

Że też ja tego wątku nie zauważyłem wcześniej 😁

Moje ukochane Trinidad Reyes

64788780_530978100975713_5917519289463603200_n.jpg

• Upvote 1

Culebras?

Czy to ten słynny format, którego genezą jest rzekomo fakt, że niegdyś pracownicy fabryk cygar mogli zabrać na użytek własny określoną liczbę swoich wyrobów, a formując taki trójpak i traktując to jako 1 cygaro mogli de facto potroić swój przydział?

Nie ma trudności z (w miarę) równomiernym paleniem tak krzywego cygara?

Culebras?
Czy to ten słynny format, którego genezą jest rzekomo fakt, że niegdyś pracownicy fabryk cygar mogli zabrać na użytek własny określoną liczbę swoich wyrobów, a formując taki trójpak i traktując to jako 1 cygaro mogli de facto potroić swój przydział?
Nie ma trudności z (w miarę) równomiernym paleniem tak krzywego cygara?
Trudno go z innym cygarem pomylić :-) Pali się bezproblemowo, ciąg idealny. Kilkuletnie potrafi być wybitne. Tylko trzyma się je nieco dziwacznie.
A w tej wersji legendy jest ziarno prawdy. Rzeczywiście torcedores mieli określony przydział cygar. Pośledniejszych od regularnej produkcji stąd były splatane by podczas kontroli przy wychodzeniu z tabacalery odróżnić je od nielegalnie wynoszonych.
Szczerze polecam spróbować! 3 w cenie jednego ;-)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Vegas Robaina Famosos - mocny stick dla zaawansowanych, znacznie mocniejszy niż mój ulubiony Don Alejandrobccf6894c6e94cf9d5b06a48af73f745.jpg&key=1e90caa97541881fe07da507d864ed0b6dcf53002a762155818e5463cc62acab

Cygaro słabe, może z czasem się ułoży ale puncher Xikara mistrzostwo świata cygarowo-motoryzacyjnego designu!697bc20b6450c403778a940a14f9ee0d.jpg