Skocz do zawartości

Cygara przyjemność smaku i aromatu


Adriano

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się. Oglądając Avatara naszła mnie ochota na to cygaro.(Romeo I Julietta no.3)

Muszę powiedzec,że było super. O wiele łagodniejsze od tego Grafton Reserva. Smakowało mi samo w sobie,bez whisky-chociaż później zrobiłem sobie kawę i dobrze to razem pasowało. Co prawda woląłbym większą średnicę(np. no.2),ale tego i tak nie wypaliłem do samego końca,więc to byłoby lekkie marnotrastwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaczynasz palic, to z czasem nauczysz sie to robic w taki sposob, zeby miec z tego jak najwiecej przyjemnosci - palic wolniej, dluzej i do konca, bez konsekwencji przesytu.

Mozesz sprobowac Hoyo de Monterrey Petit Robusto, jesli lubisz smak kawy, skóry, ziemi i orzechów. Jest to fajne cygaro, ktore może nie rozwija sie spektakularnie, ale nie powinno sie tego oczekiwac od krótkich cygar. W każdym razie jest to jedno z moich ulubionych "malych" cygar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

na zaprzyjaźnionym forum podpatrzyłem taki sprzęt, dodam "hand made in Poland". Cedr + skóra, higrometr i nawilżacz w cenie. Total = 950 pln. Możliwość wykończenia na życzenie.

Janie - jak to widzisz ?

1. Nigdy nie miałem, ale nie jestem fanem skrzyniowych humidorów. Wszystkie cygara leżą na kupie i musisz się dogrzebywać do tych na dole, a dokonując często takich manipulacji, tym bardziej po alkoholu mozna w łatwy sposób uszkodzić wrapper/pokrywę. Lubie też na nie popatrzeć przez szybkę, albo chociaż na higrometr :) Ja korzystam z szufladowca.

2. Jeśli ktoś pali więcej lub chciałby trochę postarzyć swoje cygara to taka skrzynka jest za mała, a w tej cenie mozna już rozglądać się za większymi szafkami lub humilodówkami - mniej estetycznymi ale praktycznymi.

3. Jeśli chodzi o hand made in Poland i to jak wygląda to jest super, szczególnie za tą cenę, więc jesli ktoś ma ochote na coś niewielkiego, ładnego i ręcznie robionego to ten humidor wygląda na coś godnego uwagi. Powiesz o nim cos więcej? Jakiś link?

____________________________________________________________________________________________

Mogę donieść, że wpadłem dzisiaj na kilka kieliszków do Syreniego Śpiewu, whisky w bardzo dobrej cenie i duży wybór, a na dodatek mają cygara. Palenie cygar w trakcie weekendowej imprezy to pewnie pedaliada, ze względu na otoczenie, ale w najbliższym czasie mają byc otwarci w ciągu dnia, więc może będzie okazja na jakiegoś dymka.

Może małe quasi forumowe spotkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Po wczorajszym Twoim wpisie miałem ochotę się wybrać, ale było już po dziewiątej i lenistwo zwyciężyło. Możesz objaśnić słowo pedaliada, albo chociaż wskazać pole semantyczne, w obrębie którego warto próbować je rozgryźć?

Będziemy mieli szanse to jakoś nadrobić, muszę sie tylko ogarnąc ze swoimi sprawami. Szczęsliwie mieszkam na tyle niedaleko, że czasami podejmuje takie decyzje spontanicznie jak wczoraj ;)

Nie wymysliłem chyba słowa pedaliada, może w google będą jakieś wskazówki :lol:

Cygara same w sobie wzbudzaja wiele niezdrowego zainteresowania, a tam w sytuacji imprezowej tym bardziej można być wziętym za lansującego się bubka. Nie brakuje tam takich gości z cygarami (wczoraj było 3 hipsterów, którzy robili to pierwszy raz, ale oczywiście za każdym "buchem" promieniowali nadnaturalnym światłem).

Pedaliada=pretensjonalna lanserka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w SŚ można palić!? Byłem tam w weekend na imprezie i paliło się wyłącznie na stojaka na zewn. tarasach, co jest do przyjęcia na papierosa, ale niekoniecznie cygaro... /oprócz tego miejsce rzeczywiście godne polecenia/.

Papierosy pali sie na zewnątrz, cygara w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w SŚ można palić!? Byłem tam w weekend na imprezie i paliło się wyłącznie na stojaka na zewn. tarasach, co jest do przyjęcia na papierosa, ale niekoniecznie cygaro... /oprócz tego miejsce rzeczywiście godne polecenia/.

Papierosy pali sie na zewnątrz, cygara w środku.
A jak to się ma do tego:

Art. 5. 1.Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:

6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych

USTAWA

z dnia 9 listopada 1995 r.

o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

(Dz. U. z dnia 30 stycznia 1996 r.)

Cygara się robi z tytoniu czy coś mnie ominęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w SŚ można palić!? Byłem tam w weekend na imprezie i paliło się wyłącznie na stojaka na zewn. tarasach, co jest do przyjęcia na papierosa, ale niekoniecznie cygaro... /oprócz tego miejsce rzeczywiście godne polecenia/.

Papierosy pali sie na zewnątrz, cygara w środku.
A jak to się ma do tego:

Art. 5. 1.Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:

6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych

USTAWA

z dnia 9 listopada 1995 r.

o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

(Dz. U. z dnia 30 stycznia 1996 r.)

Cygara się robi z tytoniu czy coś mnie ominęło?

Ehh.. SB, nudno by było bez Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że cygara są uznawane za bardziej nobliwe, są droższe palenie trwa długo, ale jednak to też jest tytoń i jeżeli obowiązuje zakaz palenia TYTONIU i nie ma wydzielonej strefy dla palących (w której palenie cygara w kłębach papierosowego dymu nie byłoby raczej wielką przyjemnością), to na jakiej zasadzie pozwala się na palenie cygara, a papierosa nie? To trochę tak, jakby zakazywać jazdy samochodem po wódce, ale zezwalać na prowadzenie po whisky i koniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że cygara są uznawane za bardziej nobliwe, są droższe palenie trwa długo, ale jednak to też jest tytoń i jeżeli obowiązuje zakaz palenia TYTONIU i nie ma wydzielonej strefy dla palących (w której palenie cygara w kłębach papierosowego dymu nie byłoby raczej wielką przyjemnością), to na jakiej zasadzie pozwala się na palenie cygara, a papierosa nie? To trochę tak, jakby zakazywać jazdy samochodem po wódce, ale zezwalać na prowadzenie po whisky i koniaku.

Caly lokal jest na dwóch pietrach i składa się z trzech sal. W jednej z nich (najmniejszej) zezwolili na palenie cygar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.