Skocz do zawartości

Cygara przyjemność smaku i aromatu


Adriano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Zdecydowanie nie polecam - łatwo się naciąć, masa "kubańskich" podrób, a oferta sklepów średnio atrakcyjna cenowo.

Polecam za to trzy sklepy internetowe: 

- tabakonline.com (najlepszy, ale wysyła tylko do osób prowdzących działalność gospodarczą, trzeba podać NIP przy zamówieniu);

- królestwotytoniu.pl (też fajny, do tego możliwa wysyłka "przez pełnomocnika", więc w zasadzie osoba fizyczna też może zamówić);

- cigarro.pl (dosyć drogi, ale z bardzo dobrym wyborem, również możliwa opcja "na pełnomocnika").

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 29.04.2020 o 16:33, wimon napisał:

Zdecydowanie nie polecam - łatwo się naciąć, masa "kubańskich" podrób, a oferta sklepów średnio atrakcyjna cenowo.

Polecam za to trzy sklepy internetowe: 

- tabakonline.com (najlepszy, ale wysyła tylko do osób prowdzących działalność gospodarczą, trzeba podać NIP przy zamówieniu);

- królestwotytoniu.pl (też fajny, do tego możliwa wysyłka "przez pełnomocnika", więc w zasadzie osoba fizyczna też może zamówić);

- cigarro.pl (dosyć drogi, ale z bardzo dobrym wyborem, również możliwa opcja "na pełnomocnika").

Ja też nie polecam allego jako źródła i to nawet nie dlatego, że można się naciąć i trafić podróbkę ale przede wszystkim dlatego, że nie ma się gwarancji tego jak cygaro było przechowywane :). Co do Cigarro to polecam odwiedzić jeden z ich lokali w Warszawie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 18:59, omsosnicki napisał:

Cygaro słabe, może z czasem się ułoży ale puncher Xikara mistrzostwo świata cygarowo-motoryzacyjnego designu!697bc20b6450c403778a940a14f9ee0d.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Kubańska Limitada wykonana wczesnego 2018 roku palone w VIII 2019 ,czego się tu spodziewać i tak jakość kubańskich cygar poszybowała do góry w porównaniem z początkami wieku mam takie 19 letnie "rarytasy" czas im nie pomaga,czasem tak już jest

PS  Brakowało mi takiego wątku,wyszukiwarka pomogła Brawo Admini,tak cygara są szkodliwe ale papierosy,alkohol też...

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Pora żebym i ja zawitał do tego wątku 😁

 

Trochę cygar w życiu już przepaliłem, ale kilka miesięcy temu machnąłem się na coś czym uważam ze warto się podzielić. Udało mi się ustrzelić pełne pudełko nieprodukowanych już cygar Diplomaticos No. 4 z 2009 roku. Diplo to moja ulubiona marka (jestem fanatykiem Kuby), a te czwórki stanowią piękne dopełnienie mojej kolekcji. Szkoda mi ich palić, ale na jedno się skusiłem i było o-b-ł-ę-d-n-e. 🥰 Brak opisu.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dzień dobry,

Chciałabym kupić mężowi cygara w prezencie urodzinowym. Nigdy wcześniej nie palił cygar, w związku z tym myślę o cygarach polecanych dla początkujących użytkowników.

Czy lepiej będzie kupić pojedyncze sztuki cygar i do tego potrzebne akcesoria czy raczej od razu zestaw?

Na stronie sklepu królestwo tytoniu, który był tutaj polecany jest np taki zestaw:

http://krolestwotytoniu.pl/ashton/123-cygara-ashton-sampler-a10.html

Nie wiem tylko, czy cygara się dobrze przechowają w takim pudełku czy potrzebny jest raczej humidor z nawilżaczem. Czytałam też, że do różnych cygar niezbędne jest utrzymanie wilgotności powietrza na różnym poziomie, w związku z tym nie wiem czy można przechowywać różne cygara w tym samym pudełku/humidorze.

I jakie akcesoria są niezbędne?

- humidor do przechowywania plus nawilżacze?

- nożyczki, obcinarka, wyrzynarka, puncher czy wszystkie wymienione?

- zapałki do cygar lub zapalniczka?

Jestem totalnie zielona w temacie, a czas nagli:-)

Kwota, którą mogę przeznaczyć na cygara plus akcesoria to ok 1000 zł. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dobry wieczór, chcę komuś kupić na prezent mały sampler cygar. Osoba zaznajomiona z tematem, pali cygara od ładnych paru lat. Wybór jest pomiędzy zestawami:

ZESTAW CYGAR ALEC BRADLEY TORO PACK HUMIDIBAG SAMPLER

Sampler zawiera 4 cygara:

1x – Alec Bradley Black Market Toro (6×50)

1x – Alec Bradley Maxx Toro (6×50)

1x – Alec Bradley Black Market Esteli Toro (6×50)

1x – Alec Bradley Prensado Toro (6×50) Box-Pressed

a:

CYGARO TE AMO WORLD SELECTION ASORT ROBUSTO - 5 CYGAR.

 

Który z tych dwóch jest ciekawszy? Lepszy jakościowo? Z góry dzięki za odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Cześć, szukam humidora dla siebie, ale najpierw zapytam doświadczonych kolegów, bo ja palę okazjonalnie, kilka cygar w roku - czy ma sens kupowanie humidora? Oczywiście pewnie po zakupie częstotliwość się zwiększy, ale nie gwałtownie na pewno. Budżet - do 500 zł, znajdę coś ładnego i sensownego Waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 24.07.2023 o 08:06, Christo napisał:

Cześć, szukam humidora dla siebie, ale najpierw zapytam doświadczonych kolegów, bo ja palę okazjonalnie, kilka cygar w roku - czy ma sens kupowanie humidora? Oczywiście pewnie po zakupie częstotliwość się zwiększy, ale nie gwałtownie na pewno. Budżet - do 500 zł, znajdę coś ładnego i sensownego Waszym zdaniem?

Widzę nikt nie podjął tematu przez prawie miesiąc więc pewnie już rozkminiłeś jak "żyć" natomiast jeśli zaczynasz i palisz okazjonalnie, to bez sensu inwestować kasę w humidor. Kup Bovedę 65% 20g oraz szklane pudełko z nakrywką w IKEA. Dosłownie nic więcej na start nie będzie Ci potrzebne. Dodatkowo jakiś higrometr elektroniczny a pozostałe 400-350zł wydaj na różne cygara, aby popróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem palę okazjonalnie, choć myślę, że częstotliwość znacząco się zwiększy (4 cygara w ostatnim miesiącu w porównaniu do kilku cygar na rok wcześniej).

Wiem, że cygara można trzymać w zwykłym pudełku albo wręcz uszczelnianym słoiku (polecane przez profesjonalistę) co paradoksalnie będzie lepszym zabezpieczeniem niż mniej szczelny humidor, ale w moim przypadku on pełni także rolę dekoracyjną.

Zakupiłem taki, używany, prawdopodobnie kilkunastoletni lub starszy - od osoby prywatnej.

 

IMG_1502.thumb.jpeg.3c0d9178eae2cadd0a152b97d41c897f.jpeg

IMG_1503.thumb.jpeg.e7f1b565b0e239830372d0e8ff6ef2ee.jpeg

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.