Skocz do zawartości

Marka Crownhill Shoes


xyz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Takie pytanie, bo marki nie znam, a planuję coś kupić.

Loake 1880 na Capitolu F noszę 41 (odrobinę ciasne w palcach, lekko rozciągnąłem u szewca) oraz 41.5 (odrobinę luźne z kolei). Stopa szczupła 27 cm, w palcach za to stosunkowo szeroka.

Jakie Crownhille na kopycie Wellesley (ponoć F/G) miałbym odpowiednie? 41.5? Przelicznik w ich sklepie mi pokazuje, żeby w przedziale 27-27.4 cm brać 41... Tymczasem z wypowiedzi w tym wątku wynika, że na stopę 27 cm to co najmniej 42...

Dodam, że Berwicki na kopycie 3011 G w rozmiarze 41 mam pół numeru za duże (oprócz palców, gdzie jest na styk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci podpowiedzieć, że zastanawiałem się nad zakupem monków crownhill marseille red wine (trochę inne kopyto, ale chyba podobne do wellesley), berwick 3637 i 3010. Poprosiłem w sklepie o porównanie kopyt i zdjęcie. I z tego co pamiętam jeśli chodzi o długość to wypadały podobnie, natomiast crownhille były szersze, a patrząc na zdjęcie wyglądały nawet na bardzo szerokie w porównaniu do berwicków.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monki Crownhill są na kopycie Crawford, które jest ponoć nieco krótsze ale i smuklejsze od Wellesley'a.

W każdym razie kalkulator CS przy moich 283/4 mm dla Crawforda sugeruje 43,5 a dla Wellesley'a 43.

Ja niestety mam tylko buty na nieprodukowanym już kopycie Churchill. I też mam zgryz z doborem rozmiaru zwłaszcza, że przejścia z dwiema parami Berwicków sugerują wybór min. pół większego rozmiaru niż wynika z centymetrów (duże kości "ostróg").

A wiadomo, z monkami lepiej nie przestrzelić za bardzo...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zaryzykuję z 41, a po kupnie podam dokładne wymiary buta i wkładki, bo sprzeczne informacje są w tym wątku.

I nie kierujcie się kalkulatorem na polskiej stronie Crownhilla, bo on myli.  W życiu nie widziałem takiego chaosu na stronie sklepu.

W opisach raz kopyto Crawford jest bardziej wydłużone, raz Wellesley.

Kalkulator dla obu kopyt dla stopy 27 raz podaje numer 41, innym razem 42 - w zależności od modelu raz Crawford jest dłuższe, innym razem Wellesley.

Mało tego - czasem w podstawowym opisie (na górze z lewej strony)jest podane jedno kopyto, a w opisie rozszerzonym z prawej strony (tego samego modelu) - inne...

Żeby zbliżyć się do prawdy, trzeba chyba zastosować jakiś metodę odsiewy statystycznego.

Jakieś totalne abnegactwo albo "południowe" luzactwo - z irytacji już jestem na granicy skreślenia marki...

PS. A co do długości wkładek, ja bym raczej wierzył Klasycznym Butom, swego czasu parę razy u nich kupowałem i podawali długości bardzo bliskie realnych - a ja jest w tej mierze wyjątkowo skrupulatny ;)

Wg mnie większość ludzi (w tym sprzedawców) źle mierzy długość wkładek, zwłaszcza niewyjmowalnych, i zaniża ją, czasem znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kupiłem dzisiaj w Poszetce.com oxfordy na kopycie Wellesley. I już wiem, że to kopyto średnie, między Fa G, ale rozmiarówka jest ogólnie wyraźnie mniejsza na niż np. w popularnych modelach Loake F (np. kopyto Capital) czy Barker F i nieco mniejsza niż w Berwickach F (np. kopyto 211).

Na moją stopę o drobnej budowie, lecz stosunkowo szeroką a palcach i o średnim podbiciu - 27 cm - pasuje całkiem dobrze rozmiar 42 (lekki luz w pięcie i  boków śródstopia).

A Loake na Capital noszę 41.5 bez wkładki, zaś Berwick na 211 noszę 42 z niedużą wkładką.

Może się komuś przyda to info gwoli orientacji.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mnie dotarły loafersy Leipzig (kopyto Wellesley), ale niestety jestem zmuszony je odesłać, gdyż spadają mi z pięty. Zamówiłem zgodnie z kalkulatorem Crownhill 41.5 (stopa 275 mm), jednak myślę, że w tym przypadku 41 byłby lepszy, gdyż za piętę wkładam palec wskazujący. 

Same buty prezentują się wg mnie bardzo dobrze - piękny odcień zamszu, staranne wykończenie - aż żal odsyłać. Bardzo wygodne. Kopyto jest nieco wydłużone, ale to zdaje się odpowiadać mojej stopie. Jeśli współpraca @poszetka.com z marką Crownhill się utrzyma, z pewnością odwiedzę Katowice w wakacje, gdy znajdę nieco więcej wolnego czasu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butów szytych mam póki co jedynie trzewiki Berwick 242, rozmiar 6.5UK. Mierzyłem też monki LaZigne w rozmiarze 40.5 (dobre na długość, za szerokie w "talii").

Jeśli zaś chodzi o "sieciówkowe", to w zależności od buta, zwykle 40-41, czasem 40 bywa za duża. Natomiast sportowe odpowiednio większe, 42.5-43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Buty zakupione z Polskiego sklepu internetowego. Model New York. Pierwsze wrażenie pozytywne natomiast po głębszych oględzinach zauważyłem pewne niedoróbki:

1. Zagięcie na czubku jednego z butów.

2. brak kilku szwów w podeszwie

3. z przodu niedoszyte buty w przedniej części.

 

Co o tym sądzicie ? Jestem przewrażliwiony czy buty za 700 zł nie powinny tego posiadać ?

20170918_190121.jpg

20170918_190133.jpg

20170918_185838.jpg

20170918_172805.jpg

20170918_172150.jpg

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.