Skocz do zawartości

Marynarka jednorzędowa z zamkniętymi klapami


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, to zależy od Twojego podejścia do strollera. Jeśli jest ono brytyjskie, czyli uważasz, że stroller nie różni się formalnością od zwykłego garnituru (lub różni się minimalnie), albo że jest to czarny garnitur ze sztuczkowymi spodniami (i kontrastującą kamizelką), wówczas bardziej klasyczne są klapy otwarte, które były używane pierwotnie. Jeśli masz amerykański pogląd na sprawę, czyli uważasz strollera za strój półformalny, czyli żakiet z marynarką garniturową, wówczas bardziej klasyczne dla Ciebie są klapy zamknięte. Może się wydawać, że przed wojną używane były głównie klapy zamknięte, ponieważ wtedy rzeczywiście były one używane bardzo często. :)

Ja zajmuję w tym wypadku stronę brytyjską.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zas nie posiadam strollera z klapa otwarta ani zamknieta. Przed przyjsciem na forum nie wiedzialem, ze takie "cudo" istnialo. Tzn. bralem go za troche "podrasowana ku wiekszej formalnosci" marynarke ... czym w rzeczywistosci jest. Ale to juz kwestia terminologii i systematyki (podzialu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące strollera. Otwarte klapy są bardziej klasyczne od zamkniętych? Czy te drugie to dopiero kwestia ostatnich dekad?

Zawsze zamknięte wydawały mi się bardziej klasyczne i wydawało mi się, że przed wojną były częściej spotykane od otwartych.

Więcej o strollerze i stresemannie na tym forum pod tym linkiem:

viewtopic.php?f=2&t=456&start=70

O genezie anglosaskiego strollera i niemieckiego stresemanna napisałem zwięźle w innym wątku na tym forum:

viewtopic.php?f=1&t=580&p=12647&hilit=lounge+coat#p12647

Na zdjęciu poniżej, Thomas Mann (1875-1955) w stresemannie z minimalistycznymi, zamkniętymi klapami.

post-387-13658919871569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Trudno mi określić dlaczego, całkiem możliwe że gdyby ktoś zupełnie inny ( o innej twarzy, posturze, budowie ) go założył to by to mogło zupełnie inaczej wyglądać. Jednak nie pasuje mi aż taki kontrast między paskami a "tłem", oraz szerokość rozstawienia prążków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT, ale pragnę tylko zauważyć że ten bordowy garnitur Redford'a z ostatniego zdjęcia poszedł na aukcji za prawie 30,000 zielonych.

http://www.liveauctioneers.com/item/5966030

Co wcale nie oznacza, ze musi byc ladny
A nie jest? Być może jako snapshot nie wygląda zbyt korzystnie, ale to jak prezentuje się "na żywo" czyli w filmie to po prostu bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT, ale pragnę tylko zauważyć że ten bordowy garnitur Redford'a z ostatniego zdjęcia poszedł na aukcji za prawie 30,000 zielonych.

http://www.liveauctioneers.com/item/5966030

Co wcale nie oznacza, ze musi byc ladny
A nie jest? Być może jako snapshot nie wygląda zbyt korzystnie, ale to jak prezentuje się "na żywo" czyli w filmie to po prostu bajka.
Byc moze ... ale patrzac na zdjecie wybralbym chyba garnitur faceta po lewej stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Podobają mi się mocno zarysowane linie - może to tylko moje wrażenie, ale spójrzcie, jak wszystko tu ze sobą geometrycznie współgra:

- skośne kieszenie, zamknięte klapy i pionowe linie prążka marynarki

- "szpiczaste" mankiety, kołnierz i poszetka (+ w tym samym kolorze).

Do tego kolorystyka jest stonowana, dzięki czemu nie ma przesytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skos kieszeni jest trochę przesadzony. Zawsze myślałem , że skośno umieszczone kieszenie i brustasza mają optycznie podkreślać taliowanie marynarki, tak tutaj ten przesadny kąt burzy nieco to wrażenie i zbytnio przyciąga uwagę w stronę kieszeni. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The style blogger, lniane marynarki z zamkniętymi klapami - duże zdjęcia, więc wrzucam tylko linki:

http://www.thestyleblogger.com/wp-conte ... 1/06/6.jpg

http://www.thestyleblogger.com/wp-conte ... 1/06/2.jpg

Tutaj link do większej liczby zdjęć i opisów:

http://www.thestyleblogger.com/summer-s ... jacketing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wyjęte z mojego raportu z pracowni P. Błońskiego - single-breasted peak lapel three-piece

Dołączona grafika Dołączona grafika

Jak dla mnie jest to jedyny właściwy styl szycia klap do stricte miejskiego garnituru. Zdjęcie Clarka Gable powyżej doskonale ilustruje, jak (pięknie odchylające się) zamknięte klapy dobrze grają z kamizelką i spodniami z fałdkami. Lata trzydzieste w najlepszym wydaniu.

(Will zaś w swoim poście zaliczył wpadkę - pisze o satynowym krawacie, a ja na zdjęciu jakoś wyraźnie widzę twill ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.