Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Proszę o radę. Ostatnio piję więcej kawy i mój dotychczasowy młynek ręczny (hario slim) przestaje wystarczać - nie chce mi się ciągle mielić i mielić :). Chciałbym kupić automatyczny. Czy ktoś mógłby doradzić przyzwoity model dla początkującego kawosza?

Kawę piję z french pressa i kawiarki, nie mam ekspresu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jura - patrz mój post sprzed roku powyżej. Ewentualnie Nivona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Velahrn

Jeżeli przyzwoity to musi być żarnowy:) Ja polecam moje Ascaso - bardzo przyzwoity nawet pod espresso, ale przede wszystkim za to, że jest mały:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jura - patrz mój post sprzed roku powyżej. Ewentualnie Nivona.

Edit: sorry, myślałem że chodzi o ekspres, nie młynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, roter6 napisał:

@Velahrn

Jeżeli przyzwoity to musi być żarnowy:) Ja polecam moje Ascaso - bardzo przyzwoity nawet pod espresso, ale przede wszystkim za to, że jest mały:) 

Czy mógłbyś polecić konrketny model? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Velahrn No tak, nie napisałem konkretnie. Ascaso i-1 mini. Porównywałem z droższymi młynkami i nie jest gorszy, a przynajmniej nie zdecydowanie gorszy;) Mieli super, ale nie ma dozownika na zmieloną kawę, co rodzi dwa problemy:

1. Ja podkładam kolbę i trochę się rosypuje na boki.

2. Każdy młynek zatrzymuje trochę kawy w otworze wylotowym - potrafi to spaść na blat po paru minutach od mielenia. 

Kupiłbym go jeszcze raz ze względu na jakość, rozmiar i umiarkowaną cenę w tym lepszym segmencie młynków. Sprawdź też markę Graef. Podobno też fajne.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam Ascaso i-1 Steel. Mieli całkiem porządnie, zakres regulacji stopnia zmielenia jest niezwykle precyzyjny (kilkanaście obrotów pokrętłem między pozycjami min-max, co mnie drażni). Dość ciężki, w pełni stalowy. Wady podobnie jak u roter6, chociaż ja wolę odkurzyć rozsypaną przy mieleniu kawę niż myć/czyścić pojemnik na nią. Z wypadającą z wylotu kawą da się żyć, z tym że jeśli pijemy co najwyżej raz-dwa razy dziennie to warto wymusić jej wysypanie przez poruszenie młynkiem. Unikniemy 'załadowania' do kolby odrobiny zwietrzałej kawy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Macap M2M, dobry do każdej metody parzenia kawy, również w przyszłości do ewentualnego espresso. Szybka, skokowa regulacja mielenia (dla niektórych to wada), jest też sporo cichszy od tańszego Ascaso. Ale też droższy. Graef bardzo wyje i pyli, ale ujdzie do metod innych niż espresso.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi