Skocz do zawartości
espresso

MALA CZARNA

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, lubo69 napisał:

ja Jurze daję pięć gwiazdek, a french press się kurzy na półce...

Ode mnie Jura też ma 5 gwiazdek. Używaliśmy jej w pracy przez wiele lat, średnio 20-30 kaw dziennie. Świetny smak i jakość pracy samej maszyny. Nic nie szwankowało. Do domu bym jej nie kupił, bo ta maszyna po prostu ma zbyt duże możliwości jak na dwie dorosłe osoby. No i cena tamtej wersji to było coś około 8000 zł, wiec przy powiedzmy 3 kawach dziennie i dwóch latach użytkowania to jest ciągle 4 zł za kawę nie licząc ziaren i tabletek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lubo69 i bardzo się cieszę. Aż dałem like.

Żyj i daj żyć innym ;) Nie jestem ekspertem, daleko mi do niego.

Jedni lubią eksperymenty i całą tą magię i otoczkę związaną z zrobieniem kawy, inni wolą przycisk i każdy ma prawo dokonywać własnych wyborów.

Subiektywne opinie i dyskusja są jak najbardziej wskazane, ale narzucanie opinii już nie :)

• Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, pmichal napisał:

Jedni lubią eksperymenty i całą tą magię i otoczkę związaną z zrobieniem kawy, inni wolą przycisk i każdy ma prawo dokonywać własnych wyborów.

No widzisz, a jednocześnie jesteśmy na forum, gdzie ,,Jedni lubią eksperymenty i całą tą magię i otoczkę związaną z wiązaniem krawata, inni wolą na gumce i każdy ma prawo dokonywać własnych wyborów." by zostałą wyśmiana, więc nic dziwnego, że i na inne dziedziny życia się takie podejście przekłada dla wielu ;) 

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię najczęściej kawę w kolbowym, żeby było jasne, taki ekspres służy do robienia espresso i potem różnych pochodnych, można rozcieńczyć, dolać mleka etc. Zrobienie dobrego espresso z jaśniej palonych kaw jest trudne, jest źródłem wielu frustracji. Nie polecam takiego ekspresu pijącym np dużą czarną, czy kawę z mlekiem. Większość z nich wyrzuci ekspres kolbowy szybko. Moka, czyli kawiarka jaką pokazał Żorż, jest jednym z prostszych i bardziej powtarzalnych urządzeń. Ważne, aby napełnić sitko kawą całe. Inaczej efekt bywa zły. Nieco tańsze, a równie fajne są włoskie GAT.
Aeropress to proste urządzenie (nie kosztuje 1000, bez przesady, też około 100), ale też wymaga trochę zabawy, możliwości więcej niż przy kawiarce.
Jeżeli interesuje Was wybór automatu, to polecam poczytać posty Barnaby na forum caffeprego, facet sprzedaje i dzierżawi Jury, ale ma dużą wiedzę o wielu ekspresach i chętnie się z nią dzieli.
Bardzo prostym urządzeniem do metod przelewowych jest phin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi