Skocz do zawartości

Koszule w rozmiarze Super Slim - gdzie szukać?


roswell89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako, że dopiero raczkuję w temacie klasycznej elegancji chciałbym się zwrócić do Was, forumowicze z prośbą o poradę.

Szukam koszul średniej klasy w stylu formalnym i półformalnym. Zakres cenowy: powiedzmy 150-300 zł.

Jest to o tyle skomplikowane, że jestem szczupłej budowy: wzrost 184 cm, klatka 94,5, talia 82.

Idealnie leża koszule z Zary rozm. M (SlimFit) – 180/96, których jakość i stylistykę pomijam. Chodzi o ich fason.

Odpowiednie znalazłem również w Massimo Dutti.

 

Gdzie poza tym, znajdę w ww. przedziale cenowym koszule zadowalającej jakości?

Mile widziane są sklepy na terytorium Polski, ale zamówienia międzynarodowe również wchodzą w grę.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Damian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem taki temat został już poruszany na tym forum wielokrotnie.

 

Od siebie mogę dodać, iż chyba najlepszą opcją będą zakupy w CT Shirts albo TM Lewin. Mniej niż 150 zł za koszulę, a resztę przeznaczyłbyś na krawca, który wytaliowałby je i jeśli zaszłaby taka potrzeba to również mógłby zwęzić rękawy. W każdym razie koszt koszuli raczej by nie przekroczył 200 zł. Na pewno będzie lepiej leżeć, niż większość RTW.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz rozmiar kołnierzyka. Jeżeli 37-38 to wszystkie lamberty/wólczanki powinny być dla Ciebie dobre. Mam 178 cm, tyle samo co Ty w talii i ze dwa cm w klatce więcej. Koszule 38 slim fit z wólczanki/lamberta są super w talii, ale brzydko się rozjeżdżają na guziku w klatce - niestety nic u nich nigdy z tego powodu nie kupuję. Z kolei dla Ciebie, przy 2 cm mniej powinny być idealnie dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o talie, to TM Lewin jest dużo węższy od CT.

Mam CT Shirts super slim fit i musiałem je jeszcze zwężać żeby była tak jak Fully Fitted TMLewin.  Swoją drogą unikaj materiału 'poplin' od TM, strasznie się gniecie i trudno prasuje.

 

Edit: Jeszcze jedna ważna rzecz, TM przy koszulach Fully Fited ma dużo mniejszy kołnierzyk niż przy slim fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o koszule Vistuli, miały szerokie rękawy.

Wólczankę/Lambert przymierzałem dawno temu i leżały średnio,

niemniej jednak zajrzę w najbliższym czasie do ich salonu.

 

Kontaktowałem się także z TM Lewin i zasugerowano, że najlepszy rozmiar dla mnie to 15 kark/34 ramiona.

Jako ciekawostkę dodam, że występują tam 3 rodzaje taliowania:

 

"Our slim-fit shirts are tailored but are only semi-fitted - this gives you a bit more room and slightly more relaxed.
Fitted - are more sculpted to the body and are ideal if you have a slim physique.
Super Fitted - these are very fashionable at the moment and are extremely fitted and I would only recommend if you are a skinny build rather than toned"

 

Jak się domyślam, najlepszym wybiorem będą dla mnie Fitted.

Choć mam pomysł, zamówię jakąś do przymiarki na allegro ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako, że dopiero raczkuję w temacie klasycznej elegancji chciałbym się zwrócić do Was, forumowicze z prośbą o poradę.

Szukam koszul średniej klasy w stylu formalnym i półformalnym. Zakres cenowy: powiedzmy 150-300 zł.

Jest to o tyle skomplikowane, że jestem szczupłej budowy: wzrost 184 cm, klatka 94,5, talia 82.

Idealnie leża koszule z Zary rozm. M (SlimFit) – 180/96, których jakość i stylistykę pomijam. Chodzi o ich fason.

Odpowiednie znalazłem również w Massimo Dutti.

 

Gdzie poza tym, znajdę w ww. przedziale cenowym koszule zadowalającej jakości?

Mile widziane są sklepy na terytorium Polski, ale zamówienia międzynarodowe również wchodzą w grę.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Damian.

Witam

Możesz spróbować z firmy http://www.marconi.blink.pl/order.php

Ja mam z 4 koszule z tej firmy, i bardzo sobie chwalę tą markę w tym zakresie cenowym a też mam ograniczony budżet , a z jakością myślę że są lepsze od  Zary. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś kupuje w zarze czy Massimo Dutti też mamy podobny skład, owszem dużo mają koszmarków ale w wersjach normalnych (białe, jasno niebieskie) klasycznych można zrobić też super slim i są naprawdę z fajnej bawełny.. Rozumiem że niektórych stać kupić droższe koszule i jakościowo lepsze ale myślę jeśli ktoś pełznie lub raczkuje w kierunku dobrego klasycznego smaku a  ma bardzo ograniczony budżet musi szukać na takim pułapie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź użytkownika marekfryzjer jest skandaliczna i wprowadza w błąd. Koszule z 35% zawartością poliestru nie nadają się do noszenia i wszyscy na tym forum powinni być tego świadomi. To jest towar dla zupełnie niezorientowanego klienta o minimalnych wymaganiach. Podobnie, jak buty z plastiku z supermarketu czy "zdrowa" ryba panga w panierce.

 

Koszule z Massimo Dutti nie zawierają poliestru (przynajmniej ja takich nie widziałem); ich jakość jest różna, ale w cenach z Allegro jest to jakaś opcja. Sam mam trzy sztuki, jedną lubię, pozostałe dwie są przeciętne (kupowane w okolicach 70-90 zł/sztuka).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zawrzało, faktycznie MD jest dobrą marką (przepraszam cię MD) zgubiła mnie marka ZARA, a co do użytkownika Mosze niemam minimalnych wymagan, tylko zapytaj czy faktycznie kogoś stać na porządne ciuchy? Przy średniej krajowej? Ja rozumiem że forum i miłośnicy męskiej elegancji kupują czy szyją znakomite ubrania, chętnie chwaląc się dobrą jakością czy drogim zakupem, ale nie krytykuj i nie zniżaj tych którzy też chcą też dobrze wyglądać ale mają bardzo ograniczony budżet... A może na tym forum nie powinni pisać osoby o skromnym portfelu? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, średnia krajowa nie ma tu nic do rzeczy. Na tym forum można znaleźć kilka propozycji zakupu porządnych koszul z czystej bawełny w cenie 100-120 zł. Proponując brzydkie koszule ze sztucznego materiału za 10-30 zł mniej wyrządzasz w istocie nieuświadomionemu czytelnikowi swoich postów krzywdę, bo te porządne koszule wytrzymają dłużej, zapewnią lepszy komfort użytkowania i lepsze wrażenia estetyczne. Pisałem już w innym wątku poszukującym butów za 250 zł i tłumaczącym się brakiem pieniędzy: kup buty trzy razy droższe, wytrzymają pięć razy dłużej i wyjdzie ci taniej. Idąc drogą Twojego rozumowania można napisać, że na hali w supermarkecie są jeszcze tańsze koszule, jeszcze więcej poliestru, prasować nie trzeba, ładne, modne i wygodne, czarne, czerwone, koszulowa nirwana.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy w temacie w którym autor podał jaki budżet ma do dyspozycji, więc nie rozumiem dlaczego mielibyśmy podawać propozycje koszul kilka razy tańszych.

A co do koszul to nawet mając do dyspozycji mniej niż 100 zł za sztuke to można znaleźć wiele lepszych propozycji o składzie 100% bawełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor, 

 

To moj pierwszy post, pozwolcie wiec ze sie przywitam :)

I od razu przejde do pytanie, które mnie nurtuje - otoz usiluje (bezskutecznie) kupic koszule na swoj slub (biala na spinki).

Problem w tym, ze jak to mowia ekspedientki w sklepach - jestem "bardzo szczuply" (czyli chudy) :P

 

Moje wymary: Wzrost 186, kolnierzyk 39, Klata: 94, Talia: 85, rekaw: 22+66.

Problem mam taki, ze w polskich sklepach wszystko jest albo za szerokie, albo ma za krotkie rekawy.

Rozgladam sie wiec po sklepach internetowych: Suit Supply, CT, TM Lewin - ale kazdy z nich ma inne rozmary, a ja w sumie nie bardzo wiem w jakie celowac zeby koszula miala szanse dosc dobrze lezec. Ile powinienem dodac do swoich wymiarow w klacie i talii, zeby koszula byla OK? Nie chce miec opietej, ale efekt zagla mnie tez nie interesuje.

 

Czy np. wymiary koszuli: Kolnirzyk: 39, Klatka: 98, Talia: 90 beda dobre? 

 

Dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ile centymetrow moge realistycznie zejc z rozmiaru? Jedna juz kupilem tak na szybko... Bylo to bledem, gdyz po wytaliowaniu okazalo sie, ze jest wciaz mocno za szeroka i na lopatkach odstaje. Jak nic lepszego nie znajde, to pojde w niej ostatecznie (i nie bede sciagal marynarki :P)

 

Ale jeszcze troche czasu mam, wiec myslalem ze poszukam... Tej koszuli zamierzam tez uzywac pozniej, wiec fajnie by bylo trafic jak najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.