Skocz do zawartości

Trickers


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej z czystej ciekawości - jak wypada rozmiarówka Trickers? Patrząc na zdjęcia, buty wydają się bardzo obszerne, ale z drugiej strony - ponieważ nie ma połówek - to musiałbym schodzić o rozmiar w dół i nie wiem czy to nie byłoby za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bourton (chyba to samo kopyto co Stow?) noszę 7.5, inne buty 8, rzadko 8.5. Te 7.5 są dobre na długość, trochę zbyt szerokie. Rozmiar 7 byłby na mnie raczej za krótki, choć pewnie dobry na szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blekit napisał:

Raczej z czystej ciekawości - jak wypada rozmiarówka Trickers? Patrząc na zdjęcia, buty wydają się bardzo obszerne, ale z drugiej strony - ponieważ nie ma połówek - to musiałbym schodzić o rozmiar w dół i nie wiem czy to nie byłoby za dużo

Trickers Woodstock mam w takim samym rozmiarze co np. Yanko na 960 (10,5 UK). W ramach benchmarku to np. Loake Chester wziąłem pół numeru mniejsze, czyli 10, bo w 10,5 pływałem. Trickersy porównując do np. Y na 915 są na pewno bardziej obszerne w danym rozmiarze, ale cały rozmiar w dół to chyba nie przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eye_lip napisał:

Ja zaryzykowałem 9. Z dwojga zlego wolę luźne niż za małe. Zwykle noszę 8.5 ale np. AS Hannover mam 9 ( nie miałem możliwości zakupu 8.5) i są luźne ale bez żadnej wkładki noszę. Islay CJ mam w 8.5 i są ok.

Napisz proszę jak dojdą co sądzisz o dopasowaniu , mam ten sam rozmiar co Ty i też nie potrafię się zdecydować między 8 a 9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania, na stronie Trickersa Stow przecenione na GBP 275 (niektóre kolory, reszta w cenie regularnej GBP 425). Jeśli ktoś się napalił i nie załapał na to promo za pół darmo, 275 funtów to też cena do przyjęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waski ja mam ten sam rozmiar w tych modelach. Trickersy wydają się troszkę obszerniejsze, jednak na dl wypada to bardzo podobnie. W przypadku Trickers muszę zaznaczyć, ze wszystkie mam na Danite i EVO i wypadają bardzo różnie, albo są idealne albo troszkę obszerne w odwodzie ( nie na dł.). Tak jak wspomniałem biorę ten sam rozmiar co w AS, CJ, natomiast np  w porównaniu do Yanko 960 o pol róż większe niż Yanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem w tym roku żadnych zakupów obuwniczych, ale 35% zniżka na herringu skutecznie mnie odwiodła od tego pomysłu ;)

Wybrałem więc nieco mało dynamiczne Tricker's Belgrave w sam raz na moją mało dynamiczną stopę w standardowym dla mnie rozmiarze 11UK. Uważam moje stopy za szersze oraz z wysokim podbiciem. Dla pewnego porównania Yanko w tęgości G w rzekomo przyjaznym dla wysokiego podbicia kopycie 961 są dla mnie za ciasne dlatego odesłałem po przymiarce.

Dzisiaj odebrałem paczkę z Trickersami od kuriera i... jestem nieco skonfudowany. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby przy pierwszym założeniu buty były tak komfortowe. Nic nie ciśnie, sporo miejsca w toebox, żadnego rozwarcia (V-ki) przy zawiązaniu, czego nie doświadczyłem nigdy przedtem. Szczególnie ten ostatni element mnie zaskoczył bo w żadnych butach RTW nie byłem w stanie tego uzyskać nawet po solidnym rozchodzeniu. W przeszłości szyłem też buty u Januszkiewicza i Kielmana i drobna V-ka i uczucie mocnego dopasowania w podbiciu w nowych butach były standardem.

Rodzi to rzecz jasna wątpliwość czy skóra się nie rozciągnie na tyle że wrażenie komfortowego dopasowania nie przerodzi się we wrażenie nieco przydużych butów. Wiem że na forum są użytkownicy tego lub podobnych modeli na kopycie 4537, np. @Tanatos70 - jakieś refleksje na ile skóra się rozciągnęła i buty zmieniły dopasowanie po rozchodzeniu? :)

Na długośc buty nie sprawiają wrażenie przydługich, zmierzona długość wkładki nie odbiega od moich innych butów. Na razie napisałem do herringa na ile 10,5 i 11 się różnią wymiarami. Niestety taki jest urok kupowania przez Internet marek które nie są dostępne na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 21:47, mds napisał:

Rodzi to rzecz jasna wątpliwość czy skóra się nie rozciągnie na tyle że wrażenie komfortowego dopasowania nie przerodzi się we wrażenie nieco przydużych butów. Wiem że na forum są użytkownicy tego lub podobnych modeli na kopycie 4537, np. @Tanatos70 - jakieś refleksje na ile skóra się rozciągnęła i buty zmieniły dopasowanie po rozchodzeniu? :)

W moich nic niepokojącego się nie dzieje. No, ale miałem je jak dotąd może z 5 razy na nogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem w tym roku żadnych zakupów obuwniczych, ale 35% zniżka na herringu skutecznie mnie odwiodła od tego pomysłu
Wybrałem więc nieco mało dynamiczne Tricker's Belgrave w sam raz na moją mało dynamiczną stopę w standardowym dla mnie rozmiarze 11UK.

Hej 11 tj 45 czyli 29cm, kupując przez internet zauważyłeś czy marki, np trickers ma zawyżanie bądź zaniżane numeracje? Chce kupić coś dla siebie ale martwię się ze będzie za duże bądź ciasne a niestety rozmiary w cm nie podają. Dzięki



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidowo

11UK/45 to w mojej ocenie odpowiada przeciętnie długości stopy ok. 29,5 cm. 29 cm to raczej pół rozmiaru mniej.

W każdym razie kierowanie się tylko długością i szerokością stopy przy doborze kopyta może być bardzo mylne, bo jest wiele innych czynników które wpływają na dopasowanie.
Ogólnie rzecz ujmując - to "objętość" cholewki ma tutaj największe znaczenie i do każdego kopyta trzeba wręcz podchodzić indywidualnie.

Ja w odniesieniu do wspomnianych trickersów na 4537 po konsultacji z herringiem zszedłem pół rozmiaru niżej - na 10,5 i to była bardzo dobra decyzja :) Notabene to jedyne buty w rozmiarze 10,5 które mam.
We wszystkim pomogła oczywiście darmowa odsyłka i szybkość działania kuriera - wymienione buty miałem w rękach po 3 dniach od momentu odesłania do Anglii.

Dlatego jeśli ja chcę kupić przez Internet buty marki z którą nie miałem do czynienia to zwracam uwagę na 2 kwestie:
1) bezproblemowa i niskokosztowa wymiana w przypadku ew. niedopasowania kopyta
2) konsultacja z działem obsługi doboru size/fitting poprzez podanie długości/szerokości stopy oraz obwodu stopy na wysokości haluksa i podbicia <- to nie gwarantuje rzecz jasna sukcesu dlatego patrz pkt 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.