Skocz do zawartości

Źródła obuwniczej brzydoty


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Na wstępie chciałbym się przywitać, cześć! Forum, jak i blogi prowadzone przez niektórych z Was, stały się dla mnie obiektem zainteresowania i inspiracji. Choć do napisania pierwszego posta skłonił mnie widok cudnych, jak tureckie więzienie, "alladynek".

A teraz właściwa część komentarza: dla mnie w tym "modelu" uderzająca jest dbałość o detale, te misterne fałdki! Ta piękna śrubka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul smith to anglik!

Sir Paul Smith, gwoli scisłosci..ale za to koszule i garnitury ma w primo..

Panowie, proszę. Paul Smith może i jest Anglikiem, ale zdecydowana część ubrań tego domu modu (choć to za duże moim zdaniem słowo) i wszystkie buty są produkowane we Włoszech. Stąd też taki, a nie inny wpis.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem bardzo ździwiony Waszym obrzydzeniem do każdego buta, który nie jest "klasyczny". Całkowicie rozumiem niechęć do prawdziwych potworków z paskudnymi podniesionymi czubami, marszczeniami itp, które są poprostu paskudnie brzydkie, to nie wiem dlaczego odrzucane jest wszystko co nie jest jedyne słuszne i klasyczne. Przecież te buty mają wszystkie taki sam kształt, dlaczego wszyscy mają nosić buty wyglądające niemal tak samo? Tak wiem, że jedne mają zdobienia, jedne mają otwartą przyszwę, inne zamkniętą, ale noski i sam kształt buta (nie znam się za dobrze na budowie) jest poprostu taki sam... Niektórym ludziom, z ogromnym rozmiarem stopy, bardzo pasują buty z wypłaszczonym nosem, maskuję to trochę duży rozmiar.

Mi się akurat podobają klasyczne buty, ale dlaczego od razu każde inne muszą być brzydkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Jest to forum wyznawców klasycznej męskiej elegancji i tu zachwycamy się tylko i wyłącznie znormalizowanym, jedynym słusznym, prawdziwym, szlachetnym kształtem buta, od którego minimalna odchyłka w postaci jakiegoś przeszycia, wydłużenia, skrócenia, spłaszczenia, zgrubienia jest niedopuszczalnym gwałtem na nietykalnej świętości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko element garderoby, o jakiej świętości my tutaj mówimy? :shock:

Mam wrażenie, że bazujesz głównie na opiniach osób dopiero budujących swoją garderobę, bo to one są zawsze najbardziej skrajne w swoich ocenach i krytyczne wobec nieklasycznych rozwiązań. Nie jest to dziwne, a raczej całkowicie naturalne. Ja np. posiadam wiele par butów o ostrych czubach i odrobinę ściętych noskach. Dla mnie większą świętością jest jakość butów i ubrania, a nie ich fason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wrażenie można odnieść czytając niektóre posty. Mam na myśli uznawanie wszystkich kolekcji wszystkich w miarę znanych sklepów, za "koszmarne" "obrzydliwe" i nieakceptowalne, tylko dlatego, że nie mają tego klasycznego kształtu.

Po części masz oczywiście rację, ale myślę że w kontekście tego forum nie ma sensu na takie debaty. Poza tym musisz wiedzieć, że forum również dotykają mody i trendy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkich kolekcji wszystkich w miarę znanych sklepów, za "koszmarne" "obrzydliwe" i nieakceptowalne, tylko dlatego, że nie mają tego klasycznego kształtu.

Wklej moze jakis but, ktory Ty uwazasz za ładny to bedziemy wiedziec o czym rozmawiamy, bo teraz posługujesz sie hasłami w stylu "wszyscy uważaja, ze wszystkie...". Pewnie tez wiesz co sie mowi o dyskusji o gustach, wiec nie wiem w czym problem - wiekszosci Polaków podobaja sie takie nowoczesne i nieklasyczne kształty, a tutaj jest troche inaczej.

Kazdy ma po prostu inne poczucie estetyki, dlatego ciezko wyjasnic czemu cos ma subiektywnie brzydki design.

W innym watku dziwiles sie, ze te buty ponizej zostały uznane za brzydkie. Ja tez mam o nich takie zdanie ;)

post-270-13658920721751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chociażby powyższy but. Nie wiem co w nim jest brzydkiego i dziwacznego.

Ale oczywiście racja. O gustach się nie dyskutuje. Podobają mi się klasyczne buty ale w tym pokazanym przez Ciebie nic mi nie przeszkadza. Wydaje mi się że poprostu dla niektórych but nieklasyczny = but dziwny, brzydki, szpetny, koszmarny, obrzydliwy. Na tym forum, dla większości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chociażby powyższy but. Nie wiem co w nim jest brzydkiego i dziwacznego.

Skóra, kształt nosa, ściągacz na przyszwie :) To tak jak z kobietami są te piękne i tej mniej piękne. Wszystkie niby mają to samo, a jednak różnica jest :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.