Skocz do zawartości

Męska fryzura


matrix

Rekomendowane odpowiedzi

Ja prawie od dekady strzygę się "na jeża" i nie narzekam. Jedyne, co muszę zrobić po prysznicu, to użyć suszarki, żeby mi "grzywka" nie opadała, et voila!

Od pięciu lat noszę półdługie lub długie włosy i powoli już mam dosyć, coraz bardziej kusi mnie powrót do jeża :-)

Nieeeeeeeeeeeeeeeeee .... nie jeza ....................... peeeeeeeeeeeeeease!!! 80% Polakow posrzeganych przeze mnie na ulicach wygladaja jak zolnierze syberyjskiej dywizjii gwardii spod Stalingradu. Jakas dziwna moda na fryzury a la dom poprawczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie od dekady strzygę się "na jeża" i nie narzekam. Jedyne, co muszę zrobić po prysznicu, to użyć suszarki, żeby mi "grzywka" nie opadała, et voila!

Od pięciu lat noszę półdługie lub długie włosy i powoli już mam dosyć, coraz bardziej kusi mnie powrót do jeża :-)

Nieeeeeeeeeeeeeeeeee .... nie jeza ....................... peeeeeeeeeeeeeease!!! 80% Polakow posrzeganych przeze mnie na ulicach wygladaja jak zolnierze syberyjskiej dywizjii gwardii spod Stalingradu. Jakas dziwna moda na fryzury a la dom poprawczy.
Fajny jeż to nie dom poprawczy. Czy to towarzysz Edward Gierek, wyglądał na git-człowieka z domu poprawczego. Nie, tow. Gierek wyglądał jak z KC.

PS. A tak poważnie to fajny klasyczny język.

post-400-1365891978974_thumb.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeeeeeeeeeeee .... nie jeza ....................... peeeeeeeeeeeeeease!!! 80% Polakow posrzeganych przeze mnie na ulicach wygladaja jak zolnierze syberyjskiej dywizjii gwardii spod Stalingradu. Jakas dziwna moda na fryzury a la dom poprawczy.

Czy my mówimy o tej samej fryzurze? Dla mnie fryzura na jeża wygląda mniej więcej podobnie, jak u tego pana:

Dołączona grafika

Kiedyś próbowałem z innymi fryzurami, ale i znajomi, i znajome, i fryzjerzy byli zgodni, że w moim wypadku jeż wygląda najlepiej i powinienem się go trzymać.

Fryzurę, o której mówisz (3mm na maszynce i jazda!) miałem bodaj dwa razy w życiu i nie był to najlepszy pomysł. Niemniej, jeśli będę kiedyś realizował swoje marzenie i pojadę motorem do Chin, to zapewne jeszcze raz się tak zetnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeeeeeeeeeeee .... nie jeza ....................... peeeeeeeeeeeeeease!!! 80% Polakow posrzeganych przeze mnie na ulicach wygladaja jak zolnierze syberyjskiej dywizjii gwardii spod Stalingradu. Jakas dziwna moda na fryzury a la dom poprawczy.

Czy my mówimy o tej samej fryzurze? Dla mnie fryzura na jeża wygląda mniej więcej podobnie, jak u tego pana:

Kiedyś próbowałem z innymi fryzurami, ale i znajomi, i znajome, i fryzjerzy byli zgodni, że w moim wypadku jeż wygląda najlepiej i powinienem się go trzymać.

Fryzurę, o której mówisz (3mm na maszynce i jazda!) miałem bodaj dwa razy w życiu i nie był to najlepszy pomysł. Niemniej, jeśli będę kiedyś realizował swoje marzenie i pojadę motorem do Chin, to zapewne jeszcze raz się tak zetnę.

Dziadek miał jeża. To prawda. Kiedyś nosiłem jeża (podobnego) przez parę lat i chwalę sobie tę fryzurę. Nigdy natomiast nie goliłem głowy jak zek i mnie się ten styl bardzo nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz_ "Czeszę się z przedziałkiem z lewej strony (czasami z prawej - zależny od humoru)."

Łukaszu, Panowie: męski przedziałek znajduje się nad lewym okiem, by można go było prawą ręką poprawiać/zarzucać. My, mężczyźni, prawą ręką zapinamy koszule, rozporki, płaszcze. Kobiety - na odwrót (czyli lewą) - porównajcie męskie i kobiece koszule czy płaszcze; dlatego przedziałek nad prawym okiem (poprawianie lewą ręką) powinny nosić kobiety. Pytającym: "co to z różnica?" przypomnę, że wykonywanie prac lewą ręką aktywizuje prawą półkulę mózgową, odpowiedzialną za cechy przypisywane zwyczajowo kobiecie...

W zakładzie na Poznańskiej do klasycznych fryzur polecam Andrzeja - ma chyba najlepsze wyczucie proporcji. Michał podcina krócej. Adam w ogóle nie przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, mężczyźni, prawą ręką zapinamy koszule, rozporki, płaszcze. Kobiety - na odwrót (czyli lewą) - porównajcie męskie i kobiece koszule czy płaszcze; dlatego przedziałek nad prawym okiem (poprawianie lewą ręką) powinny nosić kobiety. Pytającym: "co to z różnica?" przypomnę, że wykonywanie prac lewą ręką aktywizuje prawą półkulę mózgową, odpowiedzialną za cechy przypisywane zwyczajowo kobiecie...

To nie do końca tak. Historycznie rzecz biorąc, mężczyźni ubierali się sami, a kobiety były ubierane przez swoje służące. Dlatego guziki w kobiecych strojach umieszczano tak, by służąca mogła wygodnie użyć prawej ręki. Służących już prawie nie ma, a guziki w damskich strojach zostały po staremu - dlatego teraz kobiety mają niewygodnie (chyba że są leworęczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak. Historycznie rzecz biorąc, mężczyźni ubierali się sami, a kobiety były ubierane przez swoje służące. Dlatego guziki w kobiecych strojach umieszczano tak, by służąca mogła wygodnie użyć prawej ręki. Służących już prawie nie ma, a guziki w damskich strojach zostały po staremu - dlatego teraz kobiety mają niewygodnie (chyba że są leworęczne).

Też wydaje mi się to bardziej prawdopodobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gdzie to kupić, bo właśnie zamierzam iść do fryzjera ze zdjęciem Dona?

http://www.feelunique.com/p/American-Crew-Pomade

10.65 funta i darmowa przesyłka. Z ilością nie ma co przesadzać, bo celnicy mogą oclić i przeciąga to dostarczenie przesyłki, więc ja zamawiam max 2 rzeczy (firma mieście się na wyspie Jersey). Jeśli tak się stanie feelunique.com zwraca koszta opłaty celnej. Raz tego doświadczyłem ale zamawiając produkty ze strony do Irlandii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip, moja fryzjerka też mi poleciła produkt firmy Le Cher (żel do włosów) i nie ma porównania między nim a tymi dostępnymi normalnie w sklepach/supermarketach. Cena wyższa, ale jaka jakość :) Kończę z pianką i przerzucam się na produkty Le Cher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.