Skocz do zawartości

Marka crownhill shoes


tosiek73

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając odpowiedzi zasięgnąłem informacji u źródła. Oto ona, wklejam bo może komuś pomoże. Ostatni akapit odnosi się jak przypuszczam do kalkulatora rozmiaru zamieszczonego na ich stronie. Jeżeli któryś z kolegów ma sposobność niech potwierdzi te pomiary. @artski jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.

Crownhill.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
6 godzin temu, bingobango napisał:

Czy w Warszawie jest sklep stacjonarny, w którym można przymierzyć buty Crownhill?

O ile mi wiadomo, buty Crownhill można stacjonarnie dostać w Katowicach w sklepie Poszetka.com (https://www.poszetka.com/pol_m_Buty_Buty-Crownhill-306.html) i w KlasyczneButy.pl w Gdańsku https://sklep.klasycznebuty.pl/crownhill,147.html, ale tu na stronie widzę że są tylko 2 modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Panów :) Zastanawiam się nad kupnem double monków Crownhill New Turin na kopycie Lennon. Buty byłyby zamawiane od Poszetki. Mam pytania do osób, które mają doświadczenia z tą marką.

1. Czy skóra w crownhillach mocno się rozbija?
Lepiej jest wziąć przyciasne bo skóra mocno się rozbija czy może rozbija się delikatnie i można brać normalnie rozmiar, który najbardziej pasuje podczas przymiarki?

2. Czy można polegać na kalkulatorze rozmiaru, który znajduje się na ich stronie?
Pisałem w sprawie rozmiaru do poszetki, ale zostałem "delikatnie zlany" i odesłany do kalkulatora.
Z doświadczenia wiem, że różnie to bywa. Np rozpiska berwicka sugeruje mi rozmiar 10, a już w 9,5 czułem się jak w kajakach i ostatecznie idealna długość buta to 9. Stąd też moje pytanie.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, secretsister napisał:

2. Czy można polegać na kalkulatorze rozmiaru, który znajduje się na ich stronie?
Pisałem w sprawie rozmiaru do poszetki, ale zostałem "delikatnie zlany" i odesłany do kalkulatora.
Z doświadczenia wiem, że różnie to bywa. Np rozpiska berwicka sugeruje mi rozmiar 10, a już w 9,5 czułem się jak w kajakach i ostatecznie idealna długość buta to 9. Stąd też moje pytanie.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś czemu zostałeś "zlany" - co więcej Poszetka Ci miała odpisać? ;) Oni z doświadczenia też wiedza, "że różnie to bywa". A na przykład konsultanci z supportu Meermina (czyli ludzie od producenta) po podaniu dokładnych wymiarów stóp podawali mi za każdym razem inny rozmiar - a pytałem zawsze o te same buty.

Zamów jedną parę, ostrożnie przymierz i w razie czego zwróć. Bo jak sam słusznie zauważyłeś - różnie to bywa.

13 godzin temu, secretsister napisał:

Proszę o pomoc i wyrozumiałość ;)

Wobec Poszetki też by się przydało trochę wyrozumiałości. ;)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, n0claf napisał:

Zamów jedną parę, ostrożnie przymierz i w razie czego zwróć.

 

Odważyłem się napisać tego posta aby zminimalizować ilości ewentualnych wymian, żeby jak najbardziej precyzyjnie trafić w rozmiar.

 

3 godziny temu, n0claf napisał:

 

Wobec Poszetki też by się przydało trochę wyrozumiałości. ;)

 

Do tej pory w kwestii butów miałem kontakt z klasycznebuty.pl oraz  z Macaroni Tomato. Odzywałem się do wyżej wymienionych marek z podobnymi pytaniami i w obu przypadkach dostałem rzeczowe porady, które bardzo pomogły przy zamówieniu odpowiednich rozmiarów. Jakbym został odesłany po prostu do rozmiarówki znajdującej się na stronie to np w przypadku berwicka zamówiłbym buty za duże o dwa rozmiary...

Nie wymagam by ktoś z dokładnością powiedział mi jaki rozmiar mam zamówić. Bardziej liczyłem na tipy np. "rozmiarówka jest zawyżona".

Tak czy siak dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że nikomu nie musisz się tłumaczyć z tego że oczekiwałeś od sklepu odpowiedzi.

Crownhill ostatnio zmienił zarówno skóry jak sposób szycia z Blake na GY więc wydaje się że będziesz testerem jak zachowa się skóra.

"Stara" skóra była podatna i kompletnie inna niż w Berwick, a rozmiar w tym porównaniu był 0,5 numeru, czasem nawet więcej  - mniejszy. tzn Crwonhill należy kupić większe zbliżone do rozmiarówki Loake tez w zależności od kopyta Loake, taki jak w Partenope i taki jak w Królewski Herb :). Swego czasu wszystkie zamówiłem aby sam sobie wypracować zdanie nt. jakości skóry i wykonania, z którym akurat  u Crownhill bywało różnie

Co do rozmiarów kopyt to także mógł ulec trochę zmianie po zmianie powyższej a swego czasu w kalkulatorze także były błędy. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy zauważyli ale do @poszetka.com wjechały nowe modele Crownhill. Ceny wyższe niż dotychczas (półka Berwick+ około 50-100zł) ale aktualnie są to buty GYW. Zamieszczam zdjęcia 3 modeli które zamówiłem w sklepie. Wcześniej miałem już buty tej marki i już przy mierzeniu sprawiają wrażenie bardzo wygodnych (mają piankową, grubszą wkładkę).

Przedstawione buty są na różnych kopytach, rozmiary też są różne (po części):

1. Groszkowane longwingi w rozmiarze 42, kopyto Wellesley. Zastanawiam się czy je zostawić- chętnie przymierzyłbym rozmiar 42,5 ale nie jest już dostępny. Podeszwa gumowa- 'dainite-like'.

2. Zamszowe halfbrogsy w rozmiarze 42,5, kopyto Lennon. Przyszwa ładnie się schodzi co nie jest u mnie normą a wręcz rzadkością. W 42 też się mieszczę (zamówiłem 2 rozmiary) i tu o dziwo przyszwa też wygląda nieźle. Moim zdaniem warta rozważenia opcja dla osób z szeroką stopą/wysokim podbiciem. Podeszwa gumowa- 'dainite-like'.

3. Czekoladowe tassel loafersy, rozmiar 42, kopyto Wellesley. Podeszwa skórzana. 

Zestawiłem loafersy na zdjęciach z Yanko 666 (919F) oraz Berwick 8491 (kopyto H08). Wszystkie buty są w rozmiarze 42 i wszystkie leżą dobrze na mojej nodze (Crownhill wydają się najwęższe; Yanko wizualnie są najdłuższe).

Zamszowe halfbrogsy zestawiłem z dość podobnym modelu- Trickers Kensington (42).  Crownhill jest delikatnie krótszy (pomimo rozmiaru 42,5) ale kopyto zdecydowanie bardziej mi pasuje- przyszwa schodzi się. Trickery musiałem rozciągać- były tak niewygodne (w sumie nadal są niewygodne- bardzo sztywne) a i po rozciąganiu przyszwa nadal się nie schodzi.

 

Mam nadzieję, że post zachęci kogoś do kupna oraz pomoże rozwiązać dylematy w sprawie rozmiarówki.

Z innych marek noszę przeważnie 42: Loake (kopyto Capital, 024), Berwick (kopyto 156, H08).

 

DSC06308.JPG

DSC06309.JPG

DSC06310.JPG

DSC06312.JPG

DSC06315.JPG

DSC06318.JPG

DSC06319.JPG

DSC06320.JPG

DSC06321.JPG

DSC06322.JPG

DSC06323.JPG

DSC06325.JPG

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 12:07, bingobango napisał:

Czy jest osoba posiadająca zarówno buty Patine i Crownhill? Posiadam 2 pary butów Patine w rozm. 7,5 (tęgość F i G), które są w zasadzie idealne na styk w zakresie długości - i tu pytanie czy 7,5 w Crownhillach będzie podobne, czy jednak rozmiarówka jest nieco inna?

 

Mam Patine 77001 w rozmiarze 9,5F oraz Crownhill Montpellier w rozmiarze 44,5 - obie pary są bardzo wygodne, Patine trochę lepiej trzymają piętę, jednak mimo różnicy rozmiarów są to buty praktycznie tej samej wielkości ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 6 months later...
49 minut temu, Bartek 00 napisał:

Czy ktoś w Polsce oprócz Poszetki sprzedaje buty marki Cronwhill? Jak sie ma ich rozmiarówka np do Shoepassion, Loake, Yanko?

Raczej nie mają w ofercie. Mam wszystkie buty w rozmiarze 8 tj. Loake na kopycie Capital, Yanko 915 I Crownhill na kopycie Churchill jest idealne. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://poszetka-test.iai-shop.com/product-eng-4361-Crownhill-Chukka-Boston.html Ten model. W moim przypadku Yanko i Loake są idealne, a Crownhill mogłby mieć więcej miejsca w palcach. Same buty bardzo fajne, jakość skóry i wykonanie na dużo wyższym poziomie niż np. Berwick. 
 

sprostowanie: kopyto w Crownhill nazywa się Wellesley na stronie poszetki jest zdaje się błąd. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Crownhill widziałem dziś w Emmanuel Berg w Klifie w Warszawie. Zmierzyłem podwójne monki, normalnie u innych producentów pasujący na mnie rozmiar 45 (Patine, Yanko G, , Santos, Shoepassion) tu był na tyle ciasny, że prawdopodobnie rozchodzenie nic by nie dało. Cena chyba 799 zł albo 899 zł. Na razie dość ograniczony wybór, to znaczy modeli nawet trochę różnych teoretycznie jest, ale z dostępność rozmiarów słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kupiłem jakieś 2-3 lata temu w Poszetce Crownhille zamszowe brogsy. Jestem bardzo zadowolony, a używam ich jesienią / wiosną jako 'woły robocze' i nie dbam o nie przesadnie, żeby nie powiedzieć, że prawie w ogóle (tylko czasem jakiś impregnat / czesanie). Jestem zadowolony, nici się z nimi nie dzieje, w tej cenie - naprawdę OK. Dla mnie zbliżone do Berwicków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.