Skocz do zawartości

Marka crownhill shoes


tosiek73

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Kupić to już nie kupię, ale chciałbym je jeszcze spróbować uratować. Pisać do firmy to już nie będę, bo po takiej odpowiedzi to spodziewam się że zostałbym spławiony. I szkoda czasu na nich.

W każdym razie niech ten przykład będzie przestrogą na szukających okazji, takich jak ja. Małżonka ma dwie pary Carmin, od 2012 roku i do tej pory są w bardzo dobrym stanie. Stare przysłowie mówi, że biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat o crownhill ma na forum tylko 2 strony ? :) 

prośba o poradę do kogoś, kto nosił te buty - mam szczupła stopę i niestety wysokie podbicie - czy crownhill na kopycie crowford to dobry pomysł ? 

przykładowo w berwick 3637 moja stopa nie weszła :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monki 3637 i tak są już bardzo szerokie, niestety nie jestem w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na twoje pytanie; przymierzałem jedynie oxfordy The New York na kopycie Wellesley, były ciaśniejsze niż Berwicki 3637 i 3010 w tym samym rozmiarze. Monki na kopycie Crawford wydawały się na oko odrobinę szersze niż New Yorki, ale nie przymierzałem. Zamszowe monki Leeds posiada Mr Vintage, może on byłby w stanie udzielić ci lepszej odpowiedzi  jeśli uda ci się z nim skontaktować na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, doszły mi monki Marseille i tak się zastanawiam, czy dostałem buty drugiego czy trzeciego gatunku :) Buty są bardzo ładne, kolor też, są ciemniejsze niż na zdjęciach, nie mogłem uchwycić ich koloru. Kolorem im bliżej do tych ciemniejszych zdjęć. Na noskach widać przebarwienia i czarne rysy, zwłaszcza na lewym bucie. Podejrzewam, że nie będzie tego widać w codziennym użytkowaniu, ale nie wygląda to ładnie, będzie się dało coś z tym zrobić kremem lub pastą?

but lewy

01.thumb.JPG.3714c2a867f8f1346f9da23c5a636097.JPG02.thumb.JPG.7302743f1bee3f0bdef1e65b283cbe31.JPG03.thumb.JPG.90e43c61e3a817f3893beb6ddd58cb84.JPG04.thumb.JPG.c1b66d655b8b61081e90f9e27aac33e8.JPG05.thumb.jpg.240c436ec12248a36a68cf80bcbe2279.jpg

 

 

but prawy

01.thumb.jpg.bbc51bb854c4ce7de5bc6e1ebce5cb05.jpg02.thumb.JPG.05e42d96396a1bc90e8fa1c0e1043d8c.JPG03.thumb.JPG.ef405743c5248150aca4bf5280f87e80.JPG04.thumb.JPG.a2f8b1a7b5d6815df8c77c96bf4339b0.JPG05.thumb.JPG.71a3a1529d0405c3ad4c1c17864ca869.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kormox napisał:

@guru8, krem ani pasta raczej nie zamaskują w pełni tych przebarwień na noskach, IMHO buty do zwrotu.

 

8 godzin temu, mosze napisał:

Mnie się najbardziej nie podobają wady przy pięcie. Oczywiście oddałbym.

Odsyłać raczej nie będę, paczka do Hiszpanii chyba mi się nie bardzo kalkuluje. Będę do nich pisać o zwrot części pieniędzy albo o mocny rabat. Ktoś wie jak to ładnie opisać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support Crownhilla odpisał, że do następnego zamówienia dorzucą mi prawidła i krem Saphira, czyli w sumie 130 złotych. Spróbuje jeszcze wysępić coś więcej. To mniej niż myślałem. I nie wiem, kiedy bym zamawiał następne buty i czy byłyby od Crownhilla :) Chociaż teraz kuszą mnie loafersy New Belfast, tylko że mają rozmiar 45. Loafersy są na Wellesleyu, jak to kopyto się ma do Crawforda (44,5)? Z tego co rozumiem Wellesley jest szerszy ale dłuższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jakie prawidła i jaki krem. Porządne prawidła (ale uniwersalne, nie na konkretne kopyto) to koszt w granicach 45 zł. Na krem dość często jest rabat 10-15%. Poza tym - ja po takim zakupie markę bym już odpuścił, nie rozumiem ciśnienia na kolejny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, guru8 napisał:

Support Crownhilla odpisał, że do następnego zamówienia dorzucą mi prawidła i krem Saphira, czyli w sumie 130 złotych. Spróbuje jeszcze wysępić coś więcej. To mniej niż myślałem. I nie wiem, kiedy bym zamawiał następne buty i czy byłyby od Crownhilla :) Chociaż teraz kuszą mnie loafersy New Belfast, tylko że mają rozmiar 45. Loafersy są na Wellesleyu, jak to kopyto się ma do Crawforda (44,5)? Z tego co rozumiem Wellesley jest szerszy ale dłuższy?

Żebyś się nie zdziwił, wg mnie jest na odwrót, to kopyto Crawford jest szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mosze napisał:

Zależy, jakie prawidła i jaki krem. Porządne prawidła (ale uniwersalne, nie na konkretne kopyto) to koszt w granicach 45 zł. Na krem dość często jest rabat 10-15%. Poza tym - ja po takim zakupie markę bym już odpuścił, nie rozumiem ciśnienia na kolejny zakup.

"On your next order we will give a pair of complementary cedar trees (25€) and a cream Saphir (7.50€) sme color for your shoes."

Ciśnienia właśnie nie mam. Na te mokasyny mają teraz promocje, ale pewnie będą za długie i zbyt wąskie, a jeżeli bym się zdecydował je kupić, to bym domagał się najpierw ich zdjęć. Na razie negocjuję zwrot części kosztów :)

17 godzin temu, flozbi napisał:

Żebyś się nie zdziwił, wg mnie jest na odwrót, to kopyto Crawford jest szersze.

Masz może jakieś ich wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @mr.vintage. Buty to ewidentne seconds i powinni Ci je wymienić na swój koszt na parę bez wad. Jeszcze co do butów damskich Jakarta prezentowanych przez kolegę @zw1920 - chyba trafiła Ci się wyjątkowo kiepska para. Moja partnerka od pół roku intensywnie (4-5 razy w tygodniu, buty rzadko kiedy widzą prawidła i kosmetyki) użytkuje ten sam model butów i nic złego się nie dzieje. Buty jak za cenę którą kosztują są moim zdaniem OK, mają bardzo ładne kopyto. Oczywiście skóra jest dużo gorszej jakości niż np. Vass, ale tragedii nie ma, moim zdaniem porównywalna z Berwick/Meermin Classic. Pamiętajmy o tym, że czarne skóry z reguły są trochę gorszej jakości niż brązowe i tylko te naprawdę topowe ładnie się łamią. Poniżej dwa zdjęcia zrobione dziś rano.

DC460E65-3304-4635-B473-F0FB14F7A122.thumb.jpeg.797df11932ff58474d81daa96a22552c.jpeg

99B23D5B-3658-4792-87D2-58A13E2EB2ED.thumb.jpeg.1342c9b1498088720ec1ec1c49d5093f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie im napisałem, że to co mi zaproponowali to mnie nie satysfakcjonuje i chce właśnie zwrotu 25% za buty drugiego gatunku. Jak to nie podziała to napiszę o tej wymianie. Tylko, że już je trochę miałem założone w domu, ale raczej nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest odpowiedź:

"Your words are really important for us.

 

Please note that the shoes are handmade, and it is advertised on our website that they could have some sort of variation from one to another mostly on shade

 

I am afraid we have to decline your proposition, therefore as you were not impressed we would keep your cedar trees and cream, please note that it is not to be required to buy another shoes. for example if you order anything from us such us creams, belts, or any other item, we will send along de cedar trees, plus the cream saphir"

 

Czyli podejrzewam, że na wymianę też by się nie zgodzili. Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 11:34, Zajac Poziomka napisał:

Popieram @mr.vintage. Buty to ewidentne seconds i powinni Ci je wymienić na swój koszt na parę bez wad. Jeszcze co do butów damskich Jakarta prezentowanych przez kolegę @zw1920 - chyba trafiła Ci się wyjątkowo kiepska para. Moja partnerka od pół roku intensywnie (4-5 razy w tygodniu, buty rzadko kiedy widzą prawidła i kosmetyki) użytkuje ten sam model butów i nic złego się nie dzieje. Buty jak za cenę którą kosztują są moim zdaniem OK, mają bardzo ładne kopyto. Oczywiście skóra jest dużo gorszej jakości niż np. Vass, ale tragedii nie ma, moim zdaniem porównywalna z Berwick/Meermin Classic. Pamiętajmy o tym, że czarne skóry z reguły są trochę gorszej jakości niż brązowe i tylko te naprawdę topowe ładnie się łamią. Poniżej dwa zdjęcia zrobione dziś rano.

 

@Zajac Poziomka, tak jak napisałeś - widocznie trafiła się kiepska para, ale nie chcę już zastanawiać się, czy kolejne buty też tak szybką "padną". Poza tym po takim numerze (buty i odpowiedź firmy), małżonka nie chce słyszeć słowa Crownhill. I ją rozumiem. Mam model Rio też praktycznie już prawie rok i niestety nie mogę w nich chodzić dłuższy czas. Myślałem, że się rozejdą ale niestety tak nie jest. Dlatego już oferta tej firmy mnie nie interesuje. Jako woły robocze noszę Bexley-e, na okazje - Carminy. I to mi już wystarczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

@nynu w kwietniu kupiłem u nich te monki. Loake noszę 8,5 w modelu Chester i takie też wziąłem Leedsy. I szczerze mówiąc mogly by być spokojnie o pół numeru mniejsze. Wbrew pozorom one sa dość szerokie a klamrami nie dopasujesz tak jak sznurówkami. Jezeli mogę cos sugerować to bierz 10,5.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przesiadłszy się na komputer znalazłem na ich stronie (w wersji na telefon nie mogłem tego znaleźć) "asystenta rozmiaru". O dziwo, po wklepaniu długości mojej stopy 30 cm proponuje mi rozmiar UK 12 1/2, tj.o dwa  rozmiary większe niż loake. Gdzie leży prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.