Skocz do zawartości

Marka crownhill shoes


tosiek73

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiarówka jest wiarygodna (posiadam 3 pary). Warto poczytać na stronie Crownhill o kształtach kopyt - typ Crawford jest to fit G, w sprzedaży będą wkrótce inne (vide Facebook, Instagram). Loafersy z beefroll - fit F. Skóra/zamsz są jakości "umiarkowanej do przyzwoitej", korek pod wkładką rzeczywiście czuć - b. wygodne. Od kilku dni wprowadzili opłatę 15 Euro za przesyłkę do m.in. Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załapałem się jeszcze na darmową przesyłkę i właśnie doświadczam darmowej wymiany rozmiaru. Mój obcas miał fabrycznie krzywo wbity gwóźdź. Poza tym rozmiarówka niezbyt się zgadza (loafersy) - noszę sznurowane 45 i w nic mniejszego stopy nie wcisnę, u nich loafers 44 pasował idealnie. Z tym, że do tego ideału but należałoby zawiązać, a tak spadały mi z pięt przy chodzeniu. Czekam więc na 43, a tydzień powinienem dostać, wrzucę jakieś zdjęcia. Tymczasem obcas - http://imgur.com/0AQuc6v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne posłuchałeś ich porady po podaniu rozmiaru stopy. Mnie rekomendowali loafersy 43, zamówiłem jednak 42 i jest ok.

Nb. Początkowo, przy pytaniu o właściwy rozmiar, doradzilii zmierzenie podeszwy jakiegoś innego buta "po długości"... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne posłuchałeś ich porady po podaniu rozmiaru stopy. Mnie rekomendowali loafersy 43, zamówiłem jednak 42 i jest ok.

Nb. Początkowo, przy pytaniu o właściwy rozmiar, doradzilii zmierzenie podeszwy jakiegoś innego buta "po długości"... :-)

Moje słowa o długości wkładki wewnątrz buta zupełnie pominęli i polecali mi 43.5, których nie ma w ofercie. Z dwojga złego, trochę nie wierząc w zapewnienia, początkowo wybrałem rozmiar większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaliście kiedykolwiek "południowca" o drogę do... :-) najbliższego sklepu z butami? Macho nie zna, ale doradzi z miną poważną i należnym namaszczeniem (mężczyzna wie wszak wszystko), iść warto w przeciwnym kierunku. Taki folklor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem ten model:

http://www.crownhillshoes.com/producto/zapatos-hombre-mocasin-pala-corta-burdeos-rois/

 

Standardowo noszę 42,5 i zamówiłem 43. Okazały się za małe jakieś 1,5 rozmiaru.

 

Jakość skóry, podeszwy i wnętrza buta jest OK. Kiepsko wygląda obcas, można się też doczepić niedopracowanych detali typu wystający klej przy podeszwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wymianę na inny rozmiar trzeba zapłacić koło 70 zł  pocztą polską? Czyli na swój koszt? 

Tak, to nie UK ;)

 

 

 

 

Standardowo noszę 42,5 i zamówiłem 43. Okazały się za małe jakieś 1,5 rozmiaru.

 

 

Może to znowu inne kopyto ?

Zamówiłem tassel loafers i podobno tam obowiązuje poniższa rozmiarówka kopyta:

SIZE

LENGHT

39

25,9 cm

40

26,6 cm

41

27,3 cm

42

28,0 cm      

43

28,6 cm

44

29,2 cm

45

29,9 cm

46

30,5 cm

Z tym, że w rozmiarze 44 długość wkładki to +/- 31cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Właśnie planuję kupić pierwsze klasyczne buty jakiejś lepszej jakości i zastanawiam się na Crownhill SHoes właśnie, ale ciężko stąd wywnioskować rozmiar. Moja stopa to 26 cm i wg rozmiarówki, którą wrzucił flpx (dzięki wilekie) powinienem wybrać 40. Naprawdę nie chcę się bawić w zwroty. Czy ktoś może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Na polskiej wersji strony http://www.crownhillshoes.com/pl/ można znaleźć buty dla dwóch ciekawych, jakże odmiennych, typów odbiorców:

- Człowiek,

- Kobiety.

Jest jeszcze Kolekcja Premium, ale nawet nie śmiem dociekać do kogo ona skierowana. :-P

 

 

Po Edycie:

Brawo za szybkie działanie - zamiast Człowieka na stronie mamy już Mężczyznę. Też ładnie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Buty zakupione z Polskiego sklepu internetowego. Model New York. Pierwsze wrażenie pozytywne natomiast po głębszych oględzinach zauważyłem pewne niedoróbki:

1. Zagięcie na czubku jednegonz butów.

2. brak kilku szwów w podeszwie

3. z przodu niedoszyte buty w przedniej części.

 

Co o tym sądzicie ? Jestem przewrażliwiony czy buty za 700 zł nie powinny tego posiadać ?

20170918_190121.jpg

20170918_190133.jpg

20170918_185838.jpg

20170918_172805.jpg

20170918_172150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Po roku użytkowania przez małżonkę, sztyblety Jakarta wyglądają jak na zdjęciach. Napisałem do firmy reklamację z pytaniem co oni mogą mi zaproponować. Dziś otrzymałem odpowiedź następującą, co mnie wprawiło w osłupienie:

After checking your case the artisan told us tha he cannot do that much; due the construction method used is called Blake construction, and this does not allow the recrafting of the outsole neither the restitching of the same outsole.

 

However the best way and the quickest to sort this out is using Shoe glue Boot-Fix just like super glue (cyanoacrylate).

 

We are sure any locar repair shop could do it fro not more than 10EUR / 40PLN

 

Czy ktoś może mi doradzić, co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji?

Będę wdzięczny za wskazówki.

Right_shoes_01.jpg

Right_and_left_shoes.jpg

Left_shoes_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, wiedziałem, że damskie buty są słabiej wykonane od męskich, ale nie aż tak. Skóra wygląda gorzej niż w 10-letnich Wojasach, nie obrażając tej marki. Ja bym walczył dalej, reakcja sklepu też niedopuszczalna, proponują klientowi żeby buty sam naprawił bo to jest tanie, a oni w sadzie nic nie mogą zrobić. Mam jedną parę butów Crownhill i nic złego o nich nie powiem, wręcz przeciwnie, ale czytając powyższy post, zaczynam wątpić czy kupię kolejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.