Skocz do zawartości

Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?


Vince

Rekomendowane odpowiedzi

Dzielę się ostatnimi odkryciami:

Znalazłam też zaczątek odpowiednika Pretty One, z naturalnych tkanin: Vanell. Przy czym to świeżynka, więc na razie nie ma jeszcze szerokiej oferty.

Kolejna marka stawiająca na naturalne tkaniny, mająca w ofercie również klasyczne stroje, to Enteliér.

I miejsce, które też,  mam wrażenie, dopiero co się rozkręca: Nago Store - mają bardzo fajne założenie jeśli chodzi o materiały i oferują dobrą bazę do codziennego ubioru. Co prawda na razie mogłabym zawiesić oko tylko na najbardziej podstawowych podkoszulkach, golfach i dwóch sukienkach ocierających się o klasykę, ale liczę, że w przyszłości pojawi się więcej takich produktów.

Mia Gaccia- takie... dawne, mini Chanel.

Silky Mood. Nazwa mówi sama za siebie. Choć mają też i inne, fajne materiały.

MATIN by Paula Cas zdarzają się kroje klasyczne, dobre materiały. 


A dla fanek lnu, można szukać casualowych, ale dość ,,klasycznych" ubrań u YANOWSKA.pl oraz LinenOldWays, ale to drugie podobnie jak wspomniana wcześniej przeze mnie LinaKraun to rękodzieło.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
W dniu 11.09.2017 o 20:16, Vince napisał:

Dobrze wyglądają, ale 100% poliester.

A co sądzicie o damskim SS?

http://eu.suistudio.com/en/home

Wyglądają ładnie. Natomiast ktoś już wcześniej wspomniał o biuście i to niestety może być problem. Popatrzyłam na ich bluzki i koszule i albo mnie wzrok myli (niestety już jestem 40+ :)) albo żadne nie ma zaszewek na biuście. Oznacza to, że kobiety o drobniutkim biuście będą wyglądać dobrze, natomiast te o większym najprawdopodobniej zobaczą w lustrze ciągnięcie pod pachami i brak możliwości wyprostowania się takiego porządnego (w sensie pierś do przodu). I większość z nich nie jest szyta jak męskie "slim" - co znó powoduje, że taki namiocik nad spodniami czy spódnicą u szczupłej osoby wygląda ładnie. Natomiast kobiety o większym biuście i takie "ogólnie większe od klasycznych modelek" będą miały namioty w pasie. Ja takie kroje akceptuję tylko w "lejących" się materiałach typu jedwab ale ogólnie nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Rzeczy damskich jest mnóstwo. Dodatkowo cokolwiek się tu nie poleci, to jest mała szansa, że już na tym forum zostało wspomniane. Po prostu mało osób poleca. Tych osób, które faktycznie ubierają się w damskie wersje tego, co forum promuje. Wtedy każde polecenie wygląda jak spam. 

Jestem dziwna. Noszę wełniane żakiety, spódnice, spodnie choć nie muszę. Nie pracuję w biurze, ale nadal poruszam się w mieście. Moich rzeczy mam wystarczająco i jak potrzebuję, to sobie uszyję, ale! Z ciekawości rynku obserwuję, co kobiety mogą sobie kupić. Na naszych małych targach mody w Poznaniu wystawiało się sporo firm szyjących z dzianin, sukienkowych, wizytowych = "eleganckich". Trochę plusów, trochę asortymentu butikowego. Były płaszcze i futra. Zwróciłam uwagę na klasyczne wzory żakietów (marynarek damski, jak kto woli) i spodni. Dopiero w dziale producentów zagranicznych było coś ciekawego. Polscy producenci wydają się stronić od klasycznych ciężkich damskich ubrań. Zaciekawiło mnie to i szukam dalej. Gdziekolwiek nie spojrzę, na ofertę sklepu online, to widzę sam poliester albo jakieś blendy wiskozowo/poliestrowo/akrylowe. Monika Kamińska trzyma fason, ale nie chce mi się wierzyć, że marek, które można tu polecić jest jak na lekarstwo. Myślę, że po prostu kobiety wolą dzianiny, ubrania lekkie, łatwe w praniu i bez prasowania. 

Będę szukać. Jak coś znajdę, to postaram się dać znać. 

Żeby nie zostawiać tego wątku z niczym, podrzucę polskiego producenta klasycznych żakietów. Nie testowałam, ale czytałam internet na ich temat i wydaje się ok. 

https://miagiacca.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michalina Panfil napisał:

Żeby nie zostawiać tego wątku z niczym, podrzucę polskiego producenta klasycznych żakietów. Nie testowałam, ale czytałam internet na ich temat i wydaje się ok. 

https://miagiacca.com/

Pani Michalino!

Z tej strony Maja Źróbecka, założycielka marki MiaGiacca. Bardzo mi miło, że wymieniła Pani moją markę. Faktycznie, specjalizujemy się w szyciu na zamówienie eleganckiej odzieży damskiej. Dominują u nas tweedy, boucle, krepa wełniania, jedwab i mieszanki wełny, kaszmiru, jedwabiu.

Przywiązania do jakości tkanin nauczyła mnie mama i babcia, i cieszę się, że są kobiety, które zwracają na to uwagę.

Zapraszam na naszą stronę www.miagiacca.com

W razie pytań osobiście udzielę odpowiedzi.

Łączę pozdrowienia.

Maja Źróbecka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
8 godzin temu, Johnny English napisał:

50% wiskozy

Nie chcę bronić marki, bo nie mam z nią żadnego związku, ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Tkaniny na "tradycyjne" szanelki mają przeróżne składy. Często splecione razem są jakieś wstążeczki, grubsze włókna boucle, nastroszone sznurki i inne cuda. Nieraz już widziałam metaliczne nitki czy futro. Sploty są dość luźne, więc oddychanie może być takie same. Zaciągać i tak się może, bo tkanina nie jest zbita. Polecam w sklepie z tkaninami popatrzeć na to, jak wyglądają takie tkaniny, jak się układają i jakie mają składy. Czasem to jest istny bigos. Widocznie tkanina jest na tyle dobra, że weszła do produkcji. Z innego źródła słyszałam, że wiskoza w mieszance jako zastępnik wełny jest świetna do mody damskiej, bo można uzyskać lepsze parametry tkaniny w dobrej cenie. Kontrowersyjny pogląd, ale jeśli klientom się sprawdza, to najwidoczniej coś w tym jest. Lepsze to niż poliester. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Johnny English napisał:

Dziękuję za zainteresowanie i opinię, każda jest dla mnie ważna.
Nie płacimy tutaj ceny za sam materiał, nie prowadzę hurtowni materiałów, stąd takie uproszczenie jest nie na miejscu.
Nie produkujemy w Chinach, cała kolekcja powstaje w moim zakładzie w Szczecinie, wszystko jest projektowane i robione na zamówienie na miejscu. Finalna cena jest składową wszystkich poniesionych kosztów, starannej, indywidualnej opieki nad każdą klientką i zysku pracowni.
Staram się, aby kolekcja była przystępna cenowo, biorąc pod uwagę nasz model biznesowy. Cieszy mnie, że dotychczasowe klientki są bardzo zadowolone (co widać w opiniach) i chętnie wracają po kolejne produkty. 
Jest to dla mnie dowodem, że to co robimy, zgodnie z naszym przekonaniem i ideą slow-fashion jest cenne i bardzo dobrze odbierane przez nasze klientki.
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ahume.co.uk/anna-lascata-alexandra-coat-p767#attribute[1]=24

W dziale męskim forum ktoś ostatnio podlinkował ten sklep. Jest tam też coś dla Pań. Płaszczyk z linku powyżej piękny prawie jak Pani,która go prezentuje :)

Dla Pań z budżetem ograniczonym 

https://www.bonprix.pl/style/zakiet-bawelniany-z-dzerseju-z-zaznaczona-talia-97900538/?source=22&catalogueNumber=972735&type=image

Nie jest to może jeszcze damska elegancja,ale krok w dobrym kierunku. 

Jeśli komuś nie przeszkadza poliester to proszę

https://www.bonprix.pl/style/sukienka-1366043095/?catalogueNumber=906151&type=image&source=2&return=ref

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Johnny English napisał:

https://www.ahume.co.uk/anna-lascata-alexandra-coat-p767#attribute[1]=24

W dziale męskim forum ktoś ostatnio podlinkował ten sklep. Jest tam też coś dla Pań. Płaszczyk z linku powyżej piękny prawie jak Pani,która go prezentuje :)

Został tylko jeden rozmiar - 22 UK (48EU), więc jest po 160 funtów na wyprzedaży. Normalnie po 400 funtów. U nas normalnie po 2000 zł też można kupić wełniany płaszcz. Dłuższe płaszcze są w przeliczeniu na nasze po 2000-3000 zł i za tę kwotę u nas też można coś fajnego dostać. Ba! Nawet można sobie uszyć dowolną rzecz :) Trochę mnie dziwi takie porównywanie. Na pewno w Polsce ostatnie sztuki też można dostać taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.