Jump to content
Vince

Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?

Recommended Posts

W dniu 27.11.2017 o 19:44, arekx napisał:

Zimowe eleganckie płaszcze, naturalne materiały, na ujemne temperatury - gdzie szukać?

Zdaję sobie sprawę, że teraz już jest raczej za późno, ale zostawiam odpowiedź na przyszłość, może ktoś jeszcze będzie szukał:

Prócz wspomnianej wcześniej Moniki Kamińskiej, dobre jakościowo płaszcze można dostać również:

AETERIE
https://aeterie.com/kategoria-produktu/ubrania/plaszcze/

POLANKA
http://polankafashion.com/sklep/plaszcze/
Mam stąd płaszcz 50% kaszmir- bardzo ciepły i naprawdę porządnie uszyty. Co jest dodatkową zaletą, można zamówić na wymiar.
Właśnie zmienia się kolekcja na bardziej wiosenną z trenczami- miałam okazję obejrzeć na żywo i muszę przyznać, że wyglądały fajnie.

Kiedyś kupiłam też płaszcz 100% wełny w Simple, ale nie polecam. Odebrałam wówczas lekcję o tym, że są wełny i wełny : ) 

Przyznam, że mam ciągle z tym problem. Czasami elegancja i jakość nie idą w parze, różnie bywa.  Z wełną niestety trzeba uważać, powinna być trwała a nie na kilka wyjść...  Przyznam że szukam pomysłu na jakiś prezent dla siostry coś ala biała koszula [--------] może macie jakieś pomysły na gotowe zestawy. Siostra na gra w alternatywnym zespole, ubiera się trochę jak Oskar z ulicy Sezamkowej - sorry za skojarzenia. Chciałbym żeby chociaż czasami wyglądała elegancko ale mogę sobie mówić, a jak nie poruszę nieba i ziemi to nic się nie zmieni ;) Co doradzicie? Jakość już nawet nie będzie takim wyznacznikiem, tylko proste kompozycje, żeby ten wysiłek dobierania jej nie zniechęcił :P

Edited by mosze
Wycięty link reklamowy

Ja polecam sklep Moniki Kamińskiej, obok Zack Romana na ul. Niecała w Warszawie.

Przejrzałam wszystkie odpowiedzi trochę pobieżnie i mam wrażenie, że ani razu nikt nie wymienił Marie Zelie :shock:. Ceny niestety potrafią powalić, ale ubrania, kroje i jakość są świetne...

Polecam też Aeterie i Za kolano. A jeśli chodzi o eleganckie kroje, ale z casualowych materiałów, to może Zygzak.

Marie Zelie już wypłynęło, choć nie w tym wątku : )
Aeterie nawet trzy posty wyżej, ale faktycznie, nikt nie wspominał o Za kolano i Zygzaku.

Do tych powyższych można by dorzucić jeszcze Sentimental Journey (ale tu trzeba się pilnować bo nie wszystko jest z fajnych tkanin), lniane Clowear czy LinaKraun. Ogólnie jednak, mam coraz częściej wrażanie, że wszystko to leci na podobnych/tych samych wykrojach. 

Dość klasyczne Sezane - to taki mini Massimo Dutti. 

Czasami można trafić coś fajnego i z dobrego materiału w Taranko albo Aggi - ale to różnie bywa.

Wrzucałam jeszcze w innym wątku, ale może faktycznie i tu zostawię: 
Kasia Zapała w większości fajne kroje i dobrej jakości materiały.
Risk made in Warsaw mają głównie kobiece kroje i naturalne tkaniny, ale dresopodobne- nie mogę się jakoś do tego przekonać, może jednak komuś się spodoba. 
Jest też jakby tańszy odpowiednik Risk: Nosens.
 Szyjemysukienki oferuje możliwość uszycia ładnej sukienki i z dobrego materiału, ale nie w podstawowej cenie (bazowo oferują niestety głównie poliester). 

Ogólnie jednak, mam to samo podsumowanie, co ostatnio: lepiej szyć, niż szperać po sklepach. 

I tu mogę wrzucić dla pamięci, ponieważ jest pewna pani, która szyje piękne klasyczne kobiece sukienki: Palina Karnei, prowadzi profil na ig corsetry_romance, fb: https://pl-pl.facebook.com/CorsetryRomance/  
Zbieram się sama, żeby przytulić coś stworzonego jej rękoma. 

• Upvote 2

9 minut temu, LinR napisał:

I tu mogę wrzucić dla pamięci, ponieważ jest pewna pani, która szyje piękne klasyczne kobiece sukienki: Palina Karnei, prowadzi profil na ig corsetry_romance, fb: https://pl-pl.facebook.com/CorsetryRomance/  
Zbieram się sama, żeby przytulić coś stworzonego jej rękoma. 

Palina z C&R sprzedaje póki co tylko sample sukienek. W regularnej ofercie ma płaszcze i gorsety pod sukienki. O płaszczach słyszałam mieszane opinie i uważam, że cena może dobrze odzwierciedlać jakość. Aby móc zamówić, trzeba odezwać się do Paliny na instagramie i prześle plik PDF z ofertą. 

Obserwuję jej szycie od samego początku, kiedy to wskoczyła na rynek gorseciarski. Kiedyś robiła piękne gorsety z ruskich chust. Bardzo podoba mi się to, jak się rozwija.