Skocz do zawartości

Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?


Vince

Rekomendowane odpowiedzi

Witki mi opadły. "Po co zwracać uwagę na szczegóły, skoro nikt ode mnie tego nie wymaga?"

Wiesz jak wygląda bardzo elegancki strój damski? Tak, to suknia do ziemi. Nie, nie taka do kolan. Do ziemi. 

Zwykła, prosta marynarka to nie jest bardzo elegancki ciuch, ale po prostu prosty, schludny element stroju do pracy. To nie jest kwestia tego, jak ma wykończone kieszenie, jak wyglądają jej klapy, ile ma szlic, czy guziki obszyte są ręcznie, z czego jest podszewka... Czasem mam wrażenie, że damskich marynarek nie ocenia się w tych kategoriach wcale. "Marynarka to marynarka, na co drążysz." Smutne. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
W dniu 1.09.2017 o 11:35, Marcheweczka napisał:

Ja dzięki temu poradnikowi o spódnicach z żakietem: http://feef.pl/spodnice-z-zakietem-dla-kogo-i-na-jakie-okazje/ odkryłam sklep Modbis. Jeśli szukacie więc eleganckich, damskich ubrań, to koniecznie zerknijcie! Mają bardzo klasyczne fasony, ale moim zdaniem - godne uwagi.

Dobrze wyglądają, ale 100% poliester.

A co sądzicie o damskim SS?

http://eu.suistudio.com/en/home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam. Wniosek nasunął się od razu: konstruktorzy nie zauważyli, że kobiety bywają z przodu wypukłe. Zwłaszcza na klatce piersiowej zdarza się kobietom miewać dwie symetrycznie umiejscowione wypukłości, zwane popularnie biustem. Aby ubrania dobrze się układały, stosuje się: proste (a właściwie skośne) zaszewki od szwu bocznego, francuskie cięcie, albo - w przypadku sukienek luźnych z lejącego materiału - modelowanie karczku z przodu. Wymaga to nieco więcej pracy, niż krój ślicznej jedwabnej bluzeczki z SS, która nie przewiduje innego biustu, niż prawie płaski.
Do jakiego stopnia projektanci SS ignorują fakt istnienia kobiecych piersi świadczy konstrukcja kobiecych garniturów dwurzędowych - w tym kuriozum górne guziki (duże!) umieszczono dokładnie na (proszę wybaczyć dosłowność) brodawkach piersiowych. Nie widać tego na modelkach (zresztą SS podaje ich rozmiar 34 i wzrost 180- tam żaden biust nie ma szans się pojawić), bo na modelkach te miejsca marynarek zapadają się i zwisają. Ale proszę sobie wyobrazić normalną kobietę ze średnim rozmiarem stanika ubraną w coś dopasowanego z takimi guzikami... :shock: Albo nie, lepiej sobie nie wyobrażać.
Gdyby więc dało się połączyć tkaniny i wykończenie ze SuitSupply z modelami przywołanymi wcześciej przez Marcheweczkę ze strony Modbis - zbliżylibyśmy się do ideału ;-)  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gerwazja napisał:

konstruktorzy nie zauważyli, że kobiety bywają z przodu wypukłe. Z

Też to zauważyłem. Wszystko bardzo zmaskulinizowane poza tym.

 

Godzinę temu, astaroth napisał:

Chciałem sprezentować żonie garnitur, niestety ss z tego co widzę nie wysyła koleckcji damskiej do Polski. Może ktoś wie kiedy to się zmieni ??

Jeśli bardzo Ci zależy to są jakieś firmy, które pośredniczą. Napewno widziałem jakieś. Jak się skusisz, to podziel się zdjęciami później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12/09/2017 o 19:02, astaroth napisał:

Chciałem sprezentować żonie garnitur, niestety ss z tego co widzę nie wysyła koleckcji damskiej do Polski. Może ktoś wie kiedy to się zmieni ??

Jak napiszesz maila to Ci wyślą do Polski (mi proponowali). Ten ich sklep jest w stanie rozkładu (albo nadal, n-ty miesiąc, się składa) generalnie. Konto możesz założyć ale już potem się do niego nie zalogujesz i tego typu historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.9.2017 o 20:16, Vince napisał:

Dobrze wyglądają, ale 100% poliester.

A co sądzicie o damskim SS?

http://eu.suistudio.com/en/home

Żona zamówiła ten płaszcz. Zarówno wykonanie, jak i materiał nie odbiega od standardu SuSu. W tym segmencie cenowym raczej ciężko dostać coś podobnego. 

Faktycznie sklep internetowy jest niedopracowany, nie można ani założyć konta, ani nawet znaleźć nigdzie tabeli rozmiarowej. Czyli trzeba zamawiać dwa rozmiary :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2017 o 14:53, Siata napisał:

Żona zamówiła ten płaszcz. Zarówno wykonanie, jak i materiał nie odbiega od standardu SuSu. W tym segmencie cenowym raczej ciężko dostać coś podobnego. 

Faktycznie sklep internetowy jest niedopracowany, nie można ani założyć konta, ani nawet znaleźć nigdzie tabeli rozmiarowej. Czyli trzeba zamawiać dwa rozmiary :) 

Pochwalcie się, poprosimy zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 24.9.2017 o 01:10, Vince napisał:

Pochwalcie się, poprosimy zdjęcia ;)

Płaszcz niestety musiał zostać zwrócony, bo rozmiar nie pasował. W każdym razie rozmiarówka nie różni się od standardu, od niedawna jest nawet size advisor, który uwzględnia kobiece  wypukłości. 

Materiał tego modelu oceniam wysoko (w stosunku do ceny), a krój i wykończenie oceńcie sami.

IMG_3173.JPG

IMG_3175.JPG

IMG_3176.JPG

IMG_3177.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 27.11.2017 o 19:44, arekx napisał:

Zimowe eleganckie płaszcze, naturalne materiały, na ujemne temperatury - gdzie szukać?

Arek - ciężko doradzić. Ja mam jeden ukochany płaszcz 80% welna, 20% poliamid z firmy polskiej Giordani (Oni chyba z Tarnowa są) który kupowałam w Warszawie, w Factory Ursus w sklepie Evita 2 lata temu. Nie wiem czy oni jeszcze szyją płaszcze bo na ich stronie www.giordani.pl cisza od 2010 roku ale w sklepach coś widać. Ja mam coś podobnego do modelu Sonia tylko Sonia jest z nylonem a mój nie. 
Generalnie sklep Evita jako taki ma dużo płaszczy więc coś fajnego wełnianego pewnie będzie, jeśli jesteś z W-wy i możecie tam podjechać. 

https://modon.pl/product-pol-1825-Plaszcz-damski-zimowy-Sonia-dwurzedowy-ciemny-popiel-z-welna.html

Także w Zara jest kilka modeli wełnianych (lub wełna z domieszką) płszczy:
https://www.zara.com/pl/pl/długi-dwurzędowy-płaszcz-p08633898.html?v1=5242530&v2=499001
https://www.zara.com/pl/pl/męski-płaszcz-z-wełny-p08293163.html?v1=5102511&v2=499001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z designem i czy na zimę się ich płaszcze nadają, ale kilka razy w kwestii damskich wełnianych płaszczy obiła mi się o uszy wrocławska Saska Fashion. Niestety obecność marki w internecie pozostawia wiele do życzenia, więc bez wybrania się do sklepu raczej się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2014 o 17:55, mygentlelook napisał:

Jakiś czas temu przygotowałam takie zestawienie odnośnie letnich wyprzedaży - może jeszcze komuś się przyda: http://www.mygentlelook.blogspot.com/2014/07/letnia-marynarka-polowanie-w-sieciowkach.html Wymieniam tu marki tj. Zara, Simple, Bialcon, Aryton i sklep Zalando.

 

Natomiast dla osób poszukujących czegoś na jesień - polecam szybciutko udać się do Próchnika. Są dostępne ubrania kobiece - wykonane z naturalnych tkanin w 100% - przecenione w BAAAAARDZO atrakcyjnych cenach. I naprawdę dobrze skrojone. Polecam, bo rzadko zdarzają się takie okazje.

Polecasz jakieś ubrania z Próchnika? Nie znam tego sklepu, jesteś zadowolona z zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.