Skocz do zawartości

Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?


Vince

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

 

jako mężczyźni często narzekamy na oferty sklepów, ale to co widzę na zakupach z dziewczyną to jest dopiero koszmar. Ostatnio dziewczyna szukała garsonki. Jedynym miejscem w oczywistych galeriach handlowych są sieciówki typu H&M. Niestety ich oferta sprowadza się do dziwnych wzorów i tony poliestru.

 

W takim razie gdzie można dostać dobre damskie koszule, garsonki etc.? Takie odpowiedniki sklepów typu Bytom, Vistula etc. dla mężczyzn.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać garsonki?...przychodzi mi do głowy Massimo Dutti, Pretty One .

Koszul w sieciówka od dłuższego czasu nie kupuje.

Typowych odpowiedników wymienionych przez Pana sklepów to raczej Pana dziewczyna u nas nie znajdzie, nawet jeżeli dana marka posiada kolekcje damską to powiedzmy sobie szczerze ,że jest ona znacznie "biedniejsza" niż męska. (Baby są traktowane raczej po macoszemu ;))

 

Z koszul dostępnych w Pl przychodzi mi do głowy Emanuel Berg  i Osovski.

 

A prywatnie jestem chodzącą reklamą koszul  TM Lewin i od niedawana dzięki Rafałowi koszul Charles Tyrwhitt. Jeżeli ktoś szuka niekoniecznie nudnych gładkich koszul damskich  to na ich stronach na 100 % znajdzie coś dla siebie ;)

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Krawcowa... mmm... takie myśli mi od dłuższego czasu już kiełkują.

 

Jeśli chodzi jednak o ubraniach "z wieszaka" i o kroje, to moje nie tak znowu bardzo wprawne oko co jakiś czas natrafia na coś ciekawego w sieci Orsay. To w wersji niskobudżetowej, szczególnie podczas wyprzedaży. Natomiast gdy poczytać składy surowcowe tych ubrań, robi się bardzo średnio (bawełna - nic zdrożnego - ale często w towarzystwie wiskozy i elastanu (napisała udając, że wie o materiałach więcej niż w rzeczywistości wie  8-) )).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiskoza to bardzo przyjemne dla skóry włókno z celulozy i jej domieszka raczej uszlachetnia niż pogarsza tkaninę bawełnianą. Dzięki niej bawełna jest np. lżejsza (sama w sobie jest dość ciężkim materiałem). Niewielki (5-10%) dodatek elastanu (inaczej: lycry, dorlastanu czy spandexu) z kolei poprawia właściwości tkaniny - ubranie lepiej trzyma kształt. Nieduży dodatek nylonu lub innego poliamidu także nie jest niczym złym, zwłaszcza w często używanej odzieży - wzmacnia ją i sprawia, że jest mniej podatna na przecieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przygotowałam takie zestawienie odnośnie letnich wyprzedaży - może jeszcze komuś się przyda: http://www.mygentlelook.blogspot.com/2014/07/letnia-marynarka-polowanie-w-sieciowkach.html Wymieniam tu marki tj. Zara, Simple, Bialcon, Aryton i sklep Zalando.

 

Natomiast dla osób poszukujących czegoś na jesień - polecam szybciutko udać się do Próchnika. Są dostępne ubrania kobiece - wykonane z naturalnych tkanin w 100% - przecenione w BAAAAARDZO atrakcyjnych cenach. I naprawdę dobrze skrojone. Polecam, bo rzadko zdarzają się takie okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moja żona nie cierpi chodzić po sklepach tak jak ja uwielbiam ;) to zostałem oddelegowany, żeby jej znależć gdzie tutaj kupić spodnie. Zawsze była to zara, ale po tym jak po roku trzeba nowe spodnie kupować teraz szukam czegoś lepszego. W próchniku też mam nadzieję mozna takie znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próchnik chyba nie ma w ogóle damskich kolekcji. Najlepszym wyborem wydaje mi się wizyta u krawca/krawcowej. Nie wiem ile kosztują damskie spodnie Zary, ale uszycie spodni damskich jest z reguły tańsze niż męskich i wliczając w to tkaninę (np. huddersfieldcloth.com) można zmieścić się w 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast dla osób poszukujących czegoś na jesień - polecam szybciutko udać się do Próchnika. Są dostępne ubrania kobiece - wykonane z naturalnych tkanin w 100% - przecenione w BAAAAARDZO atrakcyjnych cenach. I naprawdę dobrze skrojone. Polecam, bo rzadko zdarzają się takie okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RTW w ofercie naszych galerii, stałe polecam MD. Moja żona kupuje ich wyroby od kilku lat i jest niezmiennie zadowolona, a np. do ZARY w ogóle nie chce wchodzić.

Faktycznie Próchnik wprowadził damską kolekcję wiosna-lato 2014 - widziałem osobiście. Choć ceny regularne w stosunku do oferty są całkowicie nieadekwatne. Próbują budować markę na wyższym poziomie, ale głownie podnoszeniem cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin, Widziałam tę samą kolekcję, ale mam zupełnie odmienne wnioski. Próchnik miał kolekcję dla kobiet wykonaną w 100% z naturalnych tkanin, w tym wszystkie części garderoby damskiej potrzebne do pracy. Ceny w porównaniu z innymi sklepami z ubraniami damskimi są bardzo atrakcyjne - w cenie sukienki z poliestru zakupionej np. w Arytonie czy Zarze, w Próchniku można kupić sukienkę wykonaną w 100% z wełny. Mi się podoba taka alternatywa.

 

Oczywiście odrębnym zagadnieniem jest fakt, że w tej samej cenie mogę mieć sukienkę uszytą na miarę z wełny jaką sobie zamarzę - więc ja tam sukienek nie kupuję.

 

Ale już płaszcz - prochowiec wykonany w 100% z bawełny - jak najbardziej! Mam też spodnie z wełny - klasyczne, szare w bladoróżowe prążki - z Próchnika. To info dla Pepenix.

 

 

Jeśli chodzi o RTW w ofercie naszych galerii, stałe polecam MD. Moja żona kupuje ich wyroby od kilku lat i jest niezmiennie zadowolona, a np. do ZARY w ogóle nie chce wchodzić.

Faktycznie Próchnik wprowadził damską kolekcję wiosna-lato 2014 - widziałem osobiście. Choć ceny regularne w stosunku do oferty są całkowicie nieadekwatne. Próbują budować markę na wyższym poziomie, ale głownie podnoszeniem cen.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o damskiej kolekcji, tylko o męskiej. Oczywistym plusem jest wykonanie z naturalnych tkanin, ale w męskiej klasyce nie jest to specjalnie rzadkie (choć Bytom ostatnio pokazał inną politykę). Jednak ceny garniturów ok. 2k pln przy ich wykonaniu, czynią je słabo atrakcyjne. Oczywiście to mój punkt widzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już płaszcz - prochowiec wykonany w 100% z bawełny - jak najbardziej! Mam też spodnie z wełny - klasyczne, szare w bladoróżowe prążki - z Próchnika. To info dla Pepenix.

Dziękuję :)

Co do MD, niestety przy regularnych cenach wg mnie się tam nie opłaca kupować. Przynajmniej meskiej kolekcji z ew małymi wyjątkami. Co do damskiej jest ona ewidentnie robiona dla kobiet jak na ich reklamach, tj. bez biustu i z nogami kościotrupa. Nogawki tak długie, że trzeba je podwijać kilkakrotnie, ale to dopiero gdyby się łydki zmieściły. Dla uprzedzenia ew uszczypliwości typu "masz grubą żonę" - nie, ale za to codziennie spędza 1-2 godziny na fitnessie i ma prawidłową, lekko wysportowaną budowę ciała. Kolekcja MD nie jest wg mnie dla zwyczajnych kobiet w sensie rozmiarów spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałam się bliżej najnowszej damskiej kolekcji Massimo Dutti i muszę przyznać, że tkaniny są tam całkiem przyzwoite - poliester w mniejszości, nawet podszewki często są wiskozowe, nie poliestrowe. Na swetry trzeba uważać, bo w podobnej cenie można kupić przyzwoitą wełnę albo mieszankę pół na pół z akrylem. W jednym mi jednak podpadli: nazwać sukienkę "kaszmirową" tylko dlatego, że zawiera 5% kaszmiru to już tani chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałam się bliżej najnowszej damskiej kolekcji Massimo Dutti i muszę przyznać, że tkaniny są tam całkiem przyzwoite - poliester w mniejszości, nawet podszewki często są wiskozowe, nie poliestrowe. Na swetry trzeba uważać, bo w podobnej cenie można kupić przyzwoitą wełnę albo mieszankę pół na pół z akrylem. W jednym mi jednak podpadli: nazwać sukienkę "kaszmirową" tylko dlatego, że zawiera 5% kaszmiru to już tani chwyt marketingowy.

 

Tego typu chwyty to akurat standard wśród sieciówek; ja najbardziej 'lubię' swetry 'wełniane', gdzie wełny jest mniej niż 50%... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Polecam Pretty One, od dłuższego czasu ubrania do pracy kupuję tylko tam. 

Mają wiele modeli, a przede wszystkim w wielu kolorach, co daje miłą odskocznie od wszędobylskiej czerni i bieli w biurze  ;-)

Mi niestety nie odpowiadają kroje tych ubrań, zbyt udziwnione. No i zbyt dużo poliestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To zależy co rozumie się przez eleganckie.

Problem z damskimi ubraniami od dawna jest taki, że okrutnie ciężko znaleźć coś naturalnych włókien. Nie rozumiem, jak to możliwe że dla faceta można uszyć garnitur za 1200 z wełny a damskiego kostiumu już nie:(  Dużo w damskich ciuchach jest elastanu, pewnie dlatego by lepiej się układały na kobiecej  figurze.

Wszędzie zdarzają się wpadki ale przywoitych  jakościowo ubrań można poszukać w Peek'u, Espricie, Olsenie, Tatuum, Solarze.  Ja osobiście lubię jeszcze Qiosque, cena za te ubrania adekwatna.  Dobre, proste damskie koszule ma Wolczanka i Lambert.  Ale wszędzie zdarzają się wpadki, czyli gorsze i lepsze jakościowo rzeczy.  Nie odżegnuję się też od sieciówek, mój ukochany żakiet ma kilka lat, pochodzi z H&M (ma sporo wełny w składzie).  Podobnie ze spodniami, mam takie z C@A które kupiłam ze 3 lata temu i nadal są w doskonałym stanie mimo intensywnego użytkowania.  Trzeba po prostu szukać i czytać metki. No i trochę wyczucia.   W TkMaxx, mają super dodatki - mam kilka kaszmirowych szali od nich, dwie świetne torby i płaszcz marzenie,  wełna z kaszmirem, wyhaczony w Anglii za 120 Ł:) 

Podstawa to dobra krawcowa -  wtedy można za przywoite pieniądze uszyć coś ładnego na miarę.

 

Duży dramat jest ze swetrami, z tym mam największy problem.  Czasy kiedy w dzianinach Solaru chodziło się latami raczej nie wrócą:(
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.