Skocz do zawartości

Kamizelka do dwuczęsciowego garnituru.


gamer7772

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam czarny , jednorzędowy garnitur biurowy, z gładkiej tkaniny. Kupiłem go dość niedawno , więc jego krój jest dość nowoczesny- ma dośc wąskie klapy, dwa guzuki, dwa rozcięcia z tyłu, jest taliowany. Zastanawiałem sie, czy mógłbym dodać do niego kamizelkę. Niestety , firma, która wyprodukowała garnitur (Lancerto) nie szyje już kamizelek od dłuższego czasu. Moje pytanie brzmi: czy mogę do garnituru dobrać kamizelkę kupowaną w sklepie? Jeżeli tak, to jaki krój, jaka ilość guzików i czy musi być ona kontrastowa do czerni?


Z góry dzięki za odpowiedzi
Gamer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Czarny garnitur to strój przede wszystkim wieczorowy (lub żałobny). W dzień, w biurze to nie najlepszy pomysł, ale jeśli już kupiłeś, to trzeba coś wymyślić, żeby było przyzwoicie. 

 

Jedyny typ osobno kupowanej kamizelki, jaka mógłby się nadać do czarnego garnituru, to właśnie jakaś jasna kontrastowa. Jednak taka kombinacja czyni go jeszcze bardziej formalnym i wieczorowym. Na jakieś uroczyste wyjścia świetnie nadadzą się np. takie kamizelki: KLIK KLIK. Dopuszczalne kroje są najróżniejsze. Teraz nie mogę znaleźć pewnej starej grafiki ilustrującej różne kamizelki, może ktoś inny pomoże. Jedynym sensownym źródłem kamizelek wydaje się krawiec miarowy - za ok. 400-600 zł dostaniesz jakąkolwiek sobie wymyślisz. Pewnie da się znaleźć gdzieś taniej, ale w bardzo ograniczonym zakresie.

 

Do codziennego użytku proponuję na razie ponosić garnitur takim, jakim jest. Jeśli potrzebne będą jakieś poprawki krawieckie, to je zlecić (jak pokażesz zdjęcia, to już Ci koledzy wypunktują ;) ). Dodatkowo poczytać trochę forum i szybko zachorować na nowe garnitury w innych kolorach :)

 

 

ERRATA: W tym wątku powinieneś znaleźć trochę informacji, w tym grafikę, o której wspomniałem. Bardzo możliwe też, że moderator na przykład tam przeniesie Twoje pytanie.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czarnym garniturze w biurze będziesz wyglądał źle. W czarnym garniturze z kontrastową kamizelką w biurze będziesz wyglądał fatalnie. Może Ci to ujść na sucho jeśli masz 60+ lat, brodę jak Dumbledore, 100+ kg wagi i jesteś szefem;-)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Garnitur kupowalem kilka lat temu, właśnie akurat na okazję właśnie pogrzebu, kiedy jeszcze byłem w temacie elegancji zupełnie zielony. Oczywiście dopiero kilka miesięcy temu zdałem sobie sprawę z tego, że jest na mnie kompletnie za duży- dlatego jakiś czas temu zanioslem go krawca i solidnie zmniejszyłem. Dopiero ostatnio mnie naszło na kupno kamizelki.
Zdaję sobie sprawę, że czarny kolor tkaniny+ biurowy krój to dość.... niepraktyczne połączenie. Nie nadaje się to specjalnie do pracy ze względu na kolor, a wiadomo, że na uroczystości wieczorowe byłby lepszy kroj wizytowy. W momencie gdy będe kupowal następny biurowy garnitur, zdecyduję się na kolor szary (ew. granatowy). Na szczęscie nie jest mi szczególnie z tym spieszno, poniewaz dresscode nie wymaga ode mnie chodzenia w garniturach- i tak zresztą chętniej noszę zestawy koordynowane (przy obecych temperaturach często pozostaje w samej koszuli) Mimo to, uważam, że jest to calkiem dobrze skrojony garnitur i z pewnością jeszcze parę razy z niego skorzystam.
Spróbuję zapytać się o kamizelkę bezpośrednio samej firmy. Jeżeli nie będą nic miec, prawdopodbnie kupię po prostu kamizelkę kontrastową, najprowdopodnie szarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Założyłem,  że 2,5 roku to nieszczególnie dawno temu. Ogólnie chodziło mi o to, że od kilku lat panuje moda na garnitury z wąskimi klapami, dwoma rozcięciami z tyłu, na dwa guziki- dlatego napisałem "niedawno" żeby łatwiej bylo skojarzyć, że chodzi o współczesny model marynarki. Zdjęcia niestety wrzucić nie mogę, bo komórka mi się popsuła, a obecnie nie mam przy sobie żadnego sprawnego aparatu. Myślę jednak, że z dopasowaniem garnituru nie ma większego problemu- zabrałem go do krawca i odpowiednio poprawiłem; w sumie jestem zadowolony z efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.