Skocz do zawartości
Gość gccg

Temat ostry jak Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

Tanatos70    5995

Ja mam taki zestaw Muehle- włosie silvertyp i coś między dwiema a trzema stówami właśnie kosztował ten "pyndzel". Bardzo sobie chwalę. Rączkę do maszynki (samoróbkę)  dokupiłem od jednego z forumowych kolegów i jest nie do pobicia przez fabryczną, która wisi sobie bezrobotna za pędzlem. Firmowy stojaczek również polecam. Bardzo praktyczne rozwiązanie choć tej "niefirmowej" rączki nie trzyma tak pewnie jak dedykowanej (i to jej jedyny minus).

muehle.jpg.f313d00900bb61f8e89317513f39a5b6.jpg

• Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
artisan    92
Dnia 19.04.2017 o 20:56, a4ry napisał:

Do tego Maggarda Semogue 1305 i za niecałe 200 masz full wypas. Pędzel szybki, bezobsługowy i pędzel do rytuału emoji4.png.

Dzięki Koledzy,  rozważę wszystkie propozycje. A tak z ciekawości  to gdzie jeśli można wiedzieć, kupujecie Maggarda, bo raczej nie w polskich sklepach ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
a4ry    24

Maggarda kupuje się na https://www.maggardrazors.com/.
Nie polskim, dlatego warto zorganizować zakup grupowy, żeby koszty wysyłki były rozsądne. Polecam obserwować brzytwa.org, co jakiś czas organizowany jest taki zakup, czasami ktoś wystawia na tamtejszym bazarku.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dapi    329

Mi pokazuje shipping 3,41 usd do PL przy checkoucie więc wydaje się że grupy nie potrzeba do jednego pędzla.

@Hush Mam silvertipa i po poznaniu Maggarda już nie używam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Vit    202
Dnia 20.04.2017 o 18:22, Tanatos70 napisał:

Ja mam taki zestaw Muehle- włosie silvertyp i coś między dwiema a trzema stówami właśnie kosztował ten "pyndzel". Bardzo sobie chwalę. Rączkę do maszynki (samoróbkę)  dokupiłem od jednego z forumowych kolegów i jest nie do pobicia przez fabryczną, która wisi sobie bezrobotna za pędzlem. Firmowy stojaczek również polecam. Bardzo praktyczne rozwiązanie choć tej "niefirmowej" rączki nie trzyma tak pewnie jak dedykowanej (i to jej jedyny minus).

Na zdjęciu zauważyłem Korresa po goleniu (o ile się nie mylę). Krem tej firmy niestety mi nie podszedł - jakaś alergia czy coś, ale zastanawiałem się nad tym balsamem po goleniu. Polecasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
a4ry    24
Mi pokazuje shipping 3,41 usd do PL przy checkoucie więc wydaje się że grupy nie potrzeba do jednego pędzla.

[mention=6388]Hush[/mention] Mam silvertipa i po poznaniu Maggarda już nie używam

Proszę bardzo, faktycznie przespałem, a tak niedawno koszt wysyłki był 2x wartość pędzla.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tanatos70    5995
2 godziny temu, Vit napisał:

Na zdjęciu zauważyłem Korresa po goleniu (o ile się nie mylę). Krem tej firmy niestety mi nie podszedł - jakaś alergia czy coś, ale zastanawiałem się nad tym balsamem po goleniu. Polecasz?

Miałem zestaw- krem i balsam. Balsam jest O.K. (taki hmmmm "rzadki" raczej), krem gęsty jak pasta (z takim śmiesznym dzyndzlem/dozownikien) też obleci, ale mnie trudno podrażnić- gruboskórny jestem ;-)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
artisan    92

Zdecydowałem się na Műhle Silvertip Fibre , jak już go przetestuję podzielę się wrażeniami, dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Vit    202

Jestem po kilkukrotnym użyciu Truefitt & Hill ULTIMATE COMFORT ASB. Polecam, mimo iż zapach jakiś apteczny - na szczęście szybko znika i nie tłumi zapachu perfum.

Na spory plus zasługuje skuteczność w łagodzeniu skóry (to pewnie dzięki aloesowi - ten u mnie świetnie się sprawdza), wydajność, szybka wchłanialność i brak świecenia skóry (nawet lekko matuje). Konsystencja bardziej kremu niż balsamu, ale jak dla mnie to spory plus. Nie pozostawia żadnego filmu ochronnego, więc skóra łatwo przyjmuje krem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
artisan    92

A ja już jestem po pierwszym użyciu  Műhle Silvertip Fibre  (plus parę fajnych nabytków np. mydło Taylor of old bond street sandalwood plus inne nowości.)  Wrażenia fajne, trochę nawet śmieszne, (wrażenie, że pędzel sprężynuje :) )  przejście z dzika na  syntetyk jest jednak sporą rewolucją. Pianę wyrabia błyskawicznie i  w dużych ilościach. Oszczędność na mydle wyraźna. Będę musiał zmienić nawyki bo dzisiaj wyrobiłem pianę na kilka goleń zamiast na jedno. Na pierwszy raz jestem b. zadowolony.  Aha no pierwszy raz użyłem mitycznego Feathera. Byłem ostrożny i obyło się bez ran ciętych, no i bez  żadnych podrażnień,  jak dla mnie rewelacyjna żyletka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lubo69    3783

595a0318b6e4d_IMG_01692.thumb.JPG.a228906d042d6740c3463af4d0cd35ca.JPG

Dobre pół roku kombinowałem, czy kupić Feather AS-D2. W końcu osiem stów za trzy kawałki stali nierdzewnej to trochę jak stówa za lnianą chusteczkę, która służy jedynie do wystawania z kieszeni dość sporo. Zachęcony dobrą ceną w pewnym sklepie internetowym (nie na F) w końcu kupiłem.

Dziś miało być pierwsze rytualne, powolne golenie, jednak jak zwykle życie zweryfikowało i musiałem ogolić się w pośpiechu. Teraz proszę wybaczyć trochę kontekstu.

Golę się dłużej niż wielu Forumowiczów nosi buty (niekoniecznie GYW). Gdybym szukał pracy, pewnie sprawdziłbym się jako tester produktów do golenia. Próbowałem wszystkiego oprócz brzytwy i depilacji: maszynki elektryczne w cenie 15 - 1500 zł, jednorazówki z 1 - 4 ostrzami, chyba wszystkie żyletki obecnie dostępne w internetach, cała gama produktów przed, w trakcie i po goleniu.

Mam cienką skórę, bladą cerę, miękki zarost ze skłonnością do wrastania, niezbyt gęsty, ale czarny i widoczny. To powoduje, że odpada pełna broda, trzydniowy zarost i codzienne golenie. Błędne koło.

W ciągu tych 30 lat pamiętam 3 prawie idealne golenia: nowym Braunem za 1500 zł, żyletką Timor Solingen, trzecie dawno temu jakąś Gillette; dziś było czwarte. Pozostałych tysiące było fatalnych, przeciętnych, dobrych lub (niewiele) bardzo dobrych.

Myślę, że gdyby się nie spieszyć i popracować, można byłoby znaleźć Graala, czyli absolutnie idealne golenie. W każdym razie między dziś (Feather z żyletką Feather) a przedwczoraj (R89 z żyletką Rockwell) przy tych samych kosmetykach różnica była jak między Vassami a Kazarami.

Posiadaczom gęstych, twardych bród nie polecam - znudzicie się zanim się ogolicie. Osobników z problemami takimi jak moje zdecydowanie zachęcam do sięgnięcia do portfela po osiem stów; powinniście być przyjemnie zaskoczeni.

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
artisan    92
Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎03 o 10:55, lubo69 napisał:

595a0318b6e4d_IMG_01692.thumb.JPG.a228906d042d6740c3463af4d0cd35ca.JPG

różnica była jak między Vassami a Kazarami.

.

aż taka różnica ? !!!

chyba będę musiał rozważyć zmianę maszynki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
a4ry    24

Warto spróbować Fathera Popular, z żyletkami tej samej marki. Maszynka bardzo łagodna w połączeniu z szatanem jakim są te żyletki, staje się bardzo skuteczna dla miękkiego zarostu, jednocześnie nie dokonując spustoszenia . Inwestycja znacznie mniejsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lubo69    3783

Mnie akurat tak się udało. Jagger+Rockwell=krwisty befsztyk; Feather+Feather=Brad Pitt. Nie dam jednak gwarancji, że każdemu przypasuje.
Feather Popular ma zdaje się podobną geometrię, tak że można testować, ale inwestycja to nie jest (maszynka plastikowa).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
a4ry    24

Ale bardzo dobrze wykonana, naprawdę nie ma obciachu, do tego system motylkowy też fajna sprawa.
Taki urok golenia tradycyjnego, że poszukuję się swojego grala, a jak się znajdzie to dalej się szuka żeby się upewnić :). Ja zawsze wracam do R89.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta