Skocz do zawartości

Temat ostry jak Brzytwa


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odzew! Przetestowałem kilka mydeł i specyfików przed i po goleniu. zależy mi szczególnie na czymś na podrażnienia. Proraso używałem z linii zielonej i białej, Baxter ma coś z silikonami a mi zależy na naturalnych składnikach (mimo to czytałem pochlebne opinie o nim), Lea - nie znam. Nivea niestety nie jest dla mnie zaś Brutal to chyba tylko woda po goleniu.

Szukam czegoś nowego, delikatnego w zapachu by nie dominował nad perfumami, najlepiej z naturalnych składników (np mydło EJ i Muhle to niemal to samo ale EJ np ma 100% naturalnych składników i skóra to lepiej przyjmuje).

 

Próbowałeś po prostu lodowatą wodę a na to ałun potasowy w kostce? Brutal faktycznie, woda po goleniu, woda kolońska i, trudny do dostania, krem do golenia. Spróbuj tego balsamu z biedronki, kosztuje 5zł, a zapach na pewno nie jest przebijający się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś po prostu lodowatą wodę a na to ałun potasowy w kostce? Brutal faktycznie, woda po goleniu, woda kolońska i, trudny do dostania, krem do golenia. Spróbuj tego balsamu z biedronki, kosztuje 5zł, a zapach na pewno nie jest przebijający się. ;)

ok - jak szaleć to szaleć z tą Biedrą ;) Dzięki :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
2 godziny temu, Szego napisał:

Szukam jakiegoś mydła do golenia, do tej pory używałem białego Proraso i chciałbym spróbować czegoś nowego, z jakimś ciekawym zapachem, ale niekoniecznie. Tak do 20 paru złotych 

Ja używam:

http://facetaria.pl/cella-cella-crema-sapone-mydlo-do-golenia-blok-fryzjerski-1000-ml-p-1517.html

Blok starczy śmiało na 2-3 lata ;) Zapach marcepanowy nieziemski :) Bardzo dobrze się pieni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że używam brzytwy potrzebuję dobrego mydła.Z dostępnych w polskich sklepach najlepsze wrażenie zrobiło na mnie  I Coloniali

https://www.douglas.pl/douglas/productbrand_810967.html?trac=pl.01sh.goo.shopping.douglas_pl_pla.pla_all.000000&wt_cc4=marin_bid&wt_cc1=&mkwid=swOpja6sP_dc&pcrid=94895326696

Mydło daje świetny poślizg, łagodzi twarz podczas golenia jak i chroni skórę przy różnego rodzaju zacięciach i podrażnieniach.

Kostkę można zakupić w fajnym tyglu, który później można wykorzystywać do innych mydeł lub dokupić sam wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie czy możecie polecić sklep internetowy który oferuje  jakiś sensowny zestaw różnych żyletek do spróbowania i wybrania najbardziej odpowiedniej ? Np znalazłem taki zestaw

http://www.wildwestshaving.com/pl/Zyletki/Mini-zestaw-testowy/Derby-Shark-Astra-Bolzano-Dorco-Supermax-Wilkinson-po-2-sztuki

Być może część w/w producentów nie jest warta zainteresowania  a  ktoś mający więcej doświadczenia poleci jakiś zestaw bardziej godny uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio Muhle R41 i nie potwierdzam powszechnej opinii, że jest się czego tak bać w przypadku tej maszynki. Golę się nią od dwóch miesięcy (głównie żyletkami KAI) i jest elegancko - dwa przejścia i po zaroście. Przy R89 potrzebuję zwykle 3 i bywa, że i to nie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Muhle R89 i bez problemów dwukrotne pociągnięcie wystarczy. Używam jej od 8 miesięcy wraz z żyletkami Bolzano.

Ze względu na gęsty i twardy zarost wymieniłem główkę maszynki na bardziej agresywną. Po zmianie główki dużo lepiej tnie zarost..Różnicę czuję przeze wszystkich na szyi. Wcześniej zdarzało się, że musiałem tam poprawiać.  @Monkiusz jakiej główki używasz w R89? Jeśli z grzebieniem zamkniętym to może warto wymienić na otwarty? Wówczas dwa przejścia w zupełności wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lupin napisał:

Ja używam Muhle R89 i bez problemów dwukrotne pociągnięcie wystarczy. Używam jej od 8 miesięcy wraz z żyletkami Bolzano.

Ze względu na gęsty i twardy zarost wymieniłem główkę maszynki na bardziej agresywną. Po zmianie główki dużo lepiej tnie zarost..Różnicę czuję przeze wszystkich na szyi. Wcześniej zdarzało się, że musiałem tam poprawiać.  @Monkiusz jakiej główki używasz w R89? Jeśli z grzebieniem zamkniętym to może warto wymienić na otwarty? Wówczas dwa przejścia w zupełności wystarczą.

Technicznie rzecz ujmując to właśnie zrobiłem, wkładając do rączki od R89 Grande głowice z R41. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że tu mnie trochę zaskoczyliście. Używam  R 89 (jestem w sumie początkujący więc stąd ten wybór) ale chętnie bym spróbował właśnie bardziej agresywnej głowicy. Gdzie można nabyć samą głowicę np. R 41 ?.

Co do samej R 89 jest niesamowicie bezpieczna, z żyletką Derby nie udało mi się  zaciąć ani razu. Zacząłem od Derby gdyż przeczytałem, że dla początkującego adepta sztuki golarskiej  jest najbardziej wybaczająca błędy. W zapasie mam dzięki uprzejmości kolegi lubo69 jeszcze  kilka innych firm do wypróbowania i za jakiś czas podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Monkiusz napisał:

Nie wiem czy podawanie tu pełnej nazwy sklepu jest ok. Wpisz w googlach "głowica R41 Muhle" i powinno wyskoczyć. Nazwa sklepu na F.

O jakie to proste,  dzięki :)  Na razie jeszcze popróbuję R 89 a potem zapewne z ciekawości  dokupię głowicę R 41

a nazwa sklepu na F padała tu już wielokrotnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2016 o 22:29, artisan napisał:

Muszę przyznać, że tu mnie trochę zaskoczyliście. Używam  R 89 (jestem w sumie początkujący więc stąd ten wybór) ale chętnie bym spróbował właśnie bardziej agresywnej głowicy. Gdzie można nabyć samą głowicę np. R 41 ?.

Co do samej R 89 jest niesamowicie bezpieczna, z żyletką Derby nie udało mi się  zaciąć ani razu. Zacząłem od Derby gdyż przeczytałem, że dla początkującego adepta sztuki golarskiej  jest najbardziej wybaczająca błędy. W zapasie mam dzięki uprzejmości kolegi lubo69 jeszcze  kilka innych firm do wypróbowania i za jakiś czas podzielę się spostrzeżeniami.

Polecam wypróbować żyletki Voskhod (dostępne również w F*). W moim przypadku świetnie spisują się w R89, bardzo podobne do kilkukrotnie droższych KAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowany ciekawością postanowiłem skorzystać z ogłoszenia zamieszczonego przez @Pepo

Tak wypada w porównaniu z używaną do tej pory przeze mnie Muhle R89

P1020715.JPGP1020719.JPGP1020720.JPGP1020721.JPG

Rączka Muhle jest wyraźnie lżejsza, ale za to bardziej śliska. Kilka razy zdarzyło mi się, że wyślizgnęła mi się z ręki. W przypadku zamówionej rączki coś takiego jest raczej mało prawdopodobne z uwagi na głębokie i "ostre" karbowanie. Nie wiem jeszcze czy większy ciężar będzie jej zaletą czy wadą czas pokaże. Po pierwszym goleniu jestem zachwycony.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.