Skocz do zawartości

Temat ostry jak Brzytwa


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

HJM = Muhle? To to samo? Mam sandałowe HJM mydełko i jestem z niego bardzo zadowolony - dobra piana, przyjemny zapach. Zielone Proraso jest fajne i od czasu do czasu go użyję gdy mam ochotę poczuć chłód na skórze (zwłaszcza przy drugim przejściu), ale póki co moje serce należy do HJM. Jak kładę Proraso to tak jakbym nakładał szpachlę na twarz, bardziej konsystencja kremu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jak panowie wrażenia po użytkowaniu tego mydełka propoli? Mi się z dnia na dzień coraz bardziej podoba jego zapach :) Właściwości odpowiednie dla mydeł do golenia również bardzo dobre, piana dobrze i gęsto się wyrabia, zapewnia odpowiedni poślizg, no ogólnie nie doszukuję się w nim wad :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero raz użyłem, ale na pewno szybsza i lepsza piana oraz poślizg porównując do proraso. Propoli świetnie pachnie. Kupiłem też sandałowe ale mam wrażenie, że cjest bez zapachu.

 

Również mam sandałowe, ale nie podoba mi się zapach. Miałem sandałowe mydło Edwin Jagger i miało o wiele przyjemniejszy zapach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat używam balsamu Nivea sensitive (+ przed nim woda po goleniu, ale tu jeszcze nie mam stałego produktu). Przetestowałem wiele różnych specyfików, ale jakoś zawsze kończyło się na powrocie do niego. Tani, łagodny i w moim przypadku po prostu działa jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak golę się maszynką to wystarcza mi sam AS, obecnie używam STR8 Adventure, Brutal i Old Spice Whitewater. Jeżeli golę się brzytwą to z powodu braku wprawy przydaję się jeszcze balsam. Używam wyłącznie biedronkowego Skino, nie mam do niego zastrzeżeń :P

 

No i oczywiście po każdym goleniu najzimniejsza woda jaka może tylko z kranu wypłynąć ląduję na twarzy i zostaję tam dopóki nie sprzątnę po sobie całego sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, również spłukuję zimną. Wczoraj wypróbowałem rosyjskich żyletek Rapira (różowe) i Voshkod, jestem zachwycony. W porównaniu do Derby czy Astra równo golą, 3 komfortowe golenia Rapirą i dopiero jedno żyletką Voshkod, różnica na korzyść tej drugiej bo jedzie jak po maśle, jednak Rapira też świetna, szczególnie, że 10 szt. w opakowaniu za około 3.5 zł. Mam jeszcze Rapiry niebieskie do przetestowania. 

 

Panowie czego używacie po goleniu?

 

Proraso białe. Kapitalny, delikatny i świeży zapach zielonej herbaty, rumianku, super łagodzi podrażnienia. Szukałem nawet tego zapachu w wersji do psikania EDT, ale nie znalazłem.

Jak mam ochotę na solidną dawkę chłodu i górę mentolu to LEA aftershave. Jednak w porównianiu do białego Proraso ten balsam ma więcej alkoholu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew! Przetestowałem kilka mydeł i specyfików przed i po goleniu. zależy mi szczególnie na czymś na podrażnienia. Proraso używałem z linii zielonej i białej, Baxter ma coś z silikonami a mi zależy na naturalnych składnikach (mimo to czytałem pochlebne opinie o nim), Lea - nie znam. Nivea niestety nie jest dla mnie zaś Brutal to chyba tylko woda po goleniu.

Szukam czegoś nowego, delikatnego w zapachu by nie dominował nad perfumami, najlepiej z naturalnych składników (np mydło EJ i Muhle to niemal to samo ale EJ np ma 100% naturalnych składników i skóra to lepiej przyjmuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.