Jump to content
Arkadyjczyk

Zapachy

Recommended Posts

2 godziny temu, n0claf napisał:

Właśnie ten Montale to taki Terre z lepszymi parametrami. Bo Terre jest coraz "słabszy" niestety.

W 100% się zgadzam. Montale jest poza wszystkim również w mojej ocenie bardziej ciekawe. Jednakże nuty są bardzo podobne w przypadku obu zapachów.

• Upvote 1

Ciekawe piszecie o tym Montale, może warto nim Hermesa zastąpić. Jesli ktoś lubi zapachy "skórzane" to fajny jest Montale Aoud Cuir d'Arabie.
Świetny jest Creed Green Irish Tweed, a i nazwa do forum pasuje ;)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

27 minut temu, m_wujek napisał:

Świetny jest Creed Green Irish Tweed, a i nazwa do forum pasuje ;)

Ciekawe, że go wspominasz. Dla mnie to chyba najsłabszy zapach z głównej linii Creeda. Nie lubię Cool Water i nie pasuje mi GIT przez podobieństwo. W ogóle to Creed ma zapachy fantastyczne jak Royal Oud czy Aventus, a także ewidentne kopie niedrogich zapachów jak Mugler Cologne (Original [sic] Vetiver) czy Mont Blanc Individuel (Original [sic] Santal). Dla rozwiania wątpliwości Mugler i MontBlanc pojawiły się wcześniej niż odpowiadające im Creedy. Mnie to odrzuciło od marki na kilka lat, ale teraz powoli zbieram te "niepodrobione" zapachy.

Cool Water chyba nigdy nie wąchałem, za to GIT bardzo mi sie spodobał, bardziej niż Aventus. Tyle że to dawno było, trzeba będzie zrobić porównanie.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

1 godzinę temu, m_wujek napisał:

Cool Water chyba nigdy nie wąchałem, za to GIT bardzo mi sie spodobał

Davidoff Cool Water spodoba Ci się na 95% jeśli podoba Ci się GIT, a kosztuje pewnie 10% ceny GITa :)

• Upvote 1

Jutro w Muzeum Azji i Pacyfiku będzie okazja poznania wielu zapachów orientalnych, które będzie prezentować firma www.zapach-orientu.pl:

muzeum

z cool waterem to akurat sprawa dyskusyjna. CW to jeden z moich ulubionych zapachów, natomiast moja druga połowa mówi wprost, że śmierdzi :D 

15 minut temu, bedwae napisał:

z cool waterem to akurat sprawa dyskusyjna. CW to jeden z moich ulubionych zapachów, natomiast moja druga połowa mówi wprost, że śmierdzi :D

Wymień.

W dniu 17.01.2019 o 07:13, Żorż Ponimirski napisał:

Czytałem, że ten pierwszy to bardzo bliskie odwzorowanie tego drugiego, też tak uważasz ?

Tak w ogóle Terre do elegantszych ubrań super wybór, tylko nowe wersje to już nie ta moc co kiedyś. Próbowałeś wersję Pure Parfum ?

Dla mnie Montale jest bardziej wyrazisty od Hermesa to kwintesencja Vetivery (uzywam rowniez Vetiver od Guerlain- wiem, wiem stare wydanie bylo fajniejsze).

Tak uzywam EDP i projekcja po ok 4 godzinach blisko skorychoc nadal  intensywna, a trwalosc  juz nie taka jak w starym Terre, ale daje rade na mnie 6-7 godzin. Natomiast na koszuli utrzymuje sie sporo dluzej.

Teraz, rav3nlord napisał:

Acqua di parma blue mediteraneo - świetny zapach, jestem zachwycony.

Blu Mediterraneo to zazwa serii. O jakim zapachu piszesz ? Wg mnie te cytrusowe są zbytnio przechylone w damską stronę. 

6 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Blu Mediterraneo to zazwa serii. O jakim zapachu piszesz ? Wg mnie te cytrusowe są zbytnio przechylone w damską stronę. 

Chinotto di liguria - zasadniczo są unisex

• Upvote 1

Bardzo damskie w moim odczuciu są Mandarolo di Sicilia i przede wszystkim Fico di Amalfi. Tego ostatniego kupiłem duży flakon i do dziś nie mogę namówić Żony by go nosiła (za to chętnie spryskuje się TF Noir lub TF Tobacco Vanille). Ginepro di Sardegna jest moim zdaniem typowym unisexem, w dodatku całorocznym - ciepło jałowca i ziela angielskiego oraz świeżość cytrusów są ładnie zbalansowane, by nosić go cały rok. Wspomniany wyżej Chinotto di Liguria oraz Bergamotto di Calabria zostawiam na lato, są chyba najbardziej kolońskie z całej serii i najbardziej rześkie. Arancia di Capri wydaje mi się jakiś taki mdły, jakby przesłodzony, ale jeszcze parę próbek przewącham żeby w pełni wyrobić sobie zdanie; podobnie z bodajże dwoma pozostałymi zapachami serii, więc się o nich nie wypowiem.

• Upvote 1

^^ To jeden z tych zapachów, których jako gnojek nie rozumiałem, a teraz nie mam praktycznie szansy go powąchać.

Ja z wersji starożytnych mam Dior Homme Sport z 2008, Fahrenheit z 2003 i 2006 i Dior Homme ze srebrną rurką :)

• Like 1

Panowie czy miał ktoś styczność z zapachem Maison Margiela Replica Jazz Club ?

Aha! Fajny, jak kilka innych z serii Replica i tak samo jak inne szybko ulatniający się, ale że mnie wiele zapachów szybko schodzi. Ciepły, słodki, nie jest dusząco mocny. Skóra, alkohol, tytoń, ale nie taki jak Tobacco Vanille. Na gorące lato nie polecam, chyba że późno wieczorem. Kojarzy mi się z chłodniejszą, ale suchą jesienią i wyjściem do whisky baru z starymi, skórzanymi fotelami i jazz jam sessions. Niestety krótkimi, bo nie mogę liczyć na godziny projekcji tego zapachu.

Obecnie testuję Nishane - Ani. Jest moc!

• Upvote 1

28 minut temu, Xune napisał:

Obecnie testuję Nishane - Ani. Jest moc!

Nie znam. Czy jest porównanie do czegoś bardziej znanego? Czy pisząc "jest moc" piszesz o parametrach ?

U mnie dwa absolutne numery 1 i 2 na chłodniejsze dni, wyjścia do knajp itp., ale nie do pracy ze względu na moc są Acqua di Parma Oud i Leather. Jestem absolutnie uzależniony.

Zaczyna się od imbiru z nutą pieprzu może, ale szybko spod tego wychodzi przepotężna wanilia. Kop w twarz. Nie wiem czy to kwestia stężenia extrait, czy to kwestia składników, czy zapewne obu. Za tą wanilią ma się kryć jeszcze róża i owoce, ale na razie wanilia mnie powaliła. Zapach słodki, ale nie jest "chemicznym" ulepem. Gdyby były skromniejsze projekcją, powiedziałbym że są eleganckie, a tak mamy krzykliwą, słodką, naturalną wanilię.

Te perfumy kojarzą mi się z Amouage Lyric Man. Lyric to potężna róża podlana orientalnymi dodatkami, Ani to potężna wanilia. 

Z moich topów do podobnego zastosowania będzie Tom Ford Tobacco Vanille oraz Serge Lutens Fille en Aiguilles. Fille to esencja zielonych igieł sosny, zielone opary sosny z żywicą i jakimś kadzidłem w tle (?), wyczuwam je na sobie dobre 6-8 godzin od aplikacji.

Nishane ogólnie ma zapachy trwałe i projektujące. Osobiście poluję na Boszporusz. Ale chwilowo 514 PLN za 50 ml to dla mnie za dużo. Można było to złapać kiedyś za 350 PLN, ale przespałem.