Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.09.2017 o 22:44, Krzysiek_W napisał:

Na zakupach w weekend, żona stwierdziła "wejdę tylko na 5 minut" do Douglasa ;) , więc z synkiem mieliśmy sporo czasu na "przewąchanie" chyba wszystkich męskich perfum :) Przeglądając w/w zapachy czekoladopodobne (które jednak mnie nie przekonały), młody powiedział do mnie "tata, ten jest fajny, kupisz mi?".

Można pisać, że są inne znacznie wybitniejsze, ale ten jest na prawdę rewelacyjny, lekki i z klasą. Ot taki, zwykły Chrome Azzaro (niczym Aspen, który zawsze musi stać u mnie na półce w rezerwie), o którego istnieniu zapomniałem, co oczywiście nadrobiłem :)

01839_sku-1.jpg

też mam i polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2017 o 19:12, damiance napisał:

Już wcześniej reklamowany przez @maciato Rasasi LaYuqawam. Pochodzący z Dubaju jesienno-zimowy zapach w klimatach różano-malinowo-skórzano-popielastych ma bardzo dobre parametry. W swojej cenie to jeden z ciekawszych zapachów, polecam.

 

Mam ten zapach. Idealny na jesień i zimę. Z minusów to niestety mojej żonie i pięcioletniej córce ten zapach zupełnie nie podszedł i dosłownie muszę się nasłuchać jak jego użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
2 godziny temu, DanielMagic napisał:

Cała linia Toma Forda wymiata, ale niestety ceny są trochę zaporowe :(

Wszystkie 77 zapachów Ci się podoba ?

Dla mnie niektóre hity typu Oud Wood lub Tuscan Leather są nienoszalne, ale lubię Grey Vetiver - jeden z najlepszych garniturowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DanielMagic napisał:

Cała linia Toma Forda wymiata, ale niestety ceny są trochę zaporowe :(

Tak jak kolega wspomniał wyżej nowe zapachy od Eisenberga są świetne! Sam używam zapach eisenberg cuir d'orient polecam!

Cieżko na necie znaleźć sklep oferujący zakup dekantu. Jak te perfumy pachną? Masz porównanie z Tuscan Leather/Rasasi La Yuqawam? Podobne klimaty tylko bez maliny? Skóra jest brudna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DanielMagic napisał:

Cała linia Toma Forda wymiata...

Mam TF Noir, zapach piękny ale projekcja jest tak krótkotrwała, że odechciało mi się więcej wypustów tego producenta.

Stara miłość Kouros pod tym względem rządzi, niestety zaczął wojnę z nowym przeciwnikiem Amouage Interlude.

Tak wiem, jestem olfaktorycznym masochistą, tym niemniej w pracy mnie szanują.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie TF Noir dobrze leży cały dzień. Co prawda projekcja nie jest potężna, jednak w przypadku tej kompozycji wręcz by nie pasowała. Moim zdaniem delikatność kwiatów, ziół, bergamotki i werbeny, cała ta 'mydełkowatość', jest adekwatna do projekcji. 

Ostatnio kupiłem sobie Ermenegildo Zegna Mediterranean Neroli. Podobny do Neroli Portofino Forda, ale z dodatkiem ocieplającego mchu i drewna. Przy okazji  jest tańszy.

blondaas, rozejrzyj się na perfuforum, może coś upolujesz. Podobieństwo zapachów możesz sprawdzić na fragrantice, przynajmniej będziesz wiedział od czego zacząć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj odkryłem w posiadanych próbkach dość ciekawy zapach:

image.png.bb37738250b9288df77b672152341477.png

CZECH & SPEAKE Citrus Paradisi
Otwarcie mocno mnie zniechęciło. Stęchłe, duszne, nieco mydlane, żona rzuciła że "śmierdzi starym dziadem". Ale kiedy to się ulotniło, pojawiła się całkiem przyzwoita nuta liści kolendry, mokrej ziemi, mchu i szeroko pojętych przypraw. Wszystko to na bazie z paczuli i czegoś słonawego, co spotkałem w Sel Marin Heeleya. Zapach jest dyskretny, nienachalny, utrzymuje się blisko noszącego. Można powiedzieć że dość poważny i bardzo elegancki. Zapewne potowarzyszy mi przez najbliższe dni.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, lubo69 napisał:

I coś nam o tym zapachu powiesz?:-)

Jestem wielkim przeciwnikiem zapachów wypuszczanych pod logo domu mody.preferuje niszowe marki. Mam moje ulubione nuty zapachowe ktore staram sie odnaleźć w kupowanym produkcie Lubie twarde wyraziste kompozycje a ważną rzeczą jest dla mnie ich trwałość. W tej wodzie perfumowanej odnalazłem to wszystko  a czy zostanę jej fanem na dłużej -zobaczymy.

NIE JEST TO TEKST SPONSOROWANY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.