Skocz do zawartości

Marka butów: Church's


baker

Rekomendowane odpowiedzi

Baker mógłbyś wrzucić w temacie o Churchs zdjęcie Twoich butów z polished binder, chciałbym porównać skórę do mojej w monkach Westbury?

 

Nie znalazłem tematu o marce Church's, więc pozwoliłem sobie taki topik założyć.

 

Zgodnie z prośbą p. Filipa załączam zdjęcia butów Church's wykonanych ze skóry bookbinder nazywanej obecnie przez producenta skórą polished binder. Kupiłem te buty jakiś czas temu na Allegro, a same buty mają zdaje się co najmniej 15 lat, gdyż wewnątrz buta widnieją nazwy tylko trzech miast: Londyn, Paryż i Nowy York. Jeśli się nie mylę, to od momentu przejęcia Church's przez Prada Group (co miało miejsce w 1999 r.), do tych miast doszło jeszcze czwarte - Mediolan, a skoro w moich butach go nie ma, to musiały być one wyprodukowane przed sprzedażą firmy.

 

Buty kupiłem niejako z ciekawości i używałem stosunkowo rzadko, ale wbrew pozorom skóra tego rodzaju ma też pozytywne strony. Jak widać po zdjęciach - jest praktycznie niezniszczalna i wyjątkowo dobrze się sprawdza w niekorzystnych warunkach atmosferycznych - deszcz, śnieg. Łamie się jednak dość brzydko i nie pozwala stopie oddychać tak, jak skóra nie pokryta żadnymi środkami chemicznymi.

 

Na podstawie postów na forach czy blogów obuwniczych można odnieść wrażenie, że jakość butów Church's spadła po przejęciu przez Pradę, lub też cena tego obuwia wzrosła niewspółmiernie do jakości i obecnie zakup butów tej marki w cenach regularnych nie jest najlepszą opcją.

post-2023-0-79115300-1399057222_thumb.jp

post-2023-0-59614500-1399057246_thumb.jp

post-2023-0-80333100-1399057261_thumb.jp

post-2023-0-52766200-1399057285_thumb.jp

post-2023-0-86540800-1399057316_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam bardzo dobrą opinie na temat butów Church's. Niestety nie mogę nic powiedzięć na temat jakości przed przejęciem przez Prada, jednak uważam, że w chwili obecnej cena jest zbyt wygórowana. Podbne opinie można wyczytać na forach anglojęzycznych, gdzie jakość Church's jest oceniana pozytywnie. Przykladowe modele Consul i Diplomat, które są na mojej liscie, kosztuja 385 Funtów. Buty sa przyzwoicie wykonane, jednak cena wysoka.

 

 

W chwili obecnej posiadam tylko jedną  pare butow Church's, Burton Burgundy Royal Polished,  i jestem z nich bardzo zadowolony.

 

post-3391-0-03263300-1399106578_thumb.jp (niżej Church's;  wyżej Cheaney Imperial) 

 

Jedyna wada tego modelu to tęgość G, która zmusza mnie do noszenia wkladki.

 

Przed zakupem butów rozmawiałem z Richardem z Shoe Healer (myślę, że tego sklepu i właściciela nie muszę reklamować), który bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat tej marki. Ostatecznie buty kupiłem w Bicester Village w Outlecie Church's za 200 GBP (wszystkie modele Church's kosztuja tam 200 GBP - są to oczywiście seconds).

 

post-3391-0-34766100-1399107477_thumb.jp Moje również są z wada, co widać na zdjęciu

 

 Shoehealer.com sprzedaje ten model za 250 GBP http://www.shoehealer.com/churchs/church-burton-burgundy-royal-polished-detail

 

Zdecywodanie polecam !

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za post o Churchs. Moje monki z bookbindera też się dosyć nieciekawie łamią, zdecydowanie lepsza jest opcja z normalnej skóry. Sama wygoda i wykonanie jest ok, choć oczywiście nie w cenie regularnej - myślę, że max 250 funtów warto dać za aktualne churchsy.

 

Tak wyglądały przed użyciem: http://www.wdrugiejskorze.pl/churchs-westbury-czarny-mnich/

post-39-0-93883700-1399133650_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam zastrzeżenia do churchów i generalnei do angielskiej półki średniej- jakość tego co widziałem i co zamawiałemi, a wszytko było 1 gatunkiem, nie była adekwatna do tego czego oczekiwałem i kwoty przy której uchybienbia nie powinny sie trafiać, a trafialy się praktycznie w każdej przesyłce, generalnie jestem zawiedziny jakością średniej klasy angielskiego obuwia; natomiast obługa klienta jest pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - oceniami buty firmy Church's, czy konkretnie modele z polerowanej skóry?

 

Mam 3 pary, z czego 2 użytkuję (1 para Custom Grade i jedna niższy model), z obu par jestem zadowolony - wrzucałem je wielokrotnie do "Jakie buty...". Kupiłem je okazyjnie, w zasadzie te lepsze bardzo tanio. Porządne buty, dobra skóra, lubię te, choć, paradoksalnie, czasami obcierają (to kwestia indywidualna). Skóra normalna.

 

Żadne nie są warte swojej ceny, ale... uważam, że w segmencie ciuchowo-odzieżowym nic nie jest warte ceny wyjściowej. Faktem jest, że angielskie buty w okolicach i poniżej 200 funtów to są buty od przeciętnych do bardzo słabych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, aczkolwiek poprostu nigdy nie wpadłbym na to że taka marka jak Church's będzie szukać takiej głupiej w moim przekonaniu oszczędności materiałowej, nawet w liniach niższych niż Custom Grade. Church's to nie Loake, Bexley czy nawet Grenson (mam brogsy z G z częściowo materiałową podszewką) i w związku ze znacznie wyższa ceną i jakością butów wymaga się od nich czegoś innego niż od marek stojących w niższym rzędzie. Ale skoro mówisz że w Twoich butach z niższej linii jest w pełni skórzana podszewka, to może buty Baker'era to jakiś niechlubny dla firmy wyjątek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, buty z pierwszego posta na pewno nie są z linii Custom Grade, choć informacja wewnątrz buta jest słabo widoczna i nie mogę rozszyfrować, jaki to model.

Praktyka częściowego wykańczania butów innym materiałem niż skóra jest wciąż obecna; wystarczy spojrzeć na buty z serii Church's City, z których wszystkie mają informację: Lining 1/2 leather: http://www.herringshoes.co.uk/church#d161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem podzielić się na forum moją obserwacją dotycząca butów Church's. Producent stosuje trzy główne określenia rodzaju/wykończenia skóry w swoich butach:

1. calf leather - skóra cielęca,

2. polished binder (wcześniej bookbinder) - skóra pokryta środkami chemicznymi zapewniającymi błyszczenie,

3. patent - lakier.

 

Załączam zdjęcia lakierków Church's (model Alastair - http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=4&shoeid=69 ). Tym razem jest to seria Custom Grade wewnątrz w całości wykończona skórą i wyprodukowana po przejęciu manufaktury przez koncern Prada (nazwa Milan na pieczęci firmowej). Oczywiście tego rodzaju buty mają bardzo ograniczone zastosowanie, a ja kupiłem je będąc tego nieświadomy. Obecnie w ogóle ich nie używam, tym bardziej, że na ostatniej imprezie straciły nieco lakieru z przodu (co widać na ostatnich zdjęciach; ja stoję na stanowisku, że to moja dziewczyna mnie podeptała podczas tańca, czemu ona jednak zaprzecza...). Jakoś nie odczuwam presji uzupełnienia tego ubytku, ale pewnie się kiedyś za to zabiorę.

 

post-2023-0-24386500-1399474154_thumb.jp

post-2023-0-05320900-1399474163_thumb.jp

post-2023-0-18252500-1399474170_thumb.jp

post-2023-0-96917800-1399474177_thumb.jp

post-2023-0-77153300-1399474184_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.