Skocz do zawartości

Konkurs - SHOW YOUR SHOE PASSION!


SHOEPASSION.com

Rekomendowane odpowiedzi

Buty jakie wybrałem to (rebus po angielsku):

EB6hznJ.jpg

 

Od czasu jak nawróciłem się na poprawną drogę odnośnie ubioru, najbardziej do gustu przypadły mi porządne buty. Proporcje w mojej szafie są zupełnie zachwiane na korzyść butów, pod względem ilości obuwia już prawie dogoniłem narzeczoną :D I chociaż patrząc zdroworozsądkowo powinienem zwiększyć ilość posiadanych ubrań, to jednak irracjonalnie ciągle dokupuję buty. Jeszcze jakiś czas sceptycznie patrzyłem na loafersy, a tymczasem pierwsze tassel slippers zostały już zamówione, a pierwsze (oczywiście niebieskie) tassel loafers są już upatrzone, pozostaje uzbierać odpowiednią kwotę :)

 

Poza zdecydowanie lepszym samopoczuciem, największym plusem złapania obuwniczego bakcyla jest sytuacja:

 

1VOvliP.jpg

 

Rozwiązanie rebusa to oczywiście (navy) BLUE FULL BROGUE OXFORD!

Do tej pory moje pierwsze zakupy z danego rodzaju obuwia bądź danej marki z reguły zaczynały się od koloru granatowego:

nMwbDGB.jpg

 

Dlatego też pierwszym modelem SHOEPASSION, na który łakomie spojrzałem był No. 563 http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-563.html.

 

Gratuluję wcześniejszych zgłoszeń konkursowych (szczególnie Breslauerowi - masz mój głos!) mam jednak nadzieję, że moje zgłoszenie może okazać się prawdziwym, wyjętym z rękawa:

96wxihW.jpg

 

Pozdrowienia :)

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saphir, @Joanna, @lubo69 - dzięki za miłe słowa:) Muszę przyznać obiektywnie - na uwagę zasługują wszystkie zgłoszenia:)

 

Edit: Odnośnie wpisu widzę, że skupiłem się na męskiej elegancji, a są tutaj również aktywnie działające Panie, których wiedza i zmysł estetyczny jest imponujący. Drogie Panie - wybaczcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do Mickiewicza i jego13-zgłoskowca, ale oto moja wariacja 10-zgłoskowcem na temat butów:

 

Pewnego razu, w pewnym miasteczku,

Gdzie czas uciekał mu po troszeczku,

Żył sobie pewien butów miłośnik,

A do tych butów tutaj odnośnik.

 

Bo nie są to przecież zwykłe buty,

Gdyż zaszedłby w nich aż do Kalkuty.

Dobrej jakości i wyjątkowe,

A nawet dodam - dwukolorowe!

 

W środku miodowe, z boku - w granacie,

Wzbudzają zachwyt w tym ShoePassion-acie!

Ich fason nigdy mu się nie znudzi,

A w innych ludziach tę zazdrość wzbudzi.

 

Więc proszę Was mile drodzy jurorzy, 

Pozwólcie mu je na nogi włożyć!

 

Pozdrowienia dla pozostałych uczestników konkursu!

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem nie brać udziału w konkursie, jako że jest już dosyć późno na zgłoszenie, ale gdy opowiedziałem w mojej obuwniczej szafie o konkursie, pokazałem zdjęcia ze strony internetowej i zapytałem moje buty co sądzą o butach ShoePassion, zaczęły się dziać rzeczy dziwne, postanowiłem opowiedzieć o tym co zobaczyłem.


 


Czarne derby, broguesy bordo gryzły krepę kręcąc mordą, powtarzając w kółko językowego łamańca: "Shoepassion lepszy jest niż Fashion from Raszyn" *


Aż im się języki powywijały. Kiedy już je naprostowałem, odezwały się kolejne. Lojalne loafersy lobbowały rozentuzjazmowanie za zindywidualizowanymi lotnikami: http://www.shoepassion.pl/ekstrawaganckie-buty/no-346.html Co zresztą zyskało moją przychylność. 


 


Potem jednak czarne oxfordy bardzo taktownie, z chłodną powagą spojrzały na mnie i poradziły mi: Jeśli nie chcesz Swej zguby, krokodyla wybierz luby. http://www.shoepassion.pl/buty-ze-skor-egzotycznych/no-440.html


W sumie nie wiem czy by chciały z takim egzotycznym przybyszem dzielić jedną pastę. Zapytałem więc czy to one same przypadkiem nie chcą poleżeć sobie w pudełku z  jakimś egzotycznym towarem. Gdy to usłyszały ich lica zaczerwieniły się, co przypomniało mi, że były kiedyś repatynowane. Gdy to powiedziałem, popłakały się tworząc solne zacieki. Pocieszyłem je mówiąc, że nieważny jest kolor skóry, ważne, że są oxfordami. Powiedziałem im, że wybieram tego krokodyla, otarły łzy sznurówkami, a przyszwa im się zeszła w uśmiechu. Obserwują to całe zajście w ciszy, inne buty odezwały się mówiąc, że za to co właśnie zrobiłem należy mi się medalion, i że dobre buty wybrałem, właśnie z medalionem. Lecz chwile potem gdy zachwyt już opadł zaczęły się sypać inne propozycje. W końcu w jakimś bełkocie zaczęły krzyczeć, że wszystkie buty są piękne.


 


Miałem już dość tej wrzawy. Zakneblowałem je prawidłami i zawiązałem mocno. W końcu wszystko ucichło, wreszcie mogłem się nacieszyć ich widokiem. 


 


Jak z kobietami…   jak z kobietami…    


 


To one doprowadziły mnie do szewskiej pasji.


 


 


 


 


 


Wybieram buty: http://www.shoepassion.pl/buty-ze-skor-egzotycznych/no-440.html


 


 


 


* https://www.google.pl/search?q=fashion+from+raszyn&rlz=1C5CHFA_enPL504PL504&es_sm=119&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=DUlpU9W8Gqve7Ab57IDQCA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1235&bih=683


  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja w ostatniej chwili dorzucę moją twórczość choć przy pozostałych pracach stwierdzam iż nie dorasta ona nawet do pięt :)

Ale skoro już napisałem to się podzielę z Wami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 

 

 

But czy nie but?- oto jest pytanie!

 

Mianowicie:

Chodzi mi w tym wszystkim o to,

By but z butem zawsze szły ze sobą w parze.

Nim dojdziemy (w butach bądź też bez nich) do sedna sprawy,

 zacznę od tego iż but butowi nierówny.

Istnieją przecież wysokie i wykwintne buty

jednak tuż obok nich, niedorastające do pięt…

Półbuty.

Istnieją też buciki i buciory

Zwykłe chodaki no i proste drewniaki.

Gdy mowa już o nierównościach, warto 

Wspomnieć o możliwych dolegliwościach:

Gdy kupimy but wadliwy

z czasem stanie się on kłopotliwy.

Czy to przypadek iż lewy but zostawia odcisk  częściej niż prawy?

 

Ale spokojnie Panowie, znajdą się i na to rady.

Nie pomoże tu niczyja pycha czy też buta.

Potrzeba nam dobrego buta!

 

Wyruszam więc boso na poszukiwania,

bo przyznam otwarcie na starcie

Że nie siedzę w tym temacie...

 

Taaaakie buty!

Mam-znalazłem!

http://www.shoepassion.com/formal-shoes/no-544.html

Teraz tylko one chodzą mi po głowie

A co na to wszystko Jury powie?

 

Napastować dłużej Was nie będę

Ale na wniosek się jeden zdobędę

Gdy do głowy przyjdzie Wam pytanie

But czy nie but?

Niech każdy wspomni to żałosne opowiadanie

I odpowie sobie w duszy:

But!

Bo taki but to męski atrybut.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-5475-0-22380300-1399499686_thumb.jp

 

Dzięki pewnemu artykułowi, który pojawił się na łamach czasopisma LIFE w 1948 świat poznał doktora Ernesta Ceriani, skromnego lekarza pracującego gdzieś na prowincji w stanie Colorado. Kilka niesamowitych zdjęć uwieczniło trud jego pracy. Szczepienia, nastawianie złamanych kończyn, odbieranie porodów, proste operacje brzuszne, pomoc w wypadkach komunikacyjnych, niekończące się porady lekarskie. A to wszystko z niesłychaną uwagą i cierpliwością w oczach, życzliwością płynącą z uśmiechu i nieodłączną koszulą, krawatem i nutką elegancji. Od tamtych wydarzeń minęło  ponad 65 lat. Medycyna zmieniła się nie do poznania. Dynamiczny rozwój wiedzy nie pozwala współczesnemu lekarzowi posiąść ogromnej wiedzy pozwalającej na tak wszechstronne, bezpieczne działanie. Ale mam wrażenie, że wśród współczesnych lekarzy zmieniło się coś jeszcze. Coś, co chyba nie powinno zależeć od upływu czasu.

 

 

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że wchodzisz do gabinetu swojego lekarza. Kogo widzisz? Eleganckiego mężczyznę w porządnej koszuli, dobranym krawacie wiszącym obok przerzuconego przez szyję stetoskopu , zadbanych butach? Czy na jego widok czujesz się nieco pewniej, spokojniej? Taki obraz siebie wymarzyłem sobie jak tylko poznałem historię dr Ceriani w momencie, gdy zaczynałem studia na wydziale lekarskim. Przez ostatnie 6 lat w chwilach zwątpienia myślałem o nim i o tym kim tak naprawdę mogę być, co dawać ludziom i co sobą reprezentować. Tak jest też i teraz, gdy mam przed sobą ostatni miesiąc studiów. I wierzę, że mimo nowych obowiązków, ogromnej odpowiedzialności zgiełku i „papierologii”, zawsze będę tym skromnym Ernestem Ceriani, z uśmiechem na twarzy, chęcią pomocy. W eleganckiej koszuli i zadbanych butach. Możecie mi w tym pomóc. Być może kiedyś spotkamy się w gabinecie, na mój widok poczujecie się nieco lepiej a wtedy ja postaram się pomóc wam.

 

 

Lata 40 to nie tylko praca. To niesamowity czas, kiedy ludzie chcąc zapomnieć na chwilę o toczącej się wojnie potrafili się niesamowicie bawić. Kwitła era swinga a charleston był synonimem dobrej zabawy. Taniec swingowy to obok medycyny i męskiej mody moja kolejna pasja. Również tutaj liczą się dobre buty. Kto wie, może dzięki wam zdarzy mi się wybiec prosto z gabinetu w nowych butach prosto na koncert i parkiet? Czemu by nie spróbować?

 

Poniżej wklejam link z filmem promującym charlestona i ukochaną Warszawę, który udało nam się niedawno stworzyć z naszą szkołą tańca.

 

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam!

Paweł

 

 

p.s. wybrałem

http://www.shoepassion.com/contemporary-shoes/no-381.html

http://www.shoepassion.com/leather-belts/red-brown-leather-belt.html

 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy,

 

 

Po dłuższej naradzie, w imieniu jury mam przyjemność ogłosić wynik konkursu SHOW YOUR SHOE PASSION !

 

I miejsce - Breslauer

II miejsce - Vit

III miejsce - Celahim

 

 

Walka na podium była zacięta. Prace prezentowały wysoki poziom, stąd dodatkowo, poza regulaminem, ze strony Stowarzyszenia, postanowiliśmy wyróżnić:

 

Panią Joannę (jedyną kobietę, która podjęła konkursowe wyzwanie), oraz

Kolegę Bakera

 

znaczkami* "but w butonierce" z najnowszej edycji.

 

Również poza regulaminem, sponsor konkursu - firma SHOEPASSION - postanowiłą przyznać Pani Joannie nagrodę niespodziankę, o której więcej powie Pani Oliwia Erdmańczyk, reprezentująca sponsora.

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

* - w sprawie znaczków proszę o kontakt na PW

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

gratulujemy zwycięzcom. W sprawie nagród proszę o kontakt mailowy: oe@shoepassion.com :)

 

W SHOEPASSION.com nie chcemy aby ktokolwiek czuł się przegrany i przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę.

 

Do każdego zamówienia złożonego do następnej środy (21.05.2014) dodajemy w gratisie cedrowe prawidła oraz pasujący kolorystycznie krem do butów. W ten sposób chcemy pokazać jak ważna jest dla nas prawidłowa pielęgnacja butów.

 

W celu uzyskania promocyjnego kodu zapraszam do wysłania prywatnej wiadomości lub emaila (oe@shoepassion.com). 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Oliwia 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.