Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... our_id=223

Praktyczne pytanie: to będą moje pierwsze czarne oxfordy, wersja niskobudżetowa. Nie mają być superładne, bo na takie jeszcze przyjdzie czas. Za kilka miesięcy będę się przymierzał do Lodingów. Na razie te posłużą do pracy (w której tak znowu nie muszę "wyglądać") i na wakacyjne śluby. Warto?

PS Tak, widziałem klasyfikację butów podaną w jednym z wątków przez gccg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie przypadkiem gdzie można zamówić tani odpowiednik tego obuwia? Oczywiście kolory muszą być takie same.

http://4.bp.blogspot.com/_jSrnxOv6ZmU/S ... C00306.jpg

Dla roznych osób "tani" moze miec wielorakie znaczenie. Moze wrzuc w miare precyzyjne pytanie do watku "Mam do wydania______ na ______. Co radzicie?" - czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pod wpływem impulsu kupiłem w TkMaxx buty wyprodukowane we Florencji - przynajmniej wg. opisu wewnątrz buta, marka Zeno.B. Jednak nie mogę nic na temat tego producenta znaleźć w internecie i zastanawiam się czy buty są jednak warte wydanych 320zł. Mam możliwość ich zwrotu, dlatego będę wdzięczny za komentarz doświadczonych obuwniczo forumowiczów...

post-449-13658920227912_thumb.jpg

post-449-13658920228337_thumb.jpg

post-449-13658920228624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne buty, też z chęcią bym się coś więcej o nich dowiedział. Jak nazywa się taka konstrukcja obcasa (te gwoździe) ?

Przecież to jest zwykły flek.. :? Gwoździe to po prostu gwoździe, jaka konstrukcja obcasa?

A co do firmy Zeno. B to niestety muszę Was rozczarować (paru innych forumowiczów też się złapało na tę ofertę w TKMaxx), ale jest to zakład produkujący obuwie taśmowo i wcale nie we Florencji. ZB jest częścią De Robert Calzature, firmy odzieżowej produkującej damskie obuwie. Buty może i są fabrycznie wytwarzane we Włoszech, ale nie jestem w stanie ustalić gdzie dokładnie. Nie zmienia to jednak faktu, że wyglądają bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć fatalnie. Dodam tylko, że we Włoszech można je kupić w przedziale cenowym 79-149 Euro, więc napisy na metce w TKMaxx jakoby były przecenione o 60-70% to jakieś bajki. Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że te buty są zazwyczaj w każdym możliwym miejscu logowane hasłami typu "fatto a mano" lub "lavorazione a mano". Przepraszam bardzo, ale te buty nawet nie leżały przy włoskim obuwiu wykonanym ręcznie na małą skalę.

A co do ceny, to te 320 zł to pojęcie raczej względne. Jeżeli koledze kwitkowi się podobają i jest z zakupu zadowolony to zapewne te buty były warte swojej ceny. Nie będę się wypowiadał co prywatnie sądzę o dziale obuwniczym (eleganckie buty) w TKMaxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal szukam - butów u CT i szczęścia w kolejnym wątku...;-)

Znalazłem loafersy, mocno przecenione, ponad standardowe 50%, ostatnie pary:

http://www.ctshirts.co.uk/Sale/men's-sh ... ||||||||||

Spotkałem się z opinią, że u CT warto kupować tylko buty ze skóry cielęcej, bo reszta to corrected grain. W tym przypadku nie ma informacji, że to calf leather, czyli że na pewno corrected grain? I w związku z tym nie warto? Można to poznać po zdjęciu?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ceny, to te 320 zł to pojęcie raczej względne. Jeżeli koledze kwitkowi się podobają i jest z zakupu zadowolony to zapewne te buty były warte swojej ceny. Nie będę się wypowiadał co prywatnie sądzę o dziale obuwniczym (eleganckie buty) w TKMaxx.

W kategorii 'eleganckiej' nic, w kategorii 'smart casual' nic cudownego, ale dzisiaj na otwarciu w Krakowie było na przykład sporo zamszowych (wyłącznie) florsheimów na gumowej jasnej podeszwie. Chyba seconds, ale tak czy siak za 160 złotych jestem zadowolony, zwłaszcza że trafiłem parę nie trzymającą rozmiaru, czyli właśnie pasującą na mnie (zamszowe beżowe derby full brogues na białej gumie, były jeszcze całkiem ciekawe zielone bez ażuru ) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba dziwny jestem, bo niewiele ciekawego. Marynarki chyba WSZYSTKIE z pomylonymi rozmiarami. Jakoś w P&C 56 jest przyciasne w brzuchu, 58 za duże w ramionach, tak w TkMaxxie przymierzyłem wszystkie 56ki i mi brakowało 15-20 cm do tego żeby się zapiąć, 58ki nie było żadnej... Szukałem jakichś odjechanych skarpet - nie było, koszuli ze stójką żadnej (ale to mnie nie dziwi), nie widziałem też żadnej z tkaniny 'w jodełkę'.

Żeby nie było OT - jeśli chodzi o buty przeglądałem zakres 40-42 -> wielbiciele driving mocs by coś znaleźli, niestety wszystko za wąskie na mnie, ciekawe czerwone chukka firmowane przez Wranglera, parę rodzajów wspominanych zamszowych florsheimów, jedne ciekawe patynowane brązowe brogues na skórzanej podeszwie (nawet nie pamiętam przez kogo firmowane).

Wrażenie generalne -> w zakresie 40-42 sporo kolorowych butów 'lato dandysa', w zakresie >44 z daleka widać było bardziej klasyczne kolory i mniej zamszu. Niestety sporo koszmarków z czubami...

A, było jeszcze kilka par florsheimowskich mokasynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał co prywatnie sądzę o dziale obuwniczym (eleganckie buty) w TKMaxx.

Coś wiesz o jakości tych butów? Ja kupiłem tam Top Sider'y, widziałem też Loake. Czy masz wiadomości, że są one z jakiś gorszych partii? Jak na razie moje Spery spisują się bez zarzutów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał co prywatnie sądzę o dziale obuwniczym (eleganckie buty) w TKMaxx.

Coś wiesz o jakości tych butów? Ja kupiłem tam Top Sider'y, widziałem też Loake. Czy masz wiadomości, że są one z jakiś gorszych partii? Jak na razie moje Spery spisują się bez zarzutów.
A czy Sperry to eleganckie buty? Czytaj prosze kolego że zrozumieniem. Co do Loake to do tej pory byly dostepne modele tej firmy jedynie z najnizszych linii. Tak jak napisal kolega kilka postow wyzej - raj dla wielbicieli driving shoes i roznej masci butow wsuwanych. Jakosc butow nawet pol-formalnych to natomiast nieporozumienie.

Loake z serii komfort sa produkowane w Chinach oraz Indiach, podobnie Florsheim poza linia Imperial. Nie ma wiekszej roznicy między tymi butami, a np. wiekszoscia modeli Rylko czy Bata. Oczywiscie nie mowimy tutaj o designie, lecz wykonczeniu i ogolnej jakosci obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzon napisał(a):

Cytuj:

Nie będę się wypowiadał co prywatnie sądzę o dziale obuwniczym (eleganckie buty) w TKMaxx.

Coś wiesz o jakości tych butów? Ja kupiłem tam Top Sider'y, widziałem też Loake. Czy masz wiadomości, że są one z jakiś gorszych partii? Jak na razie moje Spery spisują się bez zarzutów.

A czy Sperry to eleganckie buty? Czytaj prosze kolego że zrozumieniem. Co do Loake to do tej pory byly dostepne modele tej firmy jedynie z najnizszych linii. Tak jak napisal kolega kilka postow wyzej - raj dla wielbicieli driving shoes i roznej masci butow wsuwanych. Jakosc butow nawet pol-formalnych to natomiast nieporozumienie.

Loake z serii komfort sa produkowane w Chinach oraz Indiach, podobnie Florsheim poza linia Imperial. Nie ma wiekszej roznicy między tymi butami, a np. wiekszoscia modeli Rylko czy Bata. Oczywiscie nie mowimy tutaj o designie, lecz wykonczeniu i ogolnej jakosci obuwia.

No niestety na razie stać mnie tylko na takie. Design tutaj stanowi jednak istotną, kluczową różnicę w odróżnieniu od firm polskich.

dzięki za fachową odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na razie stać mnie tylko na takie. Design tutaj stanowi jednak istotną, kluczową różnicę w odróżnieniu od firm polskich.

Pozostaje eBay, na którym za 70 funtów (równowartość 320 zł) można czasami zakupić dużo lepsze buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na razie stać mnie tylko na takie. Design tutaj stanowi jednak istotną, kluczową różnicę w odróżnieniu od firm polskich.

Pozostaje eBay, na którym za 70 funtów (równowartość 320 zł) można czasami zakupić dużo lepsze buty.

Poszukiwania czas zacząć, mam nadzieję, że pomocna dla takiego amatora jak ja, okażę się tabelka stworzona przez gccg i uzupełniona przez Ciebie.

W każdym bądź razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po amazonie natrafiłem na takie buty:

http://www.amazon.co.uk/Samuel-Windsor- ... 59&sr=1-11

i mam pytanie czy wiecie może jak powyższa oferta ma się do butów ze strony Samuel Windsor:

http://www.samuel-windsor.co.uk/buy.cfm ... 3/no/53962

Różnica cen istotna więc gdzie tkiw haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po amazonie natrafiłem na takie buty:

http://www.amazon.co.uk/Samuel-Windsor- ... 59&sr=1-11

i mam pytanie czy wiecie może jak powyższa oferta ma się do butów ze strony Samuel Windsor:

http://www.samuel-windsor.co.uk/buy.cfm ... 3/no/53962

Różnica cen istotna więc gdzie tkiw haczyk?

Proponuje korzystać z wyszukiwarki na forum :). Temat był już poruszany kilka razy w tym wątku.

np. viewtopic.php?f=1&t=94&p=10166&hilit=Samuel+Windsor#p10166

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz czuc się wywolany do tablicy, chodzilo mi o posty Grzegorza, co sobie już z nim wyjasnilem.

Odnosnie butow - szkoda, że nie zrobiles zadnego zdjecia, chocby telefonem.

Dzisiaj widziałem buty również w Tchibo w Bonarka City Center, więc tym razem zrobiłem zdjęcia. Nie są niestety najlepszej jakości, ale może komuś się przydadzą:

post-273-13658920241948_thumb.jpg

post-273-13658920242661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w krakowskim nowo otwartym Tk Maxx i niestety szału nie ma, dział męski jest bardzo mały. Z butów ciekawe (o klasycznym fasonie) okazał się jedynie Florsheimy, których zdjęcia wrzucam poniżej. Cena za czarne to zdaje się 200 zł, brązowe ~350 zł, a ceny brogue'ów niestety nie pamiętam.

post-273-13658920243356_thumb.jpg

post-273-13658920243942_thumb.jpg

post-273-13658920244694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem buty również w Tchibo w Bonarka City Center, więc tym razem zrobiłem zdjęcia. Nie są niestety najlepszej jakości, ale może komuś się przydadzą:

Zapomniałem w końcu napisać o tych butach, a to z powodu właśnie ich jakości co zresztą doskonale widać na zdjęciu. Konstrukcja buta z tym co nazywamy na forum konstrukcją goodyear nie ma absolutnie nic wspólnego, a podeszwa jest cała klejona. No, ale można się było tego spodziewać. Dzięki w każdym razie za zdjęcia Kynio.

A co do Florsheimów dostępnych w TKMaxx to można je z nazwy (Royal Imperial) pomylić z linią najbardziej klasyczną i formalną oraz ponadczasową (blisko 70-letnia tradycja) - Imperial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.