Jump to content

Buty, trochę taniej

Guest grzesiek

Recommended Posts

No i elegancko:) 

... A tak na serio to nikt Ci tu nie poleci tego typu marek bo to produkty butopodobne, niestety 300pln to mało na sensowne buty. 

Screenshot_2021-03-17-14-21-19-538_com.android.chrome.jpg

• Replies 6.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wczoraj przyszły kupione z winy [mention]bratdominik [/mention] i [mention]Szydlowsky [/mention] burgundowe trzewiki. Bardzo ładnie wykonane, miękka skóra. To moje pierwsze trzewiki na skórzanej podes

@zimmermann i @flozbi - czy mieliście Panowie jakąkolwiek styczność z naszymi butami, przymierzaliście, nosiliście? Czy może powtarzacie „opinie”, w których ktoś powtórzył, że mamy „złą opinię”?

Za taką cenę to grzech nie skorzystać...jedna doba via Lipsk i buty w domu i 6 stów w kieszeni i tak za 5 dni miałem kupić w Wawie...taki fart.To już 3 para Loake.

Posted Images

4 minuty temu, eye_lip napisał:

No i elegancko:) 

... A tak na serio to nikt Ci tu nie poleci tego typu marek bo to produkty butopodobne, niestety 300pln to mało na sensowne buty. 

Screenshot_2021-03-17-14-21-19-538_com.android.chrome.jpg

No to zwiększmy budżet do takiego w jakim kupię akceptowalnej jakości buty. Miałby ktoś jakieś propozycje?

@marbud gdybyś rozważał jednak zakup z AFPOS to daj znać. Mają -20%, ja też chcę coś od nich kupić, zrobimy to razem. Przesyłka za darmo, zwroty przy paypal za darmo. Robiłem już zwrot do UK po brexicie dwukrotnie do dwóch różnych firm, bez najmniejszych kłopotów. Jakby co, to PW.

A to jakis kod specjalny jest?
March20

@papiez_ fajnie że mogłem pomóc. Mi buty tak podeszły, że dziś z kolegą@marbud zrobiliśmy kolejne zamówienie. Dla siebie wziąłem tym razem mniejsze o numer (powinny być ok) orzechowe. A darmowa wysyłka domyślnie jest FedExem, najwidoczniej AFPOS to zmienił.

Zgadzam się Z Tobą, że buty NPS są bardzo porządnie wykonane. Po dzisiejszej pielęgnacji mydłem do skór mojej pierwszej pary przed pudełkowaniem po sezonie stwierdzam też, że barwienie skóry trzyma bardzo dobrze. Nic nie zeszło po mydle. Dopiero przy natłuszczaniu zostało trochę na szmatce, ale to standard przy wszystkich butach.

Życzę miłego użytkowania!
  • Upvote 1

@pablocitosam jestem ciekaw. 7 bez wkładki były jednak luźne, dopiero z wkładką okazały się właściwie dobre, choć nadal z odrobiną znośnego już luzu. Numer mniejsze powinny być tak na styk bez wkładki, ale ta skóra jest naprawdę plastyczna więc zakładam że się mogą ciut rozejść. Jeśli na długość będzie dobrze, to zostają. Na razie flirtują z celnikami w Warszawie. 

• Like 1

U mnie właśnie jest podobna sytuacja. Z wkładką 3mm z roślinnej skóry buty są bardzo (nawet może powinienem dać 2mm) dopasowane z wyjątkiem kostek, ale to kopyto zdaje się tak ma. Obawiam się natomiast, że 8 UK byłyby ciasne zarówno jeśli chodzi o miejsce nad palcami, jak i na długość. To prawda, ta skóra jest niebywale miękka i plastyczna, ale takie eksperymenty można sobie robić w przejściowych butach, a nie w zimowych, których używałem prawie wyłącznie w ujemnych temperaturach, gdzie wewnętrzna wkładka zapewniała dodatkową izolację. W zasadzie drażni mnie tylko luz w kostkach, ale ciekawość jest. Kusząca ciekawość...

Koledzy. Odbieramy właśnie z kolegą@marbud buty z AFPOS i niestety Urząd Celny dowalił nam 17%cła. Nie wystarczyło, że na fakturze Sprzedawca zaznaczył kraj produkcji jako GB. Fedex wymaga dokumentu EUR1 lub czegoś co nazywają regułą preferencji zamieszczoną na fakturze.

Za ewentualną dosyłkę braków w dokumentach życzą sobie 300 netto za postępowanie korekcyjne w UC.

Tak więc wymagajmy od Sprzedawców w UK aby dołączali do faktur regułę preferencji.

PS. Jak się okazało po otworzeniu paczki, Sprzedawca zamieścił właściwą klauzulę tzw. regułę preferencji, ale nie w dokumentach dostępnych dla Urzędu Celnego umieszczonych w zewnętrznej kieszonce, a na formularzu zamówienia w pudełku. 

Komórka FedExu po zobaczeniu owego przyjęła reklamację, którą w naszym imieniu rozpatrzy z Urzędem Celnym, i to bez opłat. 

Wniosek prosty: nalegać, aby sprzedawcy z Wysp umieszczali konkretną wymaganą prawem klauzulę reguły preferencji na fakturze dostępnej dla urzędników, a nie w pudełku. Całe życie człowiek się uczy.

Nie znam tego kopyta. Mam chyba 3 pary Yanko i ze wszystkich jestem zadowolony - zarówno z tych kupionych w cenie regularnej, jak i z ok. 15% rabatem.

Godzinę temu, bratdominik napisał:

Koledzy. Odbieramy właśnie z kolegą@marbud buty z AFPOS i niestety Urząd Celny dowalił nam 17%cła. Nie wystarczyło, że na fakturze Sprzedawca zaznaczyłem kraj produkcji jako GB. Fedex wymaga dokumentu EUR1 lub czegoś co nazywają regułą preferencji zamieszczoną na fakturze.

Za ewentualną dosyłkę braków w dokumentach życzą sobie 300 netto za postępowanie korekcyjne w UC.

Tak więc wymagajmy od Sprzedawców w UK aby dołączali do faktur regułę preferencji.

A w sklepie płaciliście cenę z Vat czy z odjętym i mieliście płacić go u nas u przewoźnika?

1 godzinę temu, michalek napisał:

Drodzy, czy te buty https://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html są dobrą opcją w tej cenie?

Ja również mam te buty i również polecam, to był mój pierwszy zakup butów GYW i nie żałuję, kupowałem w regularnej cenie. Jedyne co mogę polecić to spróbowanie kopyta F, które jest smuklejsze, ale jak ja brałem to akurat nie było mojego rozmiaru w kopycie F, dlatego stanęło na G. But i tak się super prezentuje.

13 godzin temu, bratdominik napisał:

Koledzy. Odbieramy właśnie z kolegą@marbud buty z AFPOS i niestety Urząd Celny dowalił nam 17%cła. Nie wystarczyło, że na fakturze Sprzedawca zaznaczyłem kraj produkcji jako GB. Fedex wymaga dokumentu EUR1 lub czegoś co nazywają regułą preferencji zamieszczoną na fakturze.

Tutaj wyjaśnione o co kaman:

https://www.brexit.gov.pl/przedsiebiorca/konsekwencje-sektorowe/dowody-pochodzenia-towarow/

co rzecz jasna kretynizmu nie wyjaśnia tudzież usprawiedliwia 🤦‍♂️

• Like 1
16 godzin temu, Xune napisał:

Nie znam tego kopyta. Mam chyba 3 pary Yanko i ze wszystkich jestem zadowolony - zarówno z tych kupionych w cenie regularnej, jak i z ok. 15% rabatem.

16 godzin temu, Grafa napisał:

Mam te buty. Polecam w tej cenie.

15 godzin temu, vinmcqueen napisał:

Ja również mam te buty i również polecam, to był mój pierwszy zakup butów GYW i nie żałuję, kupowałem w regularnej cenie. Jedyne co mogę polecić to spróbowanie kopyta F, które jest smuklejsze, ale jak ja brałem to akurat nie było mojego rozmiaru w kopycie F, dlatego stanęło na G. But i tak się super prezentuje.

Dzięki Panowie! Biorę :D 

20 godzin temu, bratdominik napisał:

@bratdominikten post umieściłeś w nieprawidłowym miejscu - to jest dział BUTY TROCHĘ TANIEJ,  a nie BUTY TROCHĘ DROŻEJ 😉

• Like 2