Jump to content

Buty, trochę taniej

Guest grzesiek

Recommended Posts

Mam 4 pary Berwicków w cenie 460-530zł, więc spokojnie "chodzą":). Do butów Bexley spokojnie bym przyrównał "nasze" Partenope, zobacz może coś na wyprzedaży jest, co Ci przypasuje. Chociaż zaznaczam, że sam bym ich nie kupił, podobnie jak butów Bexley. Czekam na wyprzedaże Carlos Santos, bo dla mnie to najlepszy stosunek ceny do jakości w kwocie ok. 800 zł, zdecydowanie warto dołożyć. Wiem, że tak można w nieskończoność. Bo jak się dołoży do 1000 zł to są seconds od Alfred Sargent, a jak się ma 1200 zł to można upolować Vass...itd.

• Replies 6.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wczoraj przyszły kupione z winy [mention]bratdominik [/mention] i [mention]Szydlowsky [/mention] burgundowe trzewiki. Bardzo ładnie wykonane, miękka skóra. To moje pierwsze trzewiki na skórzanej podes

@zimmermann i @flozbi - czy mieliście Panowie jakąkolwiek styczność z naszymi butami, przymierzaliście, nosiliście? Czy może powtarzacie „opinie”, w których ktoś powtórzył, że mamy „złą opinię”?

Za taką cenę to grzech nie skorzystać...jedna doba via Lipsk i buty w domu i 6 stów w kieszeni i tak za 5 dni miałem kupić w Wawie...taki fart.To już 3 para Loake.

Posted Images

Mi się udało raz na wildberries za 470. Ale to narazie się nie powtórzyło. Druga strona medalu to niepewność portalu.

Chłopaki dali mi do myślenia. 550 zł i ryzyko złego rozmiaru.

Ale też dopytam- takie chukka w tej cenie lokalnie dostanę?

Jak uważacie. Ja jednak przy kursie € utrzymującym się na obecnym poziomie nie spodziewałbym się szybko Berwicków w okolicy 500 zł. Buty z milermenswear.com to obecnie 650 zł. Crownhill zaczyna się od 730zł na poszetka.com, outlet to pojedyncze numery za 175€. Faktycznie Partenope i Orbans to jakaś alternatywa. W Bexley jest jeszcze parę modeli w dziale Clearance | Bexley po 99€ i to byłaby w miarę uczciwa cena. Nie spodziewałbym się szybko czegoś sporo tańszego, chyba, że ktoś faktycznie lubi śledzić allegro i olx.

dzięki :) za 640 były zamszowe GW, ale faktycznie cena bez VAT :) więc zostaje się Partenope na placu boju. Jakieś opinie? Derby Brogue Scotch Grain Brąz - Partenope (partenope-shoes.com) Coś o rozmiarówce?

EDIT: po przeczytaniu opinii o Partenope raczej zrezygnuję z tej opcji. Znalazłem jeszcze gordony, przesyłka 10€
> rahmengenähte Herrenschuhe jetzt bestellen! | GORDON&BROS
> rahmengenähte Herrenschuhe jetzt bestellen! | GORDON&BROS
Dajcie znać czy/co zamawiacie :)

Moi Drodzy, mam trochę "lamerskie" pytanie, jednak mam nadzieję, że nikt nie spali mnie na stosie za jednego posta. Temat może nie jest zbyt precyzyjny do mojego pytania, ale nie widzę innego właściwego. Czytałem poszczególne tematy, jednak wciąż mam dylemat. Może ktoś zechce się wypowiedzieć. Jestem średnio-początkujący w temacie butów. Ze względu na tęgość i podbicie, oraz widełki finansowe, mam kilka par Berwicków. Obecnie przymierzam się do brązowych monków, fundusz na nie do 1500 zł. Stwierdziłem, że spróbuję czegoś innego, 'potencjalnie' lepszego. Wyselekcjonowałem:

https://patine.pl/double-monks-cooper-517-vegano-dark-brown.html  - TLB za 1500 zł

https://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-591.html - Shoepassion za 1290 zł

https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/buty-goodyear-welted-monki-brazowy-the-new-turin - Crownhill za ok. 850 zł

Po długim wstępie mam w zasadzie krótkie pytanie, czy uważacie, że w przypadku tych firm, cena oddaje 'klasyfikację' jakości? Zastanawiam się czy TLB i Shoe to w zasadzie znak równości; czy faktycznie pomiędzy np. TLB, a Crown różnica 700 zł jest adekwatna etc.

[inna sprawa to będzie koszt prawideł oraz minus Crown w postaci zamówienia z ichniejszej strony; na poszetce nie ma mojej siódemki]

Kontynuując i rozwijając pytanie kolegi Kempes...

Bratdominik, jak byś umiejscowił markę własną Patine, jeżeli chodzi o jakość?

Mam wiele par Shoepassion i chciałbym zrobić krok do przodu, jeśli chodzi o jakość. Myślałem o Yanko, ale nie ma dostępnego modelu, który mnie interesuje. Jest za to Patine, ale czy to będzie skok jakościowy?

Pozwoliłem sobie zapytać w tym wątku, skoro na gorąco jest możliwość zapytania kogoś, kto ma porównanie.

@Giacomo de Taglia spójrz proszę do działu Patine. Tam opisuję swoje z nimi doświadczenia.

Mając Yanko i Patine nie widzę na razie różnicy w tym jak zachowuje się skóra. Kopyta są różne ale mi pasują z obu stajni. Jestem zadowolony z obu marek.

• Upvote 1

@Kempesdorzuć 500 zł do tych 1500 zł i kup crocketty harrogate w bergu. Wprawdzie sam nie noszę monków, ale też mam ponadnormatywną tegość i wyższe podbicie i na tym samym co harrogate kopycie mam 2 pary ich butów- b. wygodne. Poza tym po relacjach Kolegów z forum wnioskuję, że monki wybaczaja więcej w kwestii tęgości i podbicia. 

• Like 1

Bratdominik - dzięki za zwięzłą odpowiedź

Gocławianin - dzięki za sugestię, zapamiętam sobie to "kopyto". Na stronie Berga nie widzę butów (wiem, że stacjonarnie w Galerii Mokotów są); ale ogólnie cena po przeglądzie netowym (o ile Showroom jest wiarygodną wykładnią) to bliżej 2500. Więc może taki "strzał" kiedy indziej, na inne buty  (ps. pozdrawiam - z Fieldorfa - sąsiada)

Servetch - również dziękuję, aczkolwiek rada wprowadzająca do mej głowy jedynie zamęt ;-)) Bo miałem podobne wątpliwości.

No nic, muszę sobie przetrawić.

Showroom? Cena regularna obu modeli crockettów, które kupiłem w bergu jeszcze w końcu ub.r. wynosiła 1990 zł. I jeśli coś się zmieniło, to za sprawą brexitu, ale nie wiem, najlepiej zadzwonić do nich i zapytać.

Edit: dziękuję i również pozdrawiam.

4 godziny temu, flozbi napisał:

@Kempes zerknij jeszcze na https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-6942-Z4-Guimaraes-Monk/5895 a prawidła kupuj za ok. 50 zł na Allegro.

Bardzo ładne. Generalnie cholernie podobają mi się buty Carlos Santos (lubię taką kolorystykę), ale obawiam się, że nie są to buty na stopę która jest szersza i ma dosyć wysokie podbicie..

Ps. A jeszcze dopytam ogółu. Temat SuSu ma masę stron. W "butach" nie widziałem. Czy ktoś miał do czynienia z butami Suit Supply?

Oczywiście na zdjęciu piękne i w ogóle https://suitsupply.com/pl-pl/men/shoes/podwojne-monki--brazowe/FW1002.html

Ładne. Problem w tym, że na jeden sezon. Miałem buty CCC, nie zawsze było mnie stać na lepsze i przede wszystkim jakość skóry jest tragiczna, nie przyjmują kosmetyków. Jakaś mielonka. Po kilku konserwacjach nie da się ich już odnowić. Ale fajnie że można u nich kupić coś w klasycznym fasonie. W końcu to u nich kupuje naród i oni decydują o tym jak ubrany jest typowy Polak.

5 godzin temu, Kempes napisał:

Czy ktoś miał do czynienia z butami Suit Supply?

Mam derby z SuSu jakieś 2 lata, z tym że nie widzę tego modelu na stronie. Szycie Blake, jestem ogólnie bardzo zadowolony, ale też nie mam wielkiego porównania.