Jump to content
Guest grzesiek

Buty, trochę taniej

Recommended Posts

Godzinę temu, bulyt50 napisał:

Daję remis ze wskazaniem na brąz.

uważam inaczej, ten cuero to paskudny kolor jeśli chodzi o dopasowanie, im bardziej brązowe tym lepiej. 

Godzinę temu, eduardo napisał:

który kolor będzie bardziej uniwersalny

te bym brał: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-3637-Saddle-Brown-Monk/5881

• Upvote 2

Nie wiem czy nie za ciemne, mi takie ciemne brązy pasują do większości rzeczy, te wszystkie middlebrown to trudny temat. 

• Like 4

20 hours ago, KIERMAN.pl said:

uważam inaczej, ten cuero to paskudny kolor jeśli chodzi o dopasowanie, im bardziej brązowe tym lepiej. 

te bym brał: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-3637-Saddle-Brown-Monk/5881

Ten Saddle Brown na żywo to trochę taki pół brązowy pół burgundowy (czyt. delikatnie wpada w czerwień).

8 minut temu, ciasteczkowy napisał:

Ten Saddle Brown na żywo to trochę taki pół brązowy pół burgundowy (czyt. delikatnie wpada w czerwień).

możliwe, ale ważne że nie cuero :P

• Upvote 1

23 godziny temu, eduardo napisał:

Nie za ciemne? Nie chciałem w pierwszym poście pisać, ale dla mnie też te Brown wydały się lepsze.

I tego się trzymaj,bierz te które Ci się podobają.

• Upvote 1

22 godziny temu, bulyt50 napisał:

I tego się trzymaj,bierz te które Ci się podobają.

Zgadza się, to jest najważniejsze. 

• Like 2

Cześć wszystkim! 

Przymierzam się do zakupu moich pierwszych, lepszych jakościowo, butów i bardzo spodobały mi się LodinG'i. Mieszkam w Warszawie i zdaję sobie sprawę, że spóźniłem się o kilka miesięcy przed zamknięciem ich sklepu tutaj. Mimo to zaryzykuję i zamówię jedną parę bez przymierzania. Stąd pytanie do posiadaczy/znawców: czy brać rozmiar o 0.5 mniejszy czy dokładnie taki jaki odpowiada rozmiarowi stopy względem tabeli na stronie producenta? Czytałem, że buty są dosyć sztywne. LodinG podaje, że ich buty są w szerokości "F", mi chyba bliżej do "G". Czy to oznacza, że jest mała szansa na dopasowanie butów? 

Domyślam się, że łatwiejszym rozwiązaniem byłoby wziąć na start np. Loake'i, które na dodatek mogę przymierzyć. Ale nie odpowiada mi ten "okrągły" design w porównaniu z francuską smukłością. 

Guest
W dniu 20.01.2020 o 02:33, Belcour napisał:

Cześć wszystkim! 

Przymierzam się do zakupu moich pierwszych, lepszych jakościowo, butów i bardzo spodobały mi się LodinG'i. Mieszkam w Warszawie i zdaję sobie sprawę, że spóźniłem się o kilka miesięcy przed zamknięciem ich sklepu tutaj. Mimo to zaryzykuję i zamówię jedną parę bez przymierzania. Stąd pytanie do posiadaczy/znawców: czy brać rozmiar o 0.5 mniejszy czy dokładnie taki jaki odpowiada rozmiarowi stopy względem tabeli na stronie producenta? Czytałem, że buty są dosyć sztywne. LodinG podaje, że ich buty są w szerokości "F", mi chyba bliżej do "G". Czy to oznacza, że jest mała szansa na dopasowanie butów? 

Domyślam się, że łatwiejszym rozwiązaniem byłoby wziąć na start np. Loake'i, które na dodatek mogę przymierzyć. Ale nie odpowiada mi ten "okrągły" design w porównaniu z francuską smukłością. 

Ja jestem wielkim fanem Lodinga. Mam dwie pary, w tym jedną od 8 lat. Bardzo ładnie się spatynowały i mam do nich ogromny sentyment, bo to moje pierwsze buty "z prawdziwego zdarzenia". Co do rozmiarówki, to, moim zdaniem, jest dość standardowa. Brak odchyłów w żadną stronę. Odpowiada IMO typowym mid-tier brytyjskim brandom, np. Loake, chociaż wszystko oczywiście zależy od kopyta i indywidualnych preferencji. Ja noszę typowe brytyjskie 7 i w pełni odpowiada to ich 41.  Nie brałbym mniejszych. Tęgość zależy od kopyta. Moje są niby F, ale to derby na bardzo klasycznym kopycie, więc uznałbym je za pogranicze F i G. Mierzyłem z kolei ich monki kiedyś, też niby F i były po prostu niewkładalne. Mógłbyś pokazać, który model Cię interesuje, ale i tak z fotek niewiele da się wywnioskować.  Buty rzeczywiście są z tych cięższych do rozchodzenia, ale jak już się to stanie, to są bardzo wygodne. W moich (mam 2 pary na tym samym kopycie w różnych kolorach) podeszwa jako całość jest z tych grubszych, co oznacza sporo korka w środku, a to przekłada się na wygodę. Po prostu nie chodzisz na gołym kruponie/gumie. Te ciężkie pierwsze chwile wynikają z relatywnie grubych skór licowych, których używa Loding, ale to jest akurat dobre. Te skóry są (znowu - mówię o swoich butach) bardzo dobrej jakości i tutaj akurat biją na głowę brytyjską produkcję ze średniej półki, nie mówiąc już o Hiszpanii. U mnie to widać szczególnie na czarnych licowych, w porównaniu z czarnymi Loakami z tej lepszej linii (1880). To, jak te Lodingi przyjmują kosmetyki i jakie na nich można wyczarować lustro, jak fajnie onyksowa jest ta czerń, jest bez porównania z brytolami. Toteż ogólnie Lodingi bardzo polecam, jeśli miałbym bazować na swoich doświadczeniach. 

Ale skoro mówimy o Francji, to podzielę się najnowszym odkryciem, a mianowicie budżetową marką Orban's (https://orbans.fr/en/), która sprzedaje buty GYW za 160 euro, a teraz jest wyprzedaż wielu modeli, których cenę obniżono do 128 euro. Koszt wysyłki to kilkanaście euro. Zachęcony dość pozytywną recką na shoegazing, zamówiłem przecenione oksfordy w zamszu bez brogowania na gumie i powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Buty są bardzo dobrze wykonane, na klasycznym kopycie (mają dwa - ja wybrałem zaokrąglone a jest jeszcze wydłużone). Zamsz jest fajny, równy, bez żadnych skaz, chociaż to raczej na pewno jest split a nie reverse. Wykończenie bez widocznych błędów (luźne nitki, krzywe szwy, niesymetryczne dziurki, nierówne wykroje itp.). Pierwsze przechadzki po domu też wypadają zachęcająco. To na czym ewidentnie oszczędzili to brak sztupru, ale to mi akurat w ogóle nie przeszkadza i obcas odlany w jednym kawałku z gumową podeszwą. To nie jest dainite, ale francuzi wolą własne, co dotyczy też Lodinga, przynajmniej u mnie. Wyglądają na dużo bardziej jakościowe od Meerminów i są też dużo wygodniejsze na początku. Tak więc na Twoim miejscu rozważyłbym też te Orban'sy, bo wyglądają naprawdę jakościowo i wszystko wskazuje na to, że de facto są jakościowe. No i nie jest to tylko moje odczucie; w sieci dominuje pozytywny odbiór. 

Słabo. Miałem jedną parę czukka, z tikeja, popękała mi nieestetyczne skóra wewnątrz, ostatecznie wywaliłem. Drugi raz nie kupię.

• Like 1

Cześć,

Zastanawiam się na zakupem butów marki Brett & Sons. Na wstępie dodam, że jestem zupełnie nowy w temacie butów. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i powiedzieć z jakim rodzajem mocowania podeszwy mamy tutaj do czynienia? Czy fakt, że szew na podeszwie nie dochodzi do obcasa ma jakieś znaczenie? Przy okazji - miał ktoś styczność z tą firmą i byłby w stanie podzielić się opinią? 

https://www.zalando.pl/brett-and-sons-oksfordki-natur-cognac-bs312m00x-o11.html

Z góry dziękuję za pomoc! 

Ma ktoś doświadczenia w kwestii rozmiaru obuwia Crownhill? Ich kalkulator pokazuje dla 29 cm rozmiar 45.

Przy Berwicku, i nie tylko, jest to 42; 42,5. Wskazanie Crownhill jest prawidłowe?

5 minut temu, eye_lip napisał:

Chyba szkoda pluchy na nie, ja bym wybrał gumowce ;)

Rozumiem, że warto kupić za 200zł? :)