Jump to content
Guest grzesiek

Buty, trochę taniej

Recommended Posts

Okazało się że słońce Cheaney'a świeciło sztucznym światłem bo skóra licowa zaczęła się przecierać.Pożegnałem się z butami.Shame on You Joseph Cheaney za herb Appointed to Queen na butach z takiej podłej skóry.

Tylko że mi teraz pozostał głód doskonałego buta.

Tbc..

20191116_132002.jpg

Gdyby ktoś był zainteresowany to przy obecnym dodatkowym rabacie na buty na zalando takie trzewiki Grenson Fred można dostać za nieco ponad 500 zł. Zostało jeszcze trochę rozmiarów.

Screenshot_2019-11-25-16-32-40-741_de.zalando.mobile.png

• Like 1

Panowie,
jak oceniacie stosunek jakości do ceny jeżeli chodzi o buty Massimo Dutti?
Wpadł mi w oko następujący model: https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/buty/kozaki-i-botki/brązowe-skórzane-botki-górskie-c1313040p8664089.html?colorId=700 
Warte swojej ceny? A może jesteście w stanie polecić coś podobnego w podobnych pieniądzach?

17 godzin temu, me.spoke napisał:

Gdyby ktoś był zainteresowany to przy obecnym dodatkowym rabacie na buty na zalando takie trzewiki Grenson Fred można dostać za nieco ponad 500 zł. Zostało jeszcze trochę rozmiarów.

Screenshot_2019-11-25-16-32-40-741_de.zalando.mobile.png

Dzięki ,w drodze.:)

50 minut temu, Antek Bargiełowski napisał:

Dzięki ,w drodze.:)

Czyżby rozmiar 43, ostatnia dostępna para przy wyborze, a której przy próbie dodania do koszyka już dla mnie nie było?😂

Poszukuję butów eleganckich do pracy (czarne, oxfordy/debrby/inne koszmarki), chodzi mi o oddychalność, jestem w butach na nodze dosyć długo, wygląd się nie liczy :) Nie widać ich raczej. Mam dwa typy, możecie coś polecić:
1. Najtańsze buty na skórzanej podeszwie?
2. Buty z jakąś wentylacją w podeszwie?

Skórzana podeszwa buta, wbrew pozorom, nie przepuszcza powietrza. Jednak w dobrych jakościowo butach (ze skóry nielakierowanej) we właściwym rozmiarze powinno być wygodnie i bez problemu z poceniem się stóp.

Koszmarków tutaj nikt Ci nie doradzi, nie zajmujemy się nimi.

Ciężko coś doradzić, nie mając wiedzy o jakim budżecie w ogóle mówimy- generalnie tanie buty mają tanie materiały i nie są komfortowe w długim użytkowaniu.

Jak pracowałem mając jedne buty na stopach przez 14h, to Yanko dawały radę.

Skórzana podeszwa buta, wbrew pozorom, nie przepuszcza powietrza.

Nie przepuszcza dosłownie, ale skórzana podpodeszwa bardzo dobrze chłonie wilgoć, a potem ta wilgoć łatwiej odparowuje przez skórzaną podeszwę w porównaniu z gumową. Tak jest przynajmniej u mnie. Nie czuję natomiast różnicy pomiędzy cholewką ze skóry lakierowanej/ polerowanej i licowej.
Tanie buty ze skórzaną podeszwą i tak mają zamiast porządnej podpodeszwy zwykłą wkładkę podklejoną pianką i to jest moim zdaniem powodem pocenia się stóp w takich butach.
Spędzam regularnie w butach po 12h na dobę w jednych butach, czasem nawet w trzewikach i to w 90% we wnętrzach i wieczorem wyciągam z buta suchą stopę. W tanich piankowych butach po godzinie już czułem dyskomfort.
Moja rada dla kolegi, który pytał najtańsze oddychające buty- kup na próbę na Ebay tanie( np Meerminy seconds) buty szyte metodą blake, lub goodyear welted i sam zobaczysz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Upvote 1

Nie sądzę by cokolwiek przedostało się z wkładki (wnętrza buta) do podeszwy. W większości przypadków wszystko jest solidnie klejone i raczej jest średnio możliwe by przez warstwę elastycznego kleju pot sobie wchodził w podeszwę. Wpisz w Youtuba frazę: 'A Crockett & Jones Repair' i masz jak to mniej więcej wygląda w Crockett & Jones. Wzmocnienie jest klejone, a później masz syntetyczną masę z korkiem.

11 godzin temu, Jarek napisał:

Poszukuję butów eleganckich do pracy (czarne, oxfordy/debrby/inne koszmarki), chodzi mi o oddychalność, jestem w butach na nodze dosyć długo, wygląd się nie liczy :) Nie widać ich raczej. Mam dwa typy, możecie coś polecić:
1. Najtańsze buty na skórzanej podeszwie?
2. Buty z jakąś wentylacją w podeszwie?

Jeśli masz możliwość, to spróbuj w tk-max. Można trafić niezłe klasyczne buty w dobrej cenie.

Nie sądzę by cokolwiek przedostało się z wkładki (wnętrza buta) do podeszwy. W większości przypadków wszystko jest solidnie klejone i raczej jest średnio możliwe by przez warstwę elastycznego kleju pot sobie wchodził w podeszwę. Wpisz w Youtuba frazę: 'A Crockett & Jones Repair' i masz jak to mniej więcej wygląda w Crockett & Jones. Wzmocnienie jest klejone, a później masz syntetyczną masę z korkiem.

Pisałem o PODPODESZWIE i o moich organoleptycznych doświadczeniach. To systematyzując, moim zdaniem:
1) skórzana, garbowania roślinnej podpodeszwa ma kluczowe znaczenie.
2. But GYW o skórzanej podeszwie dochodzi do siebie szybciej niż podobny z gumową.
To tylko moje subiektywne spostrzeżenia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Anglii wysyp Loake w TK Max więc zaraz będą w Polsce.

Teraz dobry okres na zakupy.

Zalando możesz póbować do woli bo mają darmowy return.

Nie kupuj tanich.Jest takie powiedzenie."Za ile zapłacisz to to będziesz mieć" ;)w luźnym tłumaczeniu

Takie znajdź

Dodpowiadając ogólnie, chodzi mi o buty które wyglądają na pantofle, lecz w jakiś sposób, komfort higieniczny jest w nich lepszy, niż w zwykłych butach ccc/deichman.
Budżet mały, ponieważ buty są narażone na ciągłe otarcia i wyginanie, nie widać ich prawie, ale być muszą.
Mam aktualnie i czasem zakładam do rozchodzenia oxfordy mayfair herringa i subiektywne obserwacje, również z innych skórzanych butów, mówią mi że stopa czuje się w nich lepiej, tzn mniej się poci...
Cóż, popatrzę w tikeju, może w ecco coś takiego bardziej wentylowanego znajdę, może wypróbuje królewski herb :) albo po prostu dołożę do butów jakąś wkładkę....
Droższych butów mi po prostu szkoda.

Masz fajną kolekcję butów i szukasz koszmarków?
Misja edukacyjna forum nie powiodła się...
Wentylację w podeszwie mają geoxy, ale czy to ma sens...

• Upvote 2

Powiodła się spokojnie, po prostu buty które zamierzam kupić, będą prawie non-stop pod stołem, będą ocierać się o różne rzeczy, jakkolwiek to brzmi, po prostu mi szkoda lepszych, ale chyba zainwestuje w coś najtańszego z klasyki i eksperymentalnie pokaże jak wyglądają po roku użytkowania ;)
Dzięki za te geoxy.