Jump to content
Guest grzesiek

Buty, trochę taniej

Recommended Posts

4 minuty temu, Pionier napisał:

Tak napisał sprzedawca. Czy jesli napisałby debry potrafilibyście odpowiedziec na moje pytanie? :)

Tak, dziękuję, postoję.

Jako, że dalej jestem na etapie poszukiwania monków, chciałem zapytać jeszcze o Wasza opinie w zakresie następującego modelu:

http://www.linkondeals.co.uk/cordwainer-danny-smart-slipons-london-testa-price-p-481.html

Buty aktualnie do nabycia na zalando lounge za około 430 zł. 

Równocześnie chciałem podziękować koledze, który wskazał ciekawe Crownhille, które również biorę pod uwagę. 

W dniu 8.09.2018 o 11:34, torgul napisał:

Jako, że dalej jestem na etapie poszukiwania monków, chciałem zapytać jeszcze o Wasza opinie w zakresie następującego modelu:

http://www.linkondeals.co.uk/cordwainer-danny-smart-slipons-london-testa-price-p-481.html

Buty aktualnie do nabycia na zalando lounge za około 430 zł. 

Kiedyś czytałem wywiad z jakimś wysoko postawionym managerem z zalando, powiedział, że "robienie zakupów" w EU środkowej znacznie różni się od "robienia zakupów" na zachodzie; tam klienci zanim zdecydują o zakupie produktu, najpierw ściągają go do domu/mieszkania za euro, dwa lub często za darmo, potem oglądają, patrzą czy pasuje, zastanawiają się kilka dni i dopiero decydują czy kupują czy nie kupują. Gorąco zachęcam do takiej praktyki. 

PS. za 430 warto zamówić do siebie, obejrzeć, zobaczyć czy pasuje... Klasyczne, zamszowe monki, przyczepić się tutaj nie ma do czego.

• Upvote 1

Panowie, co myslicie o Loake Fearney z serii Design? Wiem, ze to nizsza linia, ale przy cenie <400 bylby to sensowny zakup?

W miarę. Co prawda ja bym za tę kwotę nie kupił, ale mojego wyobrażenia, jakie buty mogę upolować / wylicytować za 400 zł nie warto brać pod uwagę. 

Poszukuję butów na zimę, najlepiej czegoś w stylu https://www.facetemjestem.pl/wp-content/uploads/2014/10/buty_meskie_cordovan.jpg Na pewno mają to być buty za kostkę, wykonane z brązowej skóry licowej i na gumowej podeszwie, fajnie jakby posiadały też brogsowe zdobienie. Gdzie oprócz TK Maxxa powinienem zajrzeć? Nie chcę wydawać więcej niż 300 zł, generalnie im mniej tym lepiej. Rozważam też zamiast tego sztyblety, więc jak są teraz gdzieś jakościowe w dobrej cenie, to proszę o info ;)

18 godzin temu, KIERMAN napisał:

Kiedyś czytałem wywiad z jakimś wysoko postawionym managerem z zalando, powiedział, że "robienie zakupów" w EU środkowej znacznie różni się od "robienia zakupów" na zachodzie; tam klienci zanim zdecydują o zakupie produktu, najpierw ściągają go do domu/mieszkania za euro, dwa lub często za darmo, potem oglądają, patrzą czy pasuje, zastanawiają się kilka dni i dopiero decydują czy kupują czy nie kupują. Gorąco zachęcam do takiej praktyki. 

PS. za 430 warto zamówić do siebie, obejrzeć, zobaczyć czy pasuje... Klasyczne, zamszowe monki, przyczepić się tutaj nie ma do czego.

Dzięki za odpowiedź, buty zamówione, za kilka dni zobaczę czy pasują :) 

Niewiele mi wiadomo na temat samej firmy, ale Cordwainer na tym forum miał dość pozytywne recenzje, a zatem jestem dobrej myśli. 

Panowie,

Mam pytanie dot. jakości skóry w butach, które zamierzam kupić .... Skóra na prawym bucie dziwnie się marszczy - i zastanawiam się czy w trakcie używania efekt ten nie będzie się pogłębiał?

Poza opisanym i zilustrowanym przeze mnie marszczeniem - są całkiem fajne tzn. podobają mi się i są wygodne.

Buty mogę oczywiście jeszcze zwrócić do sklepu i stąd moje pytanie - zostawić je i nie przejmować się czy jednak oddać do sklepu?

buty_strellson.jpg

Planuję popełnić zakup butów lepszej jakości niż ogólnie dostępne (czyli takie, które głownie posiadam - Ryłko, Kazar, Timberland). Chciałbym dobrej jakości buty za kostkę.

Mam tą przyjemność posiadania małżonki i jej typ jest taki - boot, brązowy, bez zbędnych zdobień i wzorków. Wspólnie wybraliśmy poniższy model -

https://www.herringshoes.co.uk/herring/stanton_rubber-soled-boots/tan-calf

Pytanie do Was: czy jest to dobry wybór w kwestii marki? I ewentualnie jakieś inne propozycje? Przeszukałem większość znanych mi stron z butami (popularnych też tutaj) i jedyne zbliżone to jeden z modeli meermin, które jeden z kolegów ma na sprzedaż, ale nic więcej.

W tej cenie poszukaj czegoś w outlecie patine.pl - powinieneś znaleźć, a i buty bardzo fajne. Jak nie będzie Ci pasowal rozmiar to po prostu wymienisz bez kosztów, a tu jednak trochę więcej zachodu z heringiem ( mam dwie pary butów sygnowanych tą marką i jestem z nich zadowolony, jednak wolę Yanko)

Problem jest ten, że na łączeniu noska i przyszwy nie chcę dodatkowych zdobień. W Patine takiego modelu nie znalazłem. Ponad to w outlecie ciężko będzie trafić z rozmiarem - już próbowałem w zeszłoroczny BlackFriday.

9 godzin temu, eduardo napisał:

Planuję popełnić zakup butów lepszej jakości niż ogólnie dostępne (czyli takie, które głownie posiadam - Ryłko, Kazar, Timberland). Chciałbym dobrej jakości buty za kostkę.

Mam tą przyjemność posiadania małżonki i jej typ jest taki - boot, brązowy, bez zbędnych zdobień i wzorków. Wspólnie wybraliśmy poniższy model -

https://www.herringshoes.co.uk/herring/stanton_rubber-soled-boots/tan-calf

Pytanie do Was: czy jest to dobry wybór w kwestii marki? I ewentualnie jakieś inne propozycje? Przeszukałem większość znanych mi stron z butami (popularnych też tutaj) i jedyne zbliżone to jeden z modeli meermin, które jeden z kolegów ma na sprzedaż, ale nic więcej.

Masz już jakieś buty "lepszej jakości" czy to Twój pierwszy nabytek?

W czasie wyprzedaży rozważ zakup trzewików Carlos Santos w klasycznebuty.pl, podobna cena do tych co podlinkowałeś.

Pierwszy nabytek takiego kalibru. Rozważałem go już w zeszłym roku i rozeszło się po kościach. 

W tym roku mam mocne postanowienie poprawy i na 100 % kupię. Planuję poczekać na tegoroczny BF, ale nie wiem czy wyczekam 😁

Na Twoim miejscu bym poprosił o rabat na pierwszy zakup Yanko ;) I nie czekać na BF bo tam może być loteria z rozmiarami.

Yanko są piękne, ale interesujący mnie model jest w kolorze kasztanowym

https://patine.pl/yanko-609yh-marron.html

interesuje mnie kolor jak ten model

https://patine.pl/yanko-525o-cambridge-cuero.html

cena też robi swoje.....nawet przy rabacie, o którym mówisz - zakładam jak w BF 20 %

....ale nie zmienia to faktu, że piękne są :( 

Imho skoro to pierwszy zakup takiego kalibru, to wybór rodzaju butów trzewików, nie jest udany. Pochodzisz w nich około 4-5 miesięcy w roku,  a w półbutach do kostki 8-9 miesięcy, a przy takiej zimie jak ostatnio nawet cały rok. 

• Like 1

Wybór świadomy. Półbutów mam chwilowo wystarczająco - co nie zmienia faktu, że kiedyś napewno się za takimi rozejrzę. Korci mnie, aby podpytać o te Yanko w innym kolorze niż kasztan.

Mam ich trzewiki. Nic specjalnego. Cena tutaj za wysoka, połowę z tego można dać jak Ci się podobają, mnie nie. Dziwnie wydłużone są.

• Upvote 1

Podobają mi się, lubię wydłużone lotniki. Jest promocja -20% więc wyszłoby ok 470zł, ale nie wiem czy to blake czy te szwy są tylko imitacją. Jeśli są klejone to pewnie faktycznie warte max ok 300zł.

W dniu 11.09.2018 o 12:42, Bartek 00 napisał:

Zwrócić - skóra minimum drugiej jakości

Bartek 00 - zapomniałem podziękować za radę :-)

Buty zwrócone - szukam innych w tym klimacie