Jump to content
Guest grzesiek

Buty, trochę taniej

Recommended Posts

Chciałbym poprosić o pomoc w wyborze butów. Poszukuję czarnych oxfordów do garnituru na formalne okazje (pewnie zakładałbym je średnio raz na miesiąc). Początkowo ustaliłem budżet na ok. 600 zł. Zastanawiałem się przede wszystkim nad firmą Bexley (z racji ceny i promocji na drugą parę). Jednakże rozważam też kupno nieco droższych butów, myślałem nad markami Meermin i Berwick. Będą to moje pierwsze "porządne" buty.

Z firmy Bexley zastanawiam się nad tymi modelami:

Bexley Ringwood (te podobają mi się najbardziej)

Bexley Flavio

Do nich chciałbym dorzucić jako drugą parę najchętniej te żeglarskie buty Bexley Trawler lub brogsy Bexley Heddington. Jeśli ktoś miał z nimi styczność, to również proszę o opinię.

Z firmy Meermin:

model 101534

model 101198

Z firmy Berwick:

model 2428

Poszukuję butów o takich parametrach: oxfordy, czarne, cap toe, kopyto E/F, rozmiar 41,5-42 (to kopyto i rozmiar mam dla butów Prime Shoes), skórzane, ze skórzaną podeszwą (wydaje mi się, że lepszym wyborem byłoby Blake Welted niż GDW z racji nieczęstego użytkowania - brak widocznych szwów, bardziej zgrabny wygląd). Najbardziej zależy mi na wypowiedziach osób, które miały na nogach wymienione wyżej modele lub mogą polecić jakieś inne, które sami testowali.

W dniu 29.03.2014 o 23:28, Szego napisał:

Ostatnio natrafiłem na firmę Brooman. Miał ktoś z nimi doczynienia? 

http://brooman.pl/home/175-polbuty-meskie-brazowe.html

Obecnie wykańczam trzecią parę... Kupuję zawsze z pewnego źródła https://www.bayla.pl/nasze-marki/brooman.html , jak dla mnie bardzo dobry stosunek jakość/cena. Skóra czasami dość twarda, dłużej trzeba ją rozchodzić, ale dla mnie osobiście to plus. Wolę się dłużej pomęczyć, żeby potem mieć idealnie dopasowane buty. Bo czasie fajnie się wyrabiają, skóra zaczyna pracować i w estetyczny sposób nabiera charakteru.

W załączniku zdjęcie moich obecnych broomanów, idealne do casualu.

bayla_buty_meskie_brooman.jpg

Panie i Panowie potrzebuję porady. Jakie firmy polecicie jeśli chodzi o skórzane trampki / sneakersy? Lubie nosić taki rodzaj butów na co dzien ale ciężko znaleźć coś w dobrej jakości w Polsce. Nosze bardzo często Ecco, bo są wygodne i w miarę rozsądnie wykonane ale szukam czegoś więcej. Do tej pory miałem jedne buty tego rodzaju, które zrobiły na mnie efekt woow. Była to firma Boemos z Włoch i do tej pory mam te trampki... Jeśli zapytałem w niewłaściwym miejscu to proszę o informacje w jak temacie mogę umieścić :) Wstawiam poglądowe foto o jakie wizualnie buty mo chodzi.

A3A9AEDB-837D-49B5-B297-E52B7C99BC8F.jpeg

B1724B33-8612-4C46-9354-A03F58B7EC58.jpeg

5 godzin temu, Marcel06 napisał:

Obecnie wykańczam trzecią parę... Kupuję zawsze z pewnego źródła https://www.bayla.pl/nasze-marki/brooman.html , jak dla mnie bardzo dobry stosunek jakość/cena. Skóra czasami dość twarda, dłużej trzeba ją rozchodzić, ale dla mnie osobiście to plus. Wolę się dłużej pomęczyć, żeby potem mieć idealnie dopasowane buty. Bo czasie fajnie się wyrabiają, skóra zaczyna pracować i w estetyczny sposób nabiera charakteru.

W załączniku zdjęcie moich obecnych broomanów, idealne do casualu.

bayla_buty_meskie_brooman.jpg

Nawet jak się wyrabiają i nabierają charakteru to te buty są obrzydliwe i kiczowate.,Połączenie wing tips i cap toes lace up i loafers- wszyta gumka dla tych, którym się nie chce sznurować.,Brakuje w nich tylko świecących diodek LED

• Like 4
  • Upvote 1

@Marcel06 pokaż zdjęcia Twoich butów poniewaź te, które zamieściłeś, to zdjęcia ze strony sklep. Dobrze byłoby zobaczyć jak wyglądały poprzednie „wykończone” pary 😜. Swoją drogą, zrobiłeś im niechcący kryptoreklamę. Pomijając ich wątpliwą urodę (kolega @mayor opisał je celnie), przed swoimi poradami należało przejrzeć kilka wpisów w dziale buty. 

• Like 1

13 godzin temu, Egonax napisał:

@Marcel06 pokaż zdjęcia Twoich butów poniewaź te, które zamieściłeś, to zdjęcia ze strony sklep. Dobrze byłoby zobaczyć jak wyglądały poprzednie „wykończone” pary 😜. Swoją drogą, zrobiłeś im niechcący kryptoreklamę. Pomijając ich wątpliwą urodę (kolega @mayor opisał je celnie), przed swoimi poradami należało przejrzeć kilka wpisów w dziale buty. 

Panowie spokojnie, dodałem linka, bo tam są zwczyczajnie lepiej przedstawione niż na pojedynczym zdjęciu. Tak jak mówiłem ubieram je tylko do bardzo luźnych zestawów, a tu się na mnie od razu rzucili... Okej zrozumiałem że wam się nie podobało, wspominałem tylko o zaletach użytkowych i wygodzie butów. Mają sporo innych modeli, nie krzyczcie. 

Cytując klasyka 

"EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PO BUŁKI BĘDZIE MOŻNA CHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ " 

wyluzujcie ;) 

2 godziny temu, Marcel06 napisał:

Panowie spokojnie, dodałem linka, bo tam są zwczyczajnie lepiej przedstawione niż na pojedynczym zdjęciu.

jeśli zdjęcia sklepowe lepiej je przedstawiają, to swoich zdjęć lepiej nie wrzucaj :shock:

• Like 3

3 hours ago, Marcel06 said:

Panowie spokojnie, dodałem linka, bo tam są zwczyczajnie lepiej przedstawione niż na pojedynczym zdjęciu.

Jasne, jasne.

1. Zarejestrować się na forum

2. W pierwszym poście zrobić reklamę (wraz z linkiem do sklepu) w odpowiedzi na post sprzed 4 lat

3. ???

4. PROFIT!!!

20 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Jasne, jasne.

1. Zarejestrować się na forum

2. W pierwszym poście zrobić reklamę (wraz z linkiem do sklepu) w odpowiedzi na post sprzed 4 lat

3. ???

4. PROFIT!!!

Wyobraź sobie że są różne drogi trafiania ludzi na fora. Nie ma też oficjalnej dyryktywy UE którą każe udzielać się tylko pod świeżymi postami ;) .
Linkuje, bo sam lubie gdy ktoś w ten sposób daje mi możliwość dokładniejszego odniesienia się do tematu.
Ilość złośliwości mnie jednak zaskoczyła, oczywiście nie ta dotycząca samych butów, ale naskakiwania na moją osobę.
Panowie! Mniej żalu do innych, łatwiej się wtedy żyje :)

4 hours ago, Marcel06 said:

Tak jak mówiłem ubieram je tylko do bardzo luźnych zestawów

Tzn. do szortów? Dresów? ;)

Te noski, jakby nie mogli się zdecydować czy chcą zrobić w tylu cap-toe czy wingtip, więc zrobili oba. Te ażurowania, jakby nie mogli się zdecydować czy chcą zrobić półbuty czy sandały. Te gumki po bokach jakby nie mogli się zdecydować czy chcą zrobić buty sznurowane czy wsuwane. A skoro autor zchodził trzy pary i wciąż chce kupować kolejne to nie świadczy dobrze ani o butach, ani o rozsądku w zakupach - choć to ostatnie to nie mnie oceniać.

Polecać takie buty to niegodziwość.

@PawelW Podobne Sneakersy ma w swojej ofercie COS (380 zł), Geox (329 zł, jest również model koniakowy), a także Massimo Dutti. Niestety, poza Geoxem są to marki modowe, choć i tak cechujące się dość dobrą jakością. Pewnym kompromisem między komfortem, ceną, a jakością są również linie "clean" typowo sportowych producentów, np. Adidas Advantage Clean

Witam wszystkich forumowiczów !!!  Niczym dokonałem rejestracji trochę czytałem nt butów , i niestety nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi  nt butów do 300 zł. Czy mógłby ktoś się odnieść do butów Vistuli ??  Mianowicie chodzi Mi o model https://vistula.pl/buty-falcon-vistula  , z kodem rabatowym buty wychodzą około 320 zł a wyglądają naprawdę solidnie.

W tej cenie chyba trzeba czekać na promocje, ale jest kilka firm:
- królewski herb, który rodzi skrajne uczucia, bo zdarzały im się niedoróbki, jest o nich wątek na forum
- czasami na jakiś wyprzedażach massimo dutti lub wittchen, choć najlepiej pooglądać konkretny model w sklepie, bo różnie z nimi bywa. 
- gordon and bros na promocjach (kiedyś dało się ustrzelić na zalando) 
- można czasem zerknąć na dostępność oskfordów z klasycznebuty.pl 
- bexley w zamówieniu trzech par kosztuje 99€/parę. Mam nieużywane 42 na sprzedaż, bo nie trafiłem z rozmiarem, ale najpierw muszę poprosić moderatora o zgodę na wystawienie ogłoszenia. A w dziale oddam-kupię-sprzedam ktoś wystawiał nowe gordony 44 za chyba 300zł. 

Witam wszystkich forumowiczów !!!  Niczym dokonałem rejestracji trochę czytałem nt butów , i niestety nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi  nt butów do 300 zł. Czy mógłby ktoś się odnieść do butów Vistuli ??  Mianowicie chodzi Mi o model https://vistula.pl/buty-falcon-vistula  , z kodem rabatowym buty wychodzą około 320 zł a wyglądają naprawdę solidnie.
Odpuść buty producenta ubrań. W tym budżecie spróbuj Ryłko, Conhpol'a, Królewski Herb. A może na Ebay Meermina uda Ci się upolować.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka