Jump to content
Guest grzesiek

Buty, trochę taniej

Recommended Posts

@Manolete - o markach butowych na Yooxie było tu i ówdzie, można użyć wyszukiwarki. Z wymienionych przez ciebie testowałem Calpierre i jest to solidna podstawowa półka, w cenach Yooxowych na pewno warto uwagi, ale rozmiarówkę mają bardzo zawyżoną jak na włoskie standardy - moim zdaniem pełny numer w porównaniu do np. Doucal's (kolejna sensowna marka z Yooxa i TKMaxxa) tj. 43 Calpierre = 42 Doucal's. Przyzwoitą jakość w przyzwoitej cenie oferują też L&G (miejscami bardzo tanie) czy Borgioli (acz tam dość często odważna stylistyka). Przy kupowaniu butów w ciemno online musisz się liczyć z tym, że raczej zwrócisz, niż zatrzymasz, no ale na Yooxie masz zazwyczaj darmową wysyłkę i zwroty.  Potestować warto.

Na reklamie na fb pojawiła mi się reklama butów marki conhpol, a konkretnie:
https://conhpolelite.pl/h00c-0239-zn60-00p28-wi-c5-9bnia92717.html

znacząco odbiegają wyglądem (pozytywnie) od większości butów producenta dodatkowo cena jest kusząca. Stąd moje pytanie. Czy ktoś użytkował buty tej marki i może się podzielić odczuciami ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Głównie dlatego pytam, ponieważ:

1. nie do końca wiem, gdzie mogę jeszcze tego typu butów szukać (w tej półce cenowej)
  2. możliwe, że nie dostrzegam pewnych wad, "brzydot", które inni zauważą od razu :)
  3. pierwszy raz zauważyłem markę conhpol, a wpisów na forum o niej praktycznie nie ma

Zależy mi na wiśniowych/śliwkowych loafersach ze skóry licowej w okolicach 300-400 zł, zainspirowały mnie https://www.crownhillshoes.com/men/penny-loafers-shoes-burgundy-the-montpellier 

Dzięki za podpowiedź z TK :)

• Upvote 1

Cześć,

Spróbuj poszukać w TK - ostatnio były bardzo podobne za dużo mniejsze pieniądze (ja zapłaciłem 99zł).

54 minuty temu, Profumo napisał:

Zobacz w massimo dutti . Teraz jest wyprzedaż

Czy te z MD nie  będą gorsze jakościowo?

Edited by Sanctim
Niedokoczony post

25 minut temu, Sanctim napisał:

Czy te z MD nie  będą gorsze jakościowo?

Mam dwie pary MD. I ciekawy problem w obydwu - odklejający się obcas. Nawet po naprawie w zakładzie szewskim, przyklejenie i dodatkowe gwoździe, po kilku miesiącach problem się ponownie pojawił. To świadczy wg mnie o wadliwej konstrukcji buta - pojawiają się jakieś dodatkowe naprężenia odrywające obcas. 

• Upvote 1

42 minuty temu, Awopiotr napisał:

Mam dwie pary MD. I ciekawy problem w obydwu - odklejający się obcas. Nawet po naprawie w zakładzie szewskim, przyklejenie i dodatkowe gwoździe, po kilku miesiącach problem się ponownie pojawił. To świadczy wg mnie o wadliwej konstrukcji buta - pojawiają się jakieś dodatkowe naprężenia odrywające obcas. 

Takie miałem obawy, "zewnątrz" buty od MD nie wyglądają tak źle.

Nie no. Ja nie twierdzę że massimo to super buty. Ale teraz za 229 zł można dostać mokasyny , które są z prawdziwej skóry, przynajmniej skóra złamie się jak powinna. W tej cenie to nic innego nie widziałem 

Być może kogoś zainteresuje - w Peek Clopenburg buty Gordon Bros, w złotych tarasach, 500zl kilka fasonów.

Sorry, ale mylisz sklep albo centrum handlowe.. 

P&C jest w Arkadii, Reducie i Galerii Mokotów. 

W Złotych Tarasach jest jedynie Van Graaf.

Mógłbyś doprecyzować w którym sklepie i CH je widziałeś, bo chętnie bym rzucił okiem?

Szukam Double Monków do ok 500-600zł, czy jest coś wartego uwagi w tej cenie? Mam dosyć szeroką stopę więc wąskie buty odpadają.

Wiele osób szukało ostatnio split-toe derby. Tutaj przecenione z 425 na 255 EUR bardzo ładne. Zostały jeszcze rozmiary 40,5 43 44 44,5 brązowych i pełna rozmiarówka czarnych:

https://italigente.com/collections/footwear/products/biella-caffe

https://italigente.com/collections/footwear/products/biella-nero

Przy czym to włoska rozmiarówka, więc należy z rozmiarem raczej zejść o 0,5-1 rozmiaru w dół w porównaniu z markami angielskimi czy np. Vass.

https://italigente.com/pages/sizing