Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w ramach szykowania się na jesień uznałem że warto poszerzyć kolekcję o sztyblety. Nie mam szczególnych wymogów co do koloru czy wykończenia skóry, początkowo planowałem kupić Berwicki, ale ich kopyto w sztybletach jest dla mnie dramatycznie niewygodne (Nie mam nic od Meermina, nie zaryzykuję kupowania w ciemno). Niestety,  w tym momencie nie mogę dołożyć do Loake/Yanko, a butów potrzebuję :).  Miał ktoś sztyblety Vagabond? Za 350zł wydają się niezłym rozwiązaniem, https://www.eobuwie.com.pl/sztyblety-vagabond-harvey-4463-001-20-black.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mosze napisał:

Lloyd robi różne rzeczy - zarówno buty klasyczne, jak i koszmarki. Do tego ma co najmniej dwie linie jakościowe, różniące się dość istotnie ceną i wykonaniem.

Buty powyżej są ok, ale zgadzam się z Filipem - próbowałbym zdemontować blaszkę.

A czy gdzieś na butach/kartonie jest informacja z której są linii? Kupiłem je w przecenie więc cena wyjściowa jest wyższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka do usunięcia, a co do butów to zwróć uwagę na grubą podeszwę. Nie będą sprawiać wrażenia dziadkowych, jeśli dobierzesz do nich cięższe, grubsze tkaniny i niekoniecznie superextra slim. Np. luźniejsze sztruksy. Jak założysz ciasnawe dżinsy to efekt dziadka będzie. To po prostu nie są buty na sierpniowe słońce, ale październikowy deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stormont napisał:

Blaszka do usunięcia, a co do butów to zwróć uwagę na grubą podeszwę. Nie będą sprawiać wrażenia dziadkowych, jeśli dobierzesz do nich cięższe, grubsze tkaniny i niekoniecznie superextra slim. Np. luźniejsze sztruksy. Jak założysz ciasnawe dżinsy to efekt dziadka będzie. To po prostu nie są buty na sierpniowe słońce, ale październikowy deszcz.

Kupiłem je właśnie na sezon jesień/zima z zamiarem noszenia w chłodniejsze dni. Co do spodni to raczej wszystkie mam slim (nie rurki, mają luz w łydce/nogawce). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vrod napisał:

A czy gdzieś na butach/kartonie jest informacja z której są linii? Kupiłem je w przecenie więc cena wyjściowa jest wyższa. 

Nie orientuję się zbyt dobrze. Miałem ww ręku egzemplarze z obu linii i jest różnica - i pod względem wzornictwa, i pod względem wykonania. Grubsza podeszwa, pancerna cholewka itp. Ogólnie but wyglądał jak czołg, ale raczej to komplement. Poza tym ten droższy był ładny, chociaż ze skóry lakierowanej, te tańsze to były jednak koszmarki. Może nie tragiczne, ale jednak brzydkie buty.

Jeśli dobrze pamiętam - w outlecie Lloyd niższa linia kosztowała 70 lub 80 euro, a wyższa ok. 120.

Edytowane przez mosze
wiencyj mondrości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie z gatunku „chciałbym zjeść smaczny, zdrowy, elegancko podany, dwudaniowy obiad w czystej, ładnej restauracji w dobrej lokalizacji, mam 10 zł, czy ktoś mógłby coś polecić”.
Przejrzałem nawet ofertę popularnego internetowego sklepu z obuwiem pod tym kątem. Spośród ok. 100 modeli do 300 zł znalazłem jeden, który mógłbym tu ewentualnie pokazać bez obawy, że Koledzy pomyślą żem na starość zgłupiał - czarne oksfordy przecenione z 560 zł na 280, przebrana rozmiarówka.
Są dwa scenariusze:
1. Wasz wspólny budżet na stroje ślubne został podzielony następująco: Żona 80%, Ty 20%. Polecałbym przemyśleć, bo ta zasada Pareto zostanie i po ślubie.
2. Wasz wspólny budżet na stroje ślubne został podzielony sprawiedliwie na pół; idź do galerii handlowej, kup cokolwiek czarnego bez ozdób, po ślubie wyrzuć.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, christoo_ napisał:

Hej, mam pytanie. 
Szukam butów na ślub. Wiem, że polecane są Yanko, Baker, Berwick, Loake, jednak mój budżet niestety nie jest taki duży, aby pozwolić sobie na wymienione marki. 
Czy jestem w stanie kupić jakiś sensowny egzemplarz do 300 zł?

Pozdrawiam 

Jak masz jeszcze trochę czasu, pozostaje jedynie ebay i łut szczęścia: 

https://www.ebay.co.uk/sch/Mens-Shoes/93427/i.html?_from=R40&LH_ItemCondition=1000|1500&_nkw=black+oxford+shoes&rt=nc&LH_PrefLoc=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 20:09, christoo_ napisał:

Hej, mam pytanie. 
Szukam butów na ślub. Wiem, że polecane są Yanko, Baker, Berwick, Loake, jednak mój budżet niestety nie jest taki duży, aby pozwolić sobie na wymienione marki. 
Czy jestem w stanie kupić jakiś sensowny egzemplarz do 300 zł?

Pozdrawiam 

https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/afpos-collection/products/afpos-oxford-in-black-calf

Robione przez Carlos Santos. Z kodem rabatowym za newsletter ok 500zł (od Ł125 darmowa wysyłka, albo coś dobierzesz albo musisz szukać kogoś do wspólnego zamówienia).
200zł ponad budżet ale wciąż sporo mniej niż Berwick. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mr.vintage napisał:

Czyli porady z cyklu "twój budżet mnie nie interesuje, dołóż do..." :)

Buty z powyższego linku 114 funtów - 10% = 102,60 funtów + przesyłka 25 funtów = 127,60 funtów x 4,77 = 608,65 zł
To 100% więcej niż budżet.

Czyli porada z cyklu brak porady.
Przy zamówieniu przez 2 osoby jednego zamówienia do jednego miasta koszty przesyłki odpadają i wychodzi 500zł
@mr.vintage zaproponuj coś do 300zł w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 propozycje 1/3 ponad budżet z tego jedna z prawie wyczyszczoną rozmiarówką. Propozycja z cyklu dołóż do... :)


To była tylko propozycja, może kombinować z wysyłką, zapłacić kilkanaście zł za wysyłkę z innego miasta w Polsce albo kupić lakierki z mango i mieć 100zł na piwo.  
Rozumiem takie ironizowanie w przypadku gdy ktoś szuka butów do 600zł a wszyscy każą dołożyć 600zł do yanko, ale też kiedyś wylądowałem na tym forum mając nadzieję, że w cenie butów z sieciówki znajdę jakość bespoke i z perspektywy czasu wiem, że wolałbym, żeby zaproponowano mi buty dla których warto rozszerzyć budżet w granicach rozsądku zamiast zbyć butami z mango. A te afpos wydają mi się jedną z lepszych szeroko dostępnych okazji w pełnej rozmiarówce i mają dobre opinie na styleforum dlatego podlinkowałem, może op skorzysta a może ktoś inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, flozbi napisał:

Michale, wybacz chyba miałeś chwilę słabości proponując buty Mango, a drugą chwile przy Vistulii. Buty tych marek miałem kiedyyyyś przykrą okazję posiadać. 

To zaproponuj coś lepszego za 300 zł.

Człowiek prosi o buty do 300 zł, a padają propozycje znacząco przekraczające ten budżet. Po co zatem takie porady?

Czasem trzeba wyjść z własnego "podwórka" i wczuć się w rolę kogoś dla kogo:

1. Zakup butów droższych nie ma żadnego sensu, bo założy je na kilka godzin i nigdy więcej do nich nie wróci, bo po prostu na co dzień inaczej się ubiera. Jaki jest zatem sens wydawać 600-700 zł na kilkugodzinne buty?

2. Po prostu nie stać go na to by zwiększyć budżet o 100%.
 

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.