Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Xune napisał:

@Stasiak Z ciekawości, czemu to właśnie Blake dyskwalifikuje?

Adepci w każdej dziedzinie mają skłonność do sprawdzania wielu rzeczy na własnej skórze (tu może bardziej skórze butów ;) ) i błędach. Zwykły Blake naraża buty na wnikanie wilgoci w strukturę.. Za 400zł można mieć Gordony z Blake Rapid, gdzie jest bezpieczniej lub coś na promocji szytego GYW.
image.thumb.png.7027050b4d3d97a4b17926f2a73ffa6e.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lansky napisał:

 A może kupić model, który najbardziej mi się podoba. 

 

Raczej ten, który będzie najlepiej pasował. Podlinkowałeś buty o różnych tęgościach.

G&B sobie podaruj - nie ten rodzaj skóry.

Jeśli jest Twój rozmiar, to rozważ jeszcze:

https://www.poszetka.com/product-pol-3960-Crownhill-The-New-York.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadom ale im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Na co dzień noszę obuwie mocno sportowe i tam nie mam tego problemu, a teraz muszę wkroczyć na nowe nieznane mody. I chcę uniknąć rozczarowania. Wiem, że na prawdziwe klasyczne buty 700 zł to nie jest dużo ale na moje potrzeby kupiona para będzie użytkowana kilka razy do roku. Chcę tylko wiedzieć czy lepiej postawić na producenta X czy Y.

 

Niestety nie ma mojego rozmiaru z linku podanego przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nicosc21 napisał:

Witam

poszukuje brązowych chukka w rozmiarze 9uk do 300-400 zł. Czy nie licząc wyprzedaży z klasycznebuty i gentlemenshop są jeszcze sklepy warte uwagi do podanej kwoty ewentualnie delikatnie wyższej ? (mogą być licytacje na ebay ale na tym kompletnie się nie znam)

Napisz priv, wylicytuję Ci buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, potrzebuję porady.

Chodzi o poniższe buty:

https://www.ghbass-eu.com/men/tassel-loafers/weejuns-larkin-tassel-loafers-wine-leather.html

1. Czy miał ktoś Was styczność z tą serią Bassa? jak mniemam jest ona jedną z niższych linii (jedną ponad Easy Weejuns?) ?

2. "Polished leather" - czy to po prostu skóra lakierowana? w internecie figuruje również pojęcie "patent leather" na skórę lakierowaną... jak rozumiem sztucznej warstwy jest chyba trochę mniej... czy jest jakaś różnica w trwałości? jak o takie obuwie dbać/ je zabezpieczyć? mam niestety przykre doświadczenia z powstawaniem rys na butach lakierowanych w miejscu noska, które wydają się nie do usunięcia

3. Podeszwa ma dość nietypowy kolor, czy ona nie jest po prostu pomalowana farbą i będzie się wyjątkowo nieestetycznie ścierać? a może to trwałe rozwiązanie?

4. Obiekcji niby sporo, ale z drugiej strony buty w TK Max po 199pln, więc chyba warto...

 

Byłbym wdzięczny za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mierzyłem te Bassy w TK i odpuściłem. Moim zdaniem szkoda 200 zł za buty z tej skóry, lepiej pozbierać na coś lepszego. Mam kilka par Bass, głównie driving mocs i jedne loafersy ze zwykłej licówki, bardzo je lubię bo są wygodne, ale tych z lakierowanej bym nie brał. Poza tym estetycznie ten but (design, kształt kopyta), zwłaszcza w połączeniu z lakierowaną skórą wyjątkowo mi się nie podoba.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Koval napisał:

@Kewin,

czy dobrze widzę, że one mają dodatkową wstawkę w kolorze czarnym między szwami na nosku?! Ble!

 

Już chciałem odpisać, że nie ma żadnej wstawki, ale rzeczywiście jest. Z ciemno brązowej skóry. Nie wiem dlaczego nie zwróciłem na to wczesniej uwagi ;) w takim razie je zwracam.

Dziękuję za rady.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu przypominam sobie kilka podobnych przypadków, w których m.in. @mosze bardzo stanowczo reagował na posty innych użytkowników linkujące do używanych butów. W regulaminie na bazarku też jest stosowny zapis. Nie mam zamiaru dyskutować nad jego zasadnością, bo każdy ma swój próg bólu tudzież paradygmat, ale skoro jest jak jest, to moim zdaniem reguły powinny być identyczne niezależnie od tego kto wkleja linka.

A co do samych butów, to moim zdaniem bardziej pasują do działu z koszmarkami (kolor i skóra - egzotyki są poza moim kanonem smaku).

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit, w opisie aukcji jest napisane: "Buty prawie w idealnym stanie. Lewa podeszwa ma widoczne ślady chodzenia, a prawa prawie wcale."

Wg mnie to oznacza przymierzanie w warunkach domowych. Na zdjęciach widać brak rys na obcasie. Moje buty wystawione na bazarku były mierzone w domu na twardej podłodze około 2h i mają już wyraźne rysy na podeszwie - o wiele gorsze niż te z allegro, a mogłem je wystawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.