Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

46 minutes ago, domixon said:

Będę jutro w Massimo Dutti i zastanawiam się nad takimi butami:
https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/mid-season-sale/buty/skórzane-botki-w-naturalnym-kolorze-ze-zdobieniem-brogue-c1391631p8502098.html?colorId=709&categoryId=1391631
Jak będą dobrze leżały opłaca się brać? 

Wszystko zależy co się podoba... moim zdaniem buty nie wyglądają najgorzej, poza tym suwakiem "na skróty", który przywodzi na myśl akcesoria typu krawat na gumkę, poszetka wywijana z podszewki wewnętrznej marynarki lub innego rodzaju atrapy. Pytanie czy szukasz "dbałości o ubiór" w swoich stylizacyjnych poczynaniach czy też jak najwygodniejszych "pozornych powierzchownych  efektów", które dadza Ci domieszkę czegoś co wymaga minimalnego wysiłku... moim zdaniem źle świadczy o noszącym, sugeruje przesadnie nonszalanckie lenistwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domixon napisał:

Będę jutro w Massimo Dutti i zastanawiam się nad takimi butami:
https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/mid-season-sale/buty/skórzane-botki-w-naturalnym-kolorze-ze-zdobieniem-brogue-c1391631p8502098.html?colorId=709&categoryId=1391631
Jak będą dobrze leżały opłaca się brać? 

Miałem te buty w domu przez dzień i wróciły do sklepu. 

Dlaczego? Bo nie są warte 100 zł. Cały but niesamowicie sztywny i niewygodny. Skóra również sprawiała wrażenie sztywnej. Te buty przypominały tanie buty z eko skóry z Zalando. Jakość wykonania również być zła, bo na łączeniu podeszwy były szpary świadczące o złym klejeniu.

Zaznaczam, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Na co dzień noszę buty Ecco które mają bardzo elastyczna podeszwę i są bardzo wygodne. Takie mam preferencje. 

 

Panowie i Panie, potrzebuje Waszej porady. Poszukuję koniakowych brogsow do pracy. Czy polecicie mi coś w budżecie 500 zł? Przejrzałem znane powszechnie marki jak Ecco Gino Rossi itd. i nie ma tam nic ciekawego. 

Dlatego zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lubo69 napisał:

Buty wiązane z suwakiem nosimy tylko do spodni jednocześnie z paskiem i szelkami. Taka zasada;-)

W zasadzie trzewiki wiązane z suwakiem zaprojektował w 1941 roku generał Yarborough dla spadochroniarzy.,Do munduru galowego mogą nosić takie buty tylko żołnierze którzy przeszli szkolenie spadochronowe i należą do Airborne/Special Force units. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, potrzebuje Waszej porady. Poszukuję koniakowych brogsow do pracy. Czy polecicie mi coś w budżecie 500 zł? Przejrzałem znane powszechnie marki jak Ecco Gino Rossi itd. i nie ma tam nic ciekawego. 

Dlatego zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa, dlatego piszę tutaj a nie na może bardziej odpowiednim ku temu miejscu na forum. 

Czy ma ktoś z obecnych pojęcie o rozmiarach butów JM Weston. Normalnie noszę 11 (loake, shoepassion, meermin), słyszałem jednak ze JM mają dziwną rozmiarowkę w zależności o jakie kopyto chodzi i model. Doprecyzuję chodzi o model 598 Demi Chasse, czy rozmiar 11D będzie odpowiedni?

Bede wdzięczny za podpowiedzi. 

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomdab84 napisał:

Pilna sprawa, dlatego piszę tutaj a nie na może bardziej odpowiednim ku temu miejscu na forum. 

Czy ma ktoś z obecnych pojęcie o rozmiarach butów JM Weston. Normalnie noszę 11 (loake, shoepassion, meermin), słyszałem jednak ze JM mają dziwną rozmiarowkę w zależności o jakie kopyto chodzi i model. Doprecyzuję chodzi o model 598 Demi Chasse, czy rozmiar 11D będzie odpowiedni?

Bede wdzięczny za podpowiedzi. 

Dziękuję 

Musisz przymierzyć, demi chasse mają bardzo dziwne kopyto. 11 może (ale nie musi) być trochę za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwak w butach spadochroniarskich pojawił się z konkretnego powodu. Podczas desantowania na spadochronie najbardziej narażonymi na kontuzje częściami ciała są okolice stawu skokowego. Możliwość szybkiego rozpięcia obuwia w przypadku zwichnięcia, czy złamania kostki jest tutaj przydatna. Podobnie jak poszerzenia cholewki poprzez takie rozpięcie przy ponownym zakładaniu obuwia na obandażowana kończynę. Dotyczy to jednak sytuacji awaryjnych i jeżeli nie planujecie pozyskania obywatelstwa francuskiego drogą pięcioletniej służby w 2e Régiment étranger de parachutistes (spadochroniarze Legii Cudzoziemskiej jako jedyni przeprowadzają w ostatnich latach regularne desanty bojowe podczas operacji przeciw dżihadystom w Afryce Północnej) to sugeruję odpuścić sobie obuwie z takimi "wodotryskami". ;-) 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem buty, trochę taniej.
Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. 🤣 I nie, nie był to model przeceniony na 300-ileś tam zł, ale za normalną cenę tj. 420zł. U producenta są w cenie 100-120EUR.
image.thumb.jpeg.50be93ac7de68d09dfb8888f0b841364.jpeg

image.thumb.jpeg.c113703029266b4464c36eb084649cf7.jpeg
image.thumb.jpeg.7bd8c9bcb76efb7985c9e2d2704cb081.jpeg

Nigdy więcej butów z tego typu stron. Oczywiście zamówienie będzie zwrócone!🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bartek 00 napisał:

A co z nimi nie tak?

Mocno wytarta skóra na pięcie, liczne obdrapania. Lewy but jest cały jaśniejszy, niż prawy. Skóra lewego buta jest również dużo mocniej wyeksploatowana, niż prawego. Pewnie model wystawowy.
A tak już abstrahując od tych uszkodzeń, to zamówiłem cap toe brogsy (są w linku) 🤣
Nie wiem, może mam jakieś wygórowane wymagania odnośnie butów za 500zł.

image.thumb.png.41951ffffb8c21ad3d114710290d0c9b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga nie dotyczyła ceny lub nawet jakości niniejszego egzemplarza, lecz samego loga, którego umiejscowienie przekreśla sens posiadania tego rodzaju obuwia jako półformalne lub formalne w zależności od nabywcy i przeznaczenia. Wolałbym już obuwie z krajowej sieciówki bez logotypu, aniżeli z takim oznakowaniem skóry.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stasiak napisał:

Mocno wytarta skóra na pięcie, liczne obdrapania. Lewy but jest cały jaśniejszy, niż prawy. Skóra lewego buta jest również dużo mocniej wyeksploatowana, niż prawego. Pewnie model wystawowy.
🤣

 

 

Wszystkie te rzeczy powinny zostać przykryte przez krem i wyrównać koloryt skóry jeżeli występuje(na zdjęciu nie widzę)

Kwestia loga i "piękna" butów pozostawię indywidualnej ocenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stasiakjakoś mnie to kompletnie nie dziwi, jak zamówisz buty o połowę droższe, nawet dwukrotnie i będą podobne niedociągnięcia to nie wklejaj zdjęć, bo też nie będzie w tym nic dziwnego. Najważniejsze żebyś kupił klasyczne buty, to poczytaj trochę forum i szukaj w sprawdzonych sklepach zajmujących się sprzedażą tylko butów.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, flozbi napisał:

@Stasiakjakoś mnie to kompletnie nie dziwi, jak zamówisz buty o połowę droższe, nawet dwukrotnie i będą podobne niedociągnięcia to nie wklejaj zdjęć, bo też nie będzie w tym nic dziwnego. Najważniejsze żebyś kupił klasyczne buty, to poczytaj trochę forum i szukaj w sprawdzonych sklepach zajmujących się sprzedażą tylko butów.

Od tej pory będę kupował tylko w sprawdzonych sklepach.

Moje niezadowolenie z zakupu nie wynika z tego, że mam wygórowane wymagania, ale nie było żadnych informacji dotyczących stanu butów.

Możliwe, wynika to z mojego nieopierzenia w temacie butów klasycznych. 

 

 

@Bartek 00

Czyli buty nie są skazane na niełaskę :)

 

Jeszcze dzisiaj zabiorę je do klasycznebuty i mam nadzieję, że wyniknie z tej wycieczki coś dobrego.

 

@pi_senny

Mi nie przeszkadza tego typu logo. Nie jest ono duże, nie rzuca się zbytnio w oczy. Buty do przeznaczenia "codziennego". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.