Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

KoHejka. Jak temat wątku wygląda każdy widzi dlatego pozwolę sobie poprosić o waszą opinię na temat butów które zakupiłem dziś na promocji w sklepie ZARA. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie są to buty najwyższej jakości, tym niemniej wydają mi się całkiem zgrabne i co najmniej poprawnie wyglądające. Cena jaką za nie zapłaciłem to 130 zł. Przecenione z 299.

IMG_20190115_205650_HHT.jpg

IMG_20190115_205659.jpg

IMG_20190115_203240_HHT.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to.

Takie buty często wyglądają nieźle na początku i to nie ich wygląd tuż po wyjęciu z pudełka będzie  wyznacznikiem jakości, ale to jak będą wyglądać po dłuższej eksploatacji. A że buty, jak tu ktoś słusznie zauważył są do używania a nie podziwiania, budżetowy zakup może odbić się czkawką. Dlatego, jak sądzę, nie pochwala się tu półśrodków (nowe wyglądają nieźle, choć wiadomo, że słaba jakość), zwłaszcza w kwestii obuwia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to poproszę jeszcze opinię o tych bucikach. Moje wątpliwości estetyczne wzbudza fakt różnego koloru skóry w różnych częściach buta. Bo od dłuższego czasu poluje na jakieś brogsy.  Jeżeli nie, to może jakieś propozycje w granicach 500 zł.

https://www.zalando.pl/brett-and-sons-oksfordki-natur-tabaccognac-bs312m00n-o11.html?wmc=CRM48_PRD_PL.ONL_MIX_PMT_TM3_003.&psp=M-900-017-20000-1&cd084=img_item1&cd085=&wt_cd=55b6827463665e2da40cff8b7e160bce&wt_t=1547631387&tm_hem=43377caae9cf83f6e3613bebbc2f7cba&tm_label=sub-uuid%3Dc806d2e1-6bc0-47b3-9b21-f19faaf193cb%26t-uuid%3D92f8ea63-e150-4b01-90fa-8d4673e108d7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również myślałem, że buty z Zary nie mogą być aż tak nietrwałe, żeby nie przetrwały tyle, co przeciętne obuwie z polskich sieciówek. Ponosiłem jedną parę 3 dni w tygodniu przez miesiąc i mi popękała. Po miesiącu noszenia przy moich starych, brzydszych derby kupionych kiedyś na aukcji za 70 zł (przecenione z 300) wyglądały jakby bardzo wiele przeżyły. Te za 70 zł mają bardzo małe ślady użytkowania po 3 lata. Tych z zary nie zdążyłem nawet dobrze rozchodzić... a gdy je użytkowalem, to głównie siedząc w pracy przy biurku. 

Z zamszem w zarze jest chyba lepiej niż ze skórą licową, bo widziałem dwuletnie buty zamszowe, które wyglądały dobrze. Były warte stówki na przecenie. 

Plus jest taki, że bezproblemowo przyjmują reklamacje. Minus, że buty mogą po prostu zdziadzieć i ani się ich nie zareklamuje ani się nie będzie chciało nosić. Moje już drugiego dnia wyglądały gorzej niż po zakupie. Zwykle buty ze skóry mi się ładnie łamią, a te pofalowały...

Dodam, że dbam o buty i nawet moje najtańsze obuwie przetrwało kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karollo napisał:

Zdecydowanie lepiej dołożyć do Berwicków. Chociaż dokładać nie trzeba, bo link z TH pokazuje mi cenę 566 zł, a link do sklepu Milera 559 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w planach zakup butów, które "będą miały uniwersalne zastosowanie: tzn. sprawdzą się zarówno ze spodniami z wełny "z kantem" w zestawie koordynowanym, jak również z chinosami ale też z dżinsami" (cytat z mojego pytania, które zadałem w dziale "Krótkie pytania..." i dostałem na nie odpowiedzi, za które dziękuję). Po przeprowadzeniu rozpoznania wytypowałem dwa modele:

https://sklep.klasycznebuty.pl/2088,berwick-2509-moka.html

https://sklep.loakepolska.pl/loake-light-welt-sirius-dark-brown,3,1255,2037

Proszę o opinię, które buty będą lepsze pod względem jakość/cena (nie miałem styczności ani z butami Berwick ani Loake). Bardziej podobają mi się Berwicki (tak patrząc na zdjęcia - mam nadzieję, że rzeczywisty kolor Berwicka jest taki jak na 2 ostatnich zdjęciach), ale bardziej leży mi gumowa podeszwa (wiem, można podzelować skórzaną, ale to dodatkowy koszt a chciałbym się zmieścić poniżej 700 zł). Także ze względu na kształt mojej stopy (szeroka) obawiam się, że zamknięta przyszwa nie będzie zbyt wygodna i obłożyna (czy tak się ten element buta nazywa?) nie będzie się schodzić i będzie tworzyć V. Proszę poradźcie - dziękuje za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam,

Przemek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loake w tęgości G to bardzo wygodne buty jeśli masz szerszą stopę (Berwicki mierzyłem i odpadły ze względu na twardość skóry)

ja sam wolę podeszwy gumowe dainite, stopa pracuje miękko i jak mam wyjazd z całodniowym chodzeniem sprawdzają się idealnie

idealnie jakbyś upolował gdzieś tanio Seahamy skoro podoba Ci się Moka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxfordy Polo Ralph Lauren z tkmaxxa za 399 to opłacalny zakup? Czy raczej te obuwie sobą zbyt wiele nie prezentuje?

2460162B-A289-4F99-B968-83359196721E.jpeg

https://www.ralphlauren.com/men-wear-to-work-cg/alesky-calfskin-oxford-shoe/401448.html?cgid=men-wear-to-work-cg&dwvar401448_colorname=Dark Brown&webcat=Men%2FFeatured%2FBrown 

dokladnie te tylko skora w kolorze czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 18:35, zimmermann napisał:

Zdecydowanie lepiej dołożyć do Berwicków. Chociaż dokładać nie trzeba, bo link z TH pokazuje mi cenę 566 zł, a link do sklepu Milera 559 zł

Dzięki za odpowiedź. Tak się składa że te sztyblety Tommiego mam opcję kupić za 380 zł :D W millerze czekają na dostawę i faktycznie już skasowali dział z obuwiem w sklepie internetowym. 

Berwicki wiem że są szytę metodą Goodyear natomiast o Tommym nic nie piszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.