Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, piotr robsonowowski napisał:

 

 

To nie podroby? Warto?

Za takie posty powinien być dożywotni ban bez możliwości warunkowego zwolnienia.,To nie jest forum hodowców drobiu, rzeźników ani kucharzy .,Dlatego pytanie o podroby jest zadane w nieodpowiednim miejscu.,Dodatkowo werbowanie przez podanie linku gdzie wymagana jest rejestracja to zwykłe chamstwo., 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 20:22, Cineos napisał:

Poszukuję chukka do około 500zł. Skóra zamszowa jasno lub ciemnobrązowa.

https://sklep.loakepolska.pl/sahara-brown-suede-090,3,1253,1852

https://www.endclothing.com/row/astorflex-greenflex-boot-af-gfb-419.html

Które lepsze jakościowo? Znajdę może jeszcze coś innego w tej cenie?

Nie znam tych pierwszych więc się nie wypowiem. 

Odnośnie tych Greenflexów to ja nabyłem je w kolorze piaskowym na wiosnę z tej samej strony. Po kilku miesiącach użytkowania mogę je całym sercem polecić, są bardzo porządnie wykonane i wygodne, do kompletu otrzymujesz druga parę sznurówek. Nie są zbyt lekkie a  po rozchodzeniu robią się trochę bardziej luźne także proponuję zamówić rozmiar z marginesem na wkładkę. W nadchodząca wiosnę planuję dokupić ten sam kolor co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim forumowiczom!

Przychodzę do Was o radę i pomoc. Poszukuję ładnych, klasycznych butów w tematyce "zima w mieście". Najbardziej przypadają mi do gustu skórzane, brązowe bądź ciemno-brązowe trzewiki czy też kozaki. W grę wchodzą również sztyblety. Jako że mrozy w Polsce potrafią być dość dotkliwe, rozglądam się za obuwiem z dodatką ociepliną. Budżet to ok. 500-600zł. Wizualnie bardzo odpowiadają mi chociażby takie Bexley'e:

https://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/enfieldiigommecountry/boots_shoes?coloris=chocolat_patine
https://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/charinggommecity/boots_shoes?coloris=chataigne_patine

Problem jest taki, że albo nie potrafię szukać, albo narzuciłem sobie zbyt rygorystyczne kryteria!

Przejrzałem trochę forum i padały już podobne do mojego zapytania.

@michau parę postów wcześniej zaproponował marki Brett & Sons, Peralston czy Gordon bros., dostępne chociażby na Zalando. I o ile znalazłem tam parę przypadających mi do gustu modeli, to żadne z nich nie miały dodatkowego ocieplenia - skóra, wyściółka i nic więcej...

Przejrzałem ofertę Berwicka na klasycznebuty.pl, pomimo że przekraczały budżet. I ponownie - nie znalazłem żadnej pary, która wyglądałaby na "cieplejszą".

Sugerowana gdzieś kiedyś Vistula - podobnie.

Popularny tutaj chyba Bexley (a przynajmniej często wymieniany) - również pudło!


Gdzie popełniłem błąd? Za skromny budżet? A może przesadzam z tą ociepliną i porządna skarpeta w połączeniu z dobrze izolującą podeszwą będą wystarczające? Jeżeli tak - to na co zwrócić uwagę przy wyborze marki i modelu?

Będę wdzięczny za ratunek :)

PS Jestem gotów (trochę niechętnie, ale zawsze) dorzucić parę stówek, jeżeli z Waszych doświadczeń wynika że naprawdę warto zainwestować w but o tę półkę/dwie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, zimmermann said:

W tym temacie
https://forum.butwbutonierce.pl/topic/7269-porada-dla-laika-w-zakupie-pierwszych-droższych-butów/
masz trochę opinii o ociepleniu w butach. Zdaje się, ze padają tam tez nazwy polecanych trzewików.

Dzięki wielkie za odpowiedź, rzeczywiście, ciekawy temat! Wniosek taki że ocieplenie nie jest niezbędne, a w niektórych scenariuszach nawet nieporządane. Otwiera to wiele możliwości :)

Owszem, polecają nazwy polecanych trzewików, ale niestety zupełnie nie z mojej półki. Pójdę za radą @michau i sprawdzę co ma Zalando do zaproponowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu trochę tańszych butów, polecam Akardo, w lato kupiłem brązowe brogsy w kodem rabatowym za ok. 200zł, całkiem przyjemnie się nosi. Nie wiem czy skóra jest na poziomie tych z Wojasa, Kazara, Ryłko, ale jak za takie pieniądze to mogę polecić

Abstrahując od tego co mówisz o skórach, możesz pokazać jak Twoje buty wyglądają po pół roku?
Moim zdaniem buty Akardo nie są warte polecenia, bo są zwyczajnie brzydkie, a skóra sprawia wrażenie papierowej nawet na zdjęciach (gorszej od Wojasa, Kazara, Ryłko). No i ten ich marketing o „ręcznie robionych butach przez szewców z Wadowic”.
Jestem ciekawy jak wyglądają po pół roku, bo moim zdaniem lepszym wyborem są nawet marki własne zalando, które można dostać za 150-250 zł.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 10:07, flozbi napisał:

Jak komuś nie przeszkadza kanciasty czubek to niezła oferta https://www.zalando.pl/cordwainer-oksfordki-elba-gold-c0h12a00n-o11.html

@flozbi, wielkie dzięki za cynk. Wprawdzie na mnie 42, które zostały byłyby na pewno za duże, ale brat sobie zamówił. Właśnie przyszły i jest zachwycony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Jeżeli to niewłaściwy wątek, to z góry przepraszam. Wczoraj kupiłem bardzo ładne buty partenope. Pasują i są wygodne. Dzisiaj był pierwszy test. 15 minutowy spacer do pracy i zauważyłem, że but od razu zaczął się brzydko łamać. Pytanie czy jestem przewrażliwiony czy jednak powinienem oddać buty do reklamacji? Zdjęcia nie oddają tego jak wygląda to w rzeczywistości. Zaczyna się robić mocne wgłebienie. Dodam tylko, że drugi but łamie się w innym miejscu i nie wygląda to tak źle. Zastanawiam się jak to będzie wyglądało za kilka tygodni. Bardzo proszę o poradę. Buty kosztowały 730 zł. 

IMG_20181207_074844.jpg

IMG_20181207_074900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stosowałem przed pierwszym użyciem. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu z butami, które kupowałem. Na pewno nie tak szybko. 

To było pierwsze użycie butów. Nie chodziłem w ekstremalnych warunkach. Temperatura 7 stopni, nie padał deszcz i to był krótki 15 minutowy spacer. Jeden but wygląda dobrze, natomiast drugi bardzo brzydko się łamie. Zastanawiam się czy to jest normalna sytuacja, czy można coś z tym zrobić. Podejrzewam, że za kilka miesięcy ten but będzie wyglądał już bardzo źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum przewijał się już temat tej marki , mówiąc w skrócie nie warto  ,  w cenie którą zapłaciłeś można kupić np.  Meerminy , Berwicki czy  Crownhille   . 

Ja dzięki lekturze BWB  uniknąłem wielu błędów zakupowych  , także tego warto poczytać 😊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.