Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post na forum to Dzień Dobry wszystkim

Na forum siedzę już dłuższy czas ale w końcu postanowiłem się zarejestrować, była okazja kupiłem pierwsze w życiu "porządne" buty - padło na wyrób Gordon&bros

Wiem już że na 1 parze nie skończę :-D

Z racji ograniczonych funduszy przeglądam ebaya w poszukiwaniu okazji

takie dwie mi wpadły w oko

prosiłbym o radę czy warto dokonać zakupu

szczególnie w drugim przypadku z racji widocznych wad - da się je usunąć u fachowca ?

https://www.ebay.pl/itm/New-Rare-Charles-Tyrwhitt-Black-Oxford-Goodyear-welt-shoes-UK-6-5G-RRP-170/272578479643?hash=item3f76f1861b:g:A44AAOSwA3dYG5AS

https://www.ebay.co.uk/itm/Mens-Tan-Leather-Lace-Up-Loake-Shoes-UK-6-5-1359T-shop-soiled/173150716216?hash=item2850964138:m:mX2YyZHc9IWhIMyqiBLB8tg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam obie pary - pierwsze są wykonane ze skóry polished binder, pokrytej plastikiem - po pewnym czasie wierzchnia warstwa popęka i będzie to bardzo źle wyglądać. Miałem takie buty od Loake, wyrzuciłem, więcej nie kupię. Drugie buty są okropne, niewarte jednej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszych butów: też miałem obawy że to bookbinder, ale na jednym zdjęciu wyglądają na zadowalającą (w tej cenie) licówkę, więc wyciągnąłem wniosek, że ten połysk to kwestia zdjęcia w sztucznym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "lakierowanej" skóry. Mam takie jedne buty od AS, które kupowałem zdalnie z nadzieją, że może to kordowan, a sprzedawca się nie zna :). Gdybym nie miał już butów z "koniny" to żyłbym w nieświadomości. Co ciekawe- z tą skórą (niewątpliwie jakiś "bookbinder", czy jakiś inny "introligatorski" wynalazek) nie dzieje się nic niedobrego i cały czas wygląda równie... dobrze

5a8c5293af371_askot.thumb.jpg.a8f290361f62d3f73efd8af7321f6445.jpg5a8c52a6b7820_aswuoz.thumb.jpg.00cbd6c15d9f3b1a32c274e76b4397be.jpg

. W wypadku marki Church's, która często stosuje taką skórę, są nawet entuzjaści tego rozwiązania :). Wczoraj zaś dostałem maila od Trickersa, który wprowadza całą "bookbinder" kolekcję:

http://www.trickers.com/uk/

Nie mówię, że to dobre rozwiązanie, lepsze od "naturalnej" skóry,  ale może nie zawsze jest tak tragicznie. Np. bonus dla leniwych- odpada żmudny proces kilkuetapowej pielęgnacji, wystarczy przetrzeć szmatką i lśnią :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zależy to od jakości butów i są różne - lepsze i gorsze pokrywy. W moich butach plastik się zaczął wykruszać i po prostu wyglądały bardzo źle. Dodam jeszcze, że takie buty znacznie gorzej przepuszczają powietrze - stopa się poci i męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, moje Pytanie z tych niecodziennych. Czy mógłby mi polecić co kupić będąc przez tydzień w NYC? Ewentualnie które sklepy z fajnymi butami odwiedzić chciałbym wydać +-500 USD max. Może ktoś z Was miał kiedyś podobny dylemat😉. Zaznaczam że zwracałem uwagę na Red wing, Wolverine. Oglądałem alden.....czy na forum jest ktoś kto bywa inwie które sklepy odwiedzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rumaq napisał:

Witam, moje Pytanie z tych niecodziennych. Czy mógłby mi polecić co kupić będąc przez tydzień w NYC? Ewentualnie które sklepy z fajnymi butami odwiedzić chciałbym wydać +-500 USD max. Może ktoś z Was miał kiedyś podobny dylemat😉. Zaznaczam że zwracałem uwagę na Red wing, Wolverine. Oglądałem alden.....czy na forum jest ktoś kto bywa inwie które sklepy odwiedzić?

Red Wing ma na Manhattanie tylko jeden sklep na TriBeCa, plus Sunnyside i Howard Beach na Queens i Bay Ridge na Bkn ,Wolverine najlepszy sklep jest na NoLita,Alden ma tylko jeden sklep na Madison Ave niedaleko Grand Central(zresztą w całych Stanach jest tylko 3 sklepy Aldena).,Jak bym miał wydać $500 na trzewiki to tylko Aldeny Indy ,gdyż to są najwygodniejsze buty na świecie a na dodatek kilka(a nawet kilkanaście) razy trwalsze od Red Wing's czy WV1K,.Tylko trzeba wziąć pod uwagę ,że kupując buty w NY trzeba zapłacić 8.875% podatku przy cenie ponad $500 wyjdzie dodatkowo ok $50.Jak kupisz wysyłkowo w innym Stanie wtedy nie płacisz podatku.Ja Aldeny kupuje w The Shoe Mart z Connecticut wyjściowe ceny są trochę niższe niż w firmowym sklepie Aldena, wysyłka 2 dni-free i podatek zostaje w kieszeni.W TSM sprzedają także Red Wingi i Wolverine https://www.theshoemart.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Proszę o wsparcie merytoryczno-duchowe. Moja buciarnia jest w stanie katastrofalnym, wygląda na to że jedyne buty w godnym stanie posiadane przeze mnie to buty narciarskie (na klamry, to chyba podchodzi pod monki?), kiepsko się jednak komponują ze stylizacjami smart casual no i w chodzeniu nie są wygodne:/ Więc myślę o nabyciu dwóch par butów, na które chciałbym przeznaczyć tak do 7 stów za parę. W co celować w tym budżecie? Przychodzi mi do głowy Partenope i Berwick. Na coś jeszcze zwrócić uwagę? Królewski Herb? Nie mają tu dobrej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik polecę Meermina, jeśli masz trochę cierpliwości moim zdaniem najlepiej zrobisz przeglądając regularnie ofertę goodyearshoes na eBay - licytacje od 1$ pojedynczych modeli Meermina, teoretycznie to odrzuty z produkcji, ale w praktyce te niedoskonałości są zwykle niezauważalne. Za 1400, które planujesz wydać, pewnie kupiłbyś nawet 4 pary (np. czarne oxfrody, brązowe brogues, zamszowe monki, trzewiki na zimę), a to już mocny obuwniczy start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 01:32, mayor napisał:

Red Wing ma na Manhattanie tylko jeden sklep na TriBeCa, plus Sunnyside i Howard Beach na Queens i Bay Ridge na Bkn ,Wolverine najlepszy sklep jest na NoLita,Alden ma tylko jeden sklep na Madison Ave niedaleko Grand Central(zresztą w całych Stanach jest tylko 3 sklepy Aldena).,Jak bym miał wydać $500 na trzewiki to tylko Aldeny Indy ,gdyż to są najwygodniejsze buty na świecie a na dodatek kilka(a nawet kilkanaście) razy trwalsze od Red Wing's czy WV1K,.Tylko trzeba wziąć pod uwagę ,że kupując buty w NY trzeba zapłacić 8.875% podatku przy cenie ponad $500 wyjdzie dodatkowo ok $50.Jak kupisz wysyłkowo w innym Stanie wtedy nie płacisz podatku.Ja Aldeny kupuje w The Shoe Mart z Connecticut wyjściowe ceny są trochę niższe niż w firmowym sklepie Aldena, wysyłka 2 dni-free i podatek zostaje w kieszeni.W TSM sprzedają także Red Wingi i Wolverine https://www.theshoemart.com/

Dzięki za odpowiedź, a mógłbyś polecić jakiś sklep na Manhattanie który warto odwiedzić? Np jakieś promocje itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 01:32, mayor napisał:

Red Wing ma na Manhattanie tylko jeden sklep na TriBeCa, plus Sunnyside i Howard Beach na Queens i Bay Ridge na Bkn ,Wolverine najlepszy sklep jest na NoLita,Alden ma tylko jeden sklep na Madison Ave niedaleko Grand Central(zresztą w całych Stanach jest tylko 3 sklepy Aldena).,Jak bym miał wydać $500 na trzewiki to tylko Aldeny Indy ,gdyż to są najwygodniejsze buty na świecie a na dodatek kilka(a nawet kilkanaście) razy trwalsze od Red Wing's czy WV1K,.Tylko trzeba wziąć pod uwagę ,że kupując buty w NY trzeba zapłacić 8.875% podatku przy cenie ponad $500 wyjdzie dodatkowo ok $50.Jak kupisz wysyłkowo w innym Stanie wtedy nie płacisz podatku.Ja Aldeny kupuje w The Shoe Mart z Connecticut wyjściowe ceny są trochę niższe niż w firmowym sklepie Aldena, wysyłka 2 dni-free i podatek zostaje w kieszeni.W TSM sprzedają także Red Wingi i Wolverine https://www.theshoemart.com/

Dzięki za podpowiedź. Skąpstwo sprawiło że postanowiłem jednak kupić Red wing i sztyblety Wolverine😉 wyszli taniej niż za jeden e aldeny. Tbh mając mały portfel wstyd wejść do takiego sklepu jak ten aldena.... Za rok będzie aldlen mam nadzieję że cordovan😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam (po dłuższej przerwie ;) )

Mam nadzieję, że w temacie. Jak nie to won z dziadem! :D  Do rzeczy, w trakcie moich ostatnich poszukiwań zamszowych, mocno budżetowych (około 400-500zł), suede chukka natknąłem się na takie egzemplarze https://www.tallsem.com/botas/300-town-cafe-ante-vacuno.html#/131-casilla_talla_inglesa-7 Według mojej skromnej opinii laika, wyglądają dość przyzwoicie za tą cenę (szyte i tak pewnie blakem ;) ) W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś coś może wie na temat tej firmy? (chyba że zle przeszukałem forum ;) ) Są warte swojej ceny? Jak z jakością itp? Zdaję sobie oczywiście sprawę, że za tą cenę nie można się raczej spodziewać cudów, ale ...przyznaje, że wpadły mi w oko i byłbym skłonny zapłacić sugerowaną cenę gdyby okazały się w porządku. Zatem góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi/podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.