Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sztyblety Brett & sons I bardzo je sobie chwalę. Mają skórzaną podeszwę szytą blake'iem. Te wyglądają na klejone / szyte z firmową zelówką. Jak zawsze na Zalando z 10% rabatu i darmowym zwrotem warto zobaczyć na żywo.
Za swoje płaciłem ok 300 PLN z dwa lata temu ale w tych cenach nie widziałem już butów tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zamszowych oksfordów, kupioną w cenie wyprzedażowej użytkuję od trzech lat. Chodzę w nich głównie jesienią i wiosną. Buty miały podeszwę "hybrydową" tj. przez dziury w skórze wychodziły gumowe wypustki. Po sezonie musiałem całą podeszwę podzelować co zbiegło się z przyklejaniem odklejających się obcasów. Dużymi krokami zbliża się czas rozstania z tymi butami z powodu przecinania przez sznurówki dziurek w obłożynie (to chyba tak się nazywa). Fabrycznie nie są niestety wzmocnione metalową przelotką. Do pełnego obrazu brakuje jeszcze informacji, że wnętrze jest wykończone sztucznym tworzywem co fatalnie wpływa na komfort użytkowania w pomieszczeniach.

Reasumując, spodziewałem się niższej jakości. Po tych trzech latach już mi się opatrzyły i bez żalu się z nimi rozstanę co pewnie zbiegnie się z przerwaniem dziurek przez sznurowadła. Buty wg mnie nie są warte 500 zł, ale za 250 kupiłbym je jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@rumaq

Moim zdaniem przyszwa za bardzo się rozchodzi. Są to co prawda buty z przyszwą otwartą, wiec nie ma wymogu, aby przyszwa się schodziła. Natomiast moim zdaniem, aby całość wyglądała estetycznie, lewa i prawa strona przyszwy winny być równolegle względem siebie.

Może to kwestia gustu, ale skóra posiada wyraźną fakturę, co moim zdaniem wygląda mniej elegancko. Jak pisałem może to kwestia gustu - preferuję gładką skórę licową. Dzięki fakturze łatwiej ukryć niedoskonałości skóry, IMO.

 

Zastanawia mnie tez załamanie skóry w lewym bucie (rozumiem, że but jest niezłamany).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lafayette napisał:

Imo przyszwa to żaden problem, struktura skóry też, bo brogsy w swej istocie nie są butami typowo eleganckimi. Ja bardziej zwróciłem uwagę na dość ordynarne dziurkowanie.

Grensony tak już mają - własny styl na dziurki. Trickersy też mają własny styl dziurkowania. Załamania nie widać, chyba przesadzacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.afarleycountryattire.co.uk/shop/40-off-loake-cannon-double-monk-strap-brown-calf-size-8f/

tak przykładowo daje link 

 

czy ktoś byłby zainteresowany przecenami w tym sklepie . Jak się wrzuci 2 rzeczy przecenione to jeszcze obniżają się ceny o 10%

ja niestety tylko jedna parę mam na oku. Wysyłka do Polski 15£ ale ja  mogę dostać za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Czy ktorys z Kolegow mial do czynienia z  tymi Bexley'ami?
https://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/borgiapatin?coloris=velours_havane
 
Albo w ogole z Bexleyami? Czytalem gdzies, ze nie maja tej dziadowskiej polpodszewki, przez ktora po calym dniu chodzenia w butach nogi chca odpasc.
 
Mam kilka par i sobie chwalę. W sekcji budżetowej dobre rozwiązanie przy zakupie 2 par.
Nie wszystkie modele są ładne. Zdarzają się koszmarki.
Te sztyblety mi się podobają.
O jaką dziadowską półpodszewkę Ci chodzi? Które buty ją mają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michau napisał:

Mam kilka par i sobie chwalę. W sekcji budżetowej dobre rozwiązanie przy zakupie 2 par.
Nie wszystkie modele są ładne. Zdarzają się koszmarki.
Te sztyblety mi się podobają.
O jaką dziadowską półpodszewkę Ci chodzi? Które buty ją mają?

Myslaelm tez o tych: https://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/dawsoniipatin?coloris=velours_chamois

Chociaz sa mniej zgrabne od tych sztybletow.

 

I troche o tych sneakersach: https://www.bexley.com/Bexley/en/p/casual_shoes/canberra?coloris=navy

 

Ktore maja polpodszewke? Podobno wszystkie masowe Loake, Barker, nawet oslawione Yanko... skora cienka jak papier, miedzy ktora upycha sie warstwe usztywniacza, zeby sie wydawalo, ze skora jest grubsza. Stad te "zalamania" - to ten usztywniacz-karton sie zagina pod spodem, a nie skora.

W kazdym razie czytalem, ze zamszowe bexleye w ogole nie maja tej polpodszewki  sa dzieki temu bardzo wygodne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.